İnsan kendi vücudun'dan nefret eder mi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CursedBear tarafından 10 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Fazla takma daha yaşın küçük ve halledilemeyecek bir sorun değil. Örneğin benimde kunduracı göğüs hastalığım vardı. Zayıfken kötü bir görüntü oluyodu ve saplantı olmuştu bende. Ama sonrasında spora başladım ve daha fit bi görüntü kazandırdı bana. Zaten kilo verince anlıcaksın.

Bu arada hala Buca'da mı oturuyosun bende ordayımda.

CursedBear bunu beğendi.
  2. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    @dkemre ; Şuan için Manisa'da oturuyorum. Fakat Buca'ya Her ay gelirim. Umarım birgün karşılaşırız , bir çayımı ikram etmek isterim.

dkemre bunu beğendi.
  3. sserkan1

sserkan1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben senin kat katındım 1.83 112 kiloydum inandım yaptım. 6 Ay salon koşu derken derken 6 ay sonra 78 kiloya düştüm . Çok fit bir vücuda sahip oldum . Allaha şükürler olsun çok iyi gidiyorum. Halada devam ediyorum düzenli yemek yiyorum . Sadece inanarak kendine güvenerek başla spora gerisi gelicektir .

CursedBear bunu beğendi.
  4. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    Hepinize yapıcı yorumlarınızdan ötürü minnetar olduğumu söylemek istiyorum.
    Yarın doktora gideceğim kısmetse çıkınca buraya yazarım neler olduğunu.

5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Kendinizden nefret etmeyin. Hatta şükredin ki eliniz ayağınız tutuyor, duyu kaybınız yok. Gördüğüm kadarıyla estetik sorunlar haricinde bir sağlık probleminiz yok. Sizden çok daha kötü durumdan başlayıp, çok fit olan kişiler mevcut.

Doktora görünüp, gyno'dan kurtulup; daha sonra planlı bir beslenme ve çalışmayla yapamayacağınız şey yok. Azmedin ve disiplinli olun. 5-6 ay sabredin. Çok güzel şeyler göreceğinize şüphe yok. Hatta önümüzdeki yaz bambaşka bir insan olabilirsiniz. Pozitif düşünün. Bol bol araştırıp, doğruları uyguladığınızda bunların hepsinden kurtulacağınızın, daha iyilerini elde edeceğinizin farkında olun.

Sporda ve hayatta başarılar dilerim.

CursedBear bunu beğendi.
  6. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    senin ilk yapman gereken gidip spor salonuna yazılman ve diyete başlaman 2. olarakta sende jinekomasti var (yağ dokusu ve meme dokusu) gidersin babalar gibi devlet hastanesine randevu alırsın ameliyatını olursun kurtulursun internette vakit harcayacagına spor salonunda ter atmanı tavsiye ederim kolay gelsin

CursedBear bunu beğendi.
  7. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    @esen32 ; Yağ ve meme dokusu dediğiniz kaçıncı derece oluyor ?

8. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bu işler kendimden nefret ediyorum diyerek olmaz. Ne yapacağına karar ver önce işi kafada bitir eğer zayıflamak istiyorum diyorsan git bi spor salonuna yazıl hedeflerin için mücadele et çok sıkı çalış + diyet yap sadece 6 ayda farklı bir insan olursun. O kadarda zor değil.

CursedBear bunu beğendi.
  9. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    Doktordan yarın için saat 10.00'a randevu almış bulunmaktayım. Endokri. bölümüne. Sanırım hormonlara falan bakacaklar. gyno dan kurtulursam , birdahaki yaz bambaşka bi insan olacağım. İlk defa bu kadar azim ettim..

10. _seçkin_

_seçkin_ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence taviz vermeden sıkı bir diyetle ve kardiyo ile işin üstesinden gelirsin spor salonuna yazılırsan daha çabuk kurtulusun kilolardan şimdiden kolay gelsin

11. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    cursedbear burda ne insanlara yardım etmek için yorumlar yaptık..ben benden daha bilgili arkadaşlar üstadlarımız bir çok insana yol göstermek için çaba sarfettik..nerdeyse %99 u buraya başlık açıp yorumlara cevap vermekten başka hiçbir çaba sarfetmedi..
    sen bu başlığı 3 gün önce açtın yarın da doktora rendevu aldığını yazmışsın. seni gerçekten tebrik ediyorum burda gördüğümüz diğerlerinden çok farklısın.
    emin ol sende bu azim ve istek olduktan sonra gelecek yazı beklemene gerek bile kalmayacaktır..
    senin gibi arkadaşlar sayesinde biz de burda yazdıklarımızın boşa gitmediğini görünce seviniyoruz.. :)
    dediğin gibi doktorluk durumun bittikten sonra spora başla, başladığında burda da bir günlük açarsan sana sportif kısmında çok daha fazla yardım etmeye çalışırız..
    azmini isteiğini yitirmemen dileğiyle..kolay gelsin...

CursedBear bunu beğendi.
  12. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    selamlar cursedbear,

birkaç gündür başlığını ilgiyle takip ediyorum. her ne kadar yazacaklarım görece uzun sayılmasa bile yazmam gerekenleri/yazacaklarımı toparlamam uzun zaman aldı.

kendimden örnek verecek olursam, belki bir nebze daha seni motive edebilirim diye düşündüm, izmirli bir kardeşin olarak.

henüz bundan 6-7 ay öncesine kadar, ciddi anlamda duruş bozukluğuna sahip, gecesiyle gündüzü belli olmayan, alkolik, sigara bağımlısı, zayıf ama göbekli gibi iğrenç bir vücuda sahip, aynada kendi fizikselini görmekten kaçınan biriydim. nereden aklıma geldi, tam anımsayamıyorum, fakat bir gün kafama esti ve yakınımda bulunan bir spor salonuna yazılmaya karar verdim. çevremdeki kimsenin, ailemin dahi benden umudu yoktu, birkaç ay yapar, sıkılır bırakır diyorlardı.

başladım, ama bilinçsizce değil, adeta bir "no-lifer" olarak, bu olayın, bb'nin her şeyini okuyarak -neyse ki ingilizce ve almancam iyi durumda- genetiğim elverdiğince, bodyforum'daki arkadaşların, özellikle birkaç tanesinin çok özel yardımlarıyla -ki kendilerine teşekkürler- öğrenmeye başladım. ilk önce, belki de yaşamımın en önemli parçalarından biri olan cipsi, yaşamımdan çıkardım. beslenmem düzene girdi. spora başlamamla birlikte, kendimin dahi şaşırdığı bir kararlılıkla, çok özel zamanlar dışında alkol tüketmedim. sigarayı bıraktım, fakat final zamanlarımın stresiyle birkaç tane içtim, ancak bunu önemsenecek nitelikte saymıyorum.

ve azimle çalışmayı, yaşamımı düzene sokmayı sürdürdüm.
    bugün, tam olarak bugün, 6. ay doldu. vg için çok kısa bir zaman. fakat vücudumu en azından, hem bedensel olarak hem de -ki bu daha önemli- zihinsel bazda "toparlamam" için yeterli bir zaman oldu. asıl yol, benim için, bundan sonra başlıyor. senin için de öyle olacak.

kendine güvenmeyle birlikte, dahil olduğun içsel karanlıktan kısa zamanda kurtulacaksın.
    kolay gelsin kardeşim.

pasak, Azi ve CursedBear bunu beğendi.
  13. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    @thetramp,khephnes
    Size geçrekten çok teşekkür ederim. Asıl amacım çocukca davranarak burada , vakit geçirip ona buna sataşmak asla değil :) Gerçek amacım beni beğenmeyen kız arkadaşıma sinir olmam. Onu taktığımdan falan değil. Sadece böyle olması gerektiğini hissettim. Yarın doktordan sonra , sıkı bir diyet + spor programım başlıyor. Onuda burada yazacağım vaktim olduğunca. Çok teşekkür ederim hepinize.

14. cayman

cayman Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranımı bugün ölçtürdüm %12.8 çıktı, 3 sene önce yağ oranım %32.5 çıkmıştı. Sağlık beslenme ve sıkı sporla yapamıycağın hiçbirşey yok. Hiçbir zaman fit olamıycagım hatta ideal kiloma yaklaşamıycağımı düşünüyordum. Şu an herşey bambaşka, kararını ver ve hayatına o şekilde yön ver herşey senin için çok daha güzel olucak emin ol.

CursedBear bunu beğendi.
  15. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    Kardeşim nefret edicek bir şey ben senden daha kötüydüm senin boy avantajında var ben 1.72 boyum olmasına ragmen 105 kiloydm iyi bir diyetle cok sinirlenmiştim abartım vücudum sarkdı sen benım yapdıgıma yapma sadece diyet değil sporunada aban şimdi 72 kiloyum 1 yılda verdm artık body yaparak sıkılasmaya calısıoyorum senı takip edicem inş 1 yıla istediğin vücuda sahip olursun

CursedBear bunu beğendi.
  16. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    Dedikleriniz bana güç veriyor.
    Şuanda ;
    Nizami 30 Şınav
    Nizami 50 mekik
    Nizami 3 Barfiks
    Hedef
    Nizami 150 Şınav
    Nizami 300 Mekik
    Nizami 20 Barfiks.
    Seneye hepsini deneyeceğiz :)
    İstersek , yapabiliriz.

17. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yemek yemeyi sevdiğini yazmışsın.İnan bana buradaki bir çok kişi yemek yemeyi senden daha çok seviyordur.İnsanın hayatta yaptığı herşeyin bir bedeli vardır.Yemek mi istiyorsun? istediğin kadar ye ama bedelini öde! gidip oturma!
    Erkek vücudundaki yağlanma erkeklik hormonu salgılanmasını baskılar ve bunun sonucunda vücut östrojen yani kadınlık hormonu salgısını arttırır.Bu yüzdendir ki(genetik faktörler dışında) sizde olduğu gibi göğüslerde büyüme meydana gelir,testisler ufalır vs.
    Ameliyatlık bir durumun olduğunu düşünmüyorum.Profesyonel yardım almanı tavsiye ederim ,anladığım kadarıyla motivasyona ihtiyacın var.Hayatta herşeyin başı azimdir ve herkes haketiiğini yaşar. Bu güne kadar yaptıklarınla böyle bir vücudu hak etmişsin demek ki. Bundan sonrası sana ve azmine kalmış.Güzel haberlerini bekliyoruz....

CursedBear bunu beğendi.
  18. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    şans dilerim bro sana inşallah başarılı olursun kiloda veririsin. özellikle bu sıcak yaz ayında kilo vermek ve su atmak daha kolay kaçırma bu fırsatı başarabilirsin.

CursedBear bunu beğendi.
  19. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    Manisa Celal Bayar Üniversite Hastanesi Endokrin. Bölümünden gelen sonuçlarım.
    Jinekomasti HAYIR!
    Adipomasti EVET.

Sadece yağ dokusu onun içinde lipo. olacağım. Ve bu işkenceler bitecek.
    Şuanda 1.83/92 olmuşum.1 haftadır koşulara başlamıştım yavaş yavaş. 2 kilo farketmiş.
    Bu operasyondan sonra artık diyet ve spor günlüğüm ile karşınıza çıkacağım.

20. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Jinekomasti olmadığına çok sevindim bilmeyen arkadaşlar içinde ben yazıyım Adipomasti memede yağ toplanması olayıdır meme dokusunda bir büyüme değildir. Lipo olduktan sonra eminim moralin bir miktar daha artıcak, diyet ve spor daha çekilir bir hal alıcaktır durmak yok yakında günlüğünü takip ederiz insallah thums:

CursedBear bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş