İstediğim vücut için bu beslenme düzeni yeterli mi acaba...?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve myprag tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. myprag

myprag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba arkadaşlar...Ben bb ye başlayalı 2.5 ay oldu ve ölçülerim şuan:
    Omuz:117
    Göğüs:104
    Bel:91
    Bacak:58
    Boy:1.82
    Kilo:80

Amacım manken vücudu denilen vücuda sahip olmak ve elimden geldiğince protein tozu kullanmak istemiyorum.Bu beslenme düzeni istediğim vücut için yeterli mi acaba..?Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

125 gr beyaz peynir
    8 yumurta beyazı
    yarım litre süt
    200 gram tavuk göğüs eti
    100 gram Lor peyniri
    Ve her gün 1-2 tabak makarna ya da pilav

2. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    bütün ölcülerin benimle hemen hemen aynı :) beslenme bi yere kadar götürüyor insanı gelişim genetik ve calısma sistemine bakıyor beyaz et balık bol bol yemelisin yağ şeker kola ev yemekleri bunlara veda et :)

3. myprag

myprag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Evet,bende öyle yapıyorum zaten...her ne kadar hergün tavuk eti ve bolcana yumurta yemekten bıktıysam da tam gaz devam edecem.Şuan için kafaya taktığım şey beli 83-85 cm e çekmek..:eek:
    Walla 2 ay öncesine kadar hergün 2 kutu kola ve 2 tablet çikolata yiyen birisiydim.sırf bu uğurda hepsinden vazgeçtim ve bel bölgesini 2 ayda 6 cm incelttim işte 8 cm daha inceltmek istiom..Kafama takılan şey büt
    n bunları yapmama rağmen acaba yetiyor mu?? Günde 200 gr protein tüketmek gerekiyor deniliyor..bu yediklerimde 130 140 arası var...Acaba az mı?:(

4. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    ev yemeklerinin nesi var? neden veda edilsin ki?

5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ev yemeğine veda eden vg ye veda eder. Sadece yağsız tavuk göğsü + pilav,makarna ile olmaz bu iş.

6. myprag

myprag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bence de haklısınız;çünkü bir zaman sonra hem vücut yeterli vitamini alamadığı için güçsüzleşir hem de insanın canı sıkılır.Ben mesela öğlenleri ev yemeği ne varsa yiyorum akşamda özellikle tavuk lor peyniri vs yiyorum.Günde 4 5 öğün yemeye çalışıyorum ki hem bütün gıdalardan gerektiği kadar alabileyim hemde mideyi tıka basa doldurmayıp yediklerimin yağa dönüşmesini engelleyebileyimthums:

7. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    biraz daha acar mısın

8. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    protein tozu wea amino(protein yapı taşı) kullanmaman mantıklı zaten, günde 8 yumurta beyazı 200 gr tavuk diyorsun oldukça yüksek protein değerleri disiplinli bir programla bence yeterli saydıın hersey

9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    deathlifter gayet doğru söylemiş, ev yemeği olmadan olmaz,her gün sadece et,makarna veya pilav yemek doğru değil ne güzel evde yemeklerimiz var [çorba,karnıyarık,dolma,ıspanak yemeği,brokoli yemeği,taze fasulye...] onlarıda yemeliyiz demek istiyor.Ev yemeğinden kaçarak bu spor yapılmaz çünki en geeekli şey zaten o!

skilful bunu beğendi.
  10. myprag

myprag Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Evet arkadaşlar bence gayet mantıklı yazmışlar,eskiden 3 öğün yemek yerdim tıka basa doycak şekilde..şimdiyse 5-6 öğün yiyorum ve bu öğünlerden biri mutlaka ev yemeği oluyor...Gerçi en sevdiğim karnıyarık ve kıymalı börek gibi yiyeceklerden sırf yağ korkusu yüzünden yemiyorum artık ama inş buna değcek:)
    Peki arkadaşlar, bir günde 200 gram protein alınması gerek lafı doğru mudur ya da kendi kilomun 2 katı kadar(160 gr oluyor) almam gerektiği?Ben yaklaşık olarak 130-140 civarı yiyeceklerden alıyorum hesaplarıma göre(e daha napayım:S)...:/

11. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ev yemeklerine veda et sözünü biraz netlik getirirsen iyi olucak moqqlass ????:S:S

12. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 1 ay önce falan o bahsettiğiniz "ev yemeklerine veda et" adlı şeyi yapmıştım :)
    her gün yumurta, makarna, balık, tavuk .. hiç yağ eklemeden.. Sonuç olarak kabız oldum, bunun yanında çok fena gaz ve şişkinlik yaşadım. Antremanlarda da performansım çok iyi değildi. Ne zaman ev yemeklerine geri döndüm, tekrar hayata döndüm resmen. Günlük kilonuz x 2 - 2.5 gr protein alımının yanında sebze, meyve, az yağlı ev yemekleri tüketmeniz gerekiyor sağlığınız için.
    Ama burda da şöyle bir problem çıkıyor, herkesin yemekle arası çok iyi değil.. Hem ev yemekleri yiyip hem de bu kadar protein alamıyor kimi insan. İşte bana göre protein tozu burada devreye giriyor. Ben de günde 1 tavuk göğsü, 10 yumurta yediğim zamanlarda kullanmıyordum toz, fakat şuan o kadar çok proteini yemeklerden karşılayamadığımdan, protein ihtiyacımın bir kısmını tozlardan karşılıyorum. Siz de kendinize güzel bir yemek sistemi oluşturmalısınız, et süt yumurta sebze meyve, kaliteli karbonhidratlar ve gerektiği kadar yağ aldığınız bir yemek düzeninde, protein açısından eksik kalıyorsanız toz da kullanmanızda yarar olacaktır bence. Eksik yoksa ne kadar güzel.. en doğalından devam edersiniz :)

13. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    dostum bana evde pişen bol proteinli yağsız cok az karbonhidratlı ekmeksiz yiyebilecegim bir yemek söylermisin :) yada icat et bundan sonra onu hep yapıp yiyeyim :D hyper_

14. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Yav arkadaşlar bazıları body yapmayı ölümüne yemek yemek gidip 15 dk ağırlık kaldırıp sadece kilo almak zannediyorlar heralde çok yemekten kasıt dayanın ekmeğe çikolataya kızartmaya demek değildir ki çok yiyeceksin ama bilinçli belirli şeyleri..çok yemek yemek yukarıda manken vücudu isteyen arkadaşa tavsiye değil tabiki...

15. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Hayır çok yanlış bir söz çünkü; protein ihtiyacı herkesin genetik yapısı, kilosu gibi etkenlere göre değişir.

Kilonun 2 ile 2.5 katı kadar protein alınabilir;sanırım 80kg sınız buna göre 160 ile 200 gr arası protein alabilirsiniz...

16. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Nasıl yani? Siz hiç ev yemeği yemiyormusunuz? :S

"Hiç yağsız yemek aramak" kadar yanlış bir mantık yoktur.."VG'yapıyorsan ev yemeklerine veda et!" düşüncesi nereden çıkıyor hiç anlamıyorum ve bu düşünceyi savunan insanları gördükçe gerçekten kahroluyorum.İşte evde yenilecek karbonhidrat ve protein ağırlıklı ev yemekleri.Tabii bize lazım olan sadece bu iki grup değil bunun yanı sıra meyveler var,sebzeler var,o yüzden ev yemeği şarttır...

Not:Yemeklerin yağ oranını ayarlamak sizin elinizde az yağ koyarsanız az yağlı olur.Yemekte bulunan az miktardaki yağ ev yemeğinden kaçmak anlamına gelmemelidir.

Karbonhidrat için;

Makarna
    Bulgur Pilavı
    Dolma
    Sarma....vs

Protein için;

Tavuk sote
    Etli güveç
    Et veya Tavuk Köfte
    Fırında balık...vs

Bunların yanısıra ev yemekleri sırf protein veya sırf karbonhidrat içermez çünkü içersine çeşitli baharatlar,sebzeler... de eklenir buda besleyiciliğini arttırr.

skilful bunu beğendi.
  17. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    moqqlass heralde yenı bir ev yemeği icat etmeme gerek kalmadı;) yalnızkovboy yazdıklarının arasında özellikle Bulgur Pilavı karbonhidrad açısından çok zengin benım gibi kilo almak isteyenlere öneririm.

18. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    bulgur pilavımı pirinc pilavımı baldo pirincin 100 gr mında 91 gr karbonhidrat var bulgurda daha fazla olacagını zannetmiyorum

19. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    desperate81 ben yalnızkovboyun yazdıkları arasındakılerden tavsiye ettım yoksa daha yüksek karbonhidratlı şeyler var dediğin gibi.

20. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    100gr da 91gr karbonhidrat olan bir besin karbonhidrat yönünden çok ciddi anlamda zengindir.Daha ne olması beklenir bunu anlayamadım?

Sayfayı Paylaş