İnsan kendi vücudun'dan nefret eder mi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve CursedBear tarafından 10 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    Evet eder. Hatta bu nefret saplantı derecesine dönerse eğer benim gibi dışarı çıkmaya utanacak hale gelebilirsiniz.
    Size biraz kendimden bahsedeyim ;
    Nisan 24 93' İzmir/Buca doğumlu , yemek yemeyi çok seven , iştahlı biriyim. 14 yaşına kadar okuduğum her eğitim kurumunda futbol branşında takım kaptanı olmuş birisi olarak ; 14 yaşına kadar zayıf ve fit birisi olduğumu söylemeliyim. Daha sonra bademcik ve genis eti ameliyatları geçirmiş olduğumdan hızla kilo aldım. (Yaklaşık 30 kg. )
    Şuanda yaşım 18 ve gayet sağlıksız bir vücuda sahibim.
    Boyum : 183 cm.
    Ağırlığım : 94kg.
    Asıl sorunum göbeğim değil özellikle göğüslerim. Bildiğiniz dişi göğüsü gibi göğüslerim var. Ve bu yüzden t-shirt giyemiyorum. Giyersemde "battal"boy olanlarından tercih ediyorum.
    Yaşımın küçük olmasına rağmen bu hayatta aklınıza gelebilecek bir çok şeyi yaşadım. Babamı küçükken kaybettim. (Bizi bırakıp gitti , ölmedi) Eski futbolcuydu babam. Onun için futbol oynardım sahada. Futboluda bırakınca şiştim durdum. Forumda kalıcı olmak istiyorum. Resimlerimi ekleyeyim.
    Sizce ne yapmam gerekir? Her sabah düzenli olarak 5km. kadar koşmaya başladım. Farklı neler yapabilirim? Kardiyo mu yoksa VG mi yapmalıyım? Amacım Plaj vücudu değil . Dwayne Johnson vücudu tarzı :)
    Vereceğiniz her cevap hayatımı etkileyeceğinden lütfen cevaplarınızı esirgemeyin. Şimdiden teşekkür ederim.
    Not : Alkol ve Sigara kullanıyorum. Fakat bu kadar hantal görünmeme rağmen tek ayak 68cm. Çift ayak 44cm sıçrayabiliyorum :)

- Resimler -

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Haziran 2012
    Gye Baek bunu beğendi.
  2. cocometin2

cocometin2 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakmak için kardiyo cok önemli sabahları düzenli 5km koşman bence kilo vermeni sağlar tabi bunların yanı sıra yemeklerde yağsız besinleri tercih etmelisin bide demişsin dwayn j. gibi vücuda sahip olmak istiyorum cok uzun süreli ve istikrarlı bir antreman süreciyle olur bence bir salona yazılmalısın

CursedBear bunu beğendi.
  3. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    hiç canını sıkma göğüslerinde jinekomasti var gidip bir özel hastaneye % ödeyerek 500 600 lira civarı bir fiyata bugün kurtulabilirsin yada devlet hastanesine git ücret istemezler ama beklersin biraz belki onun dışında aldığın kiloyu direk göbeğe almışsın çok kilolu olmamana rağmen obez gibi bir karnın var bu yüzden forumu araştır yağ yakımı günlüklerine göre kendine bir diyet hazırla ve koşu yap dediğim gibi çok kilon yok haftada 2 kilo vererek bir aya normal biri gibi gözükürsün birde bir ara iç hastalıklarına git hormonlarına baktır zaten doktora gidersen senden ister onu

Son düzenleme: 10 Haziran 2012
    CursedBear bunu beğendi.
  4. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    @efekan ; haklı olabilirsiniz gerçekten. Fakat bende bu vücudu istemiyorum.
    Jinekomasti olabilir miyim? Bu gerçekle yüzleşmeye hazır değilim aslında :)

5. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    allahımıza şükür ya cidden allah el ayak vermiş nimet bunlar

2157, pastnova, Zapo ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    efekan çok haklı. Ona katılıyorum tamamen. Çevreni duyma, salondakileri görme, aynalarada bakma. kendin için çalış, kendine bi hedef koy ve yap. bunun için çabala.Hepimiz bu yollardan geçtik. Bana ne demeli? 4 ay sonra before after videomu paylasıcam. senin TAM zıttındım bende 1.80 boy ve 49-50 kiloydum. kağıt gibiydim ve kendimden nefret ediyordum. ama şimdi mutluyum. eğer sende mutlu olmak istiyorsan ÇABALA VE ÇALIŞ efekanında dediği gibi bütün olanaklara sahipsin. herhangi bir fizik sorunun olmadığı için Allah'a şükretmelisin :)

Prometheus676 bunu beğendi.
  7. abcdefg

abcdefg Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    şimdi ölçülerin ve kilon nedir ? ben de başlayacağım bu şikayetten beslenmeye çok yüklendin mi yoksa normal mi yedin

8. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    Dönem dönem değişti beslenmem. bunları şimdi burda uzun uzun konuşmak istedim ama yeri değil :) ölcü almıyorum. ölcü almak bence fazla bir davranış. kilom 71 yağ oranım &6 olmuş

9. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    Jinekomasti olabilir miyim sizce arkadaşlar? Psikolojim bozuk zaten bu konudan. T-shirt giyemiyorum , denizde utanıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Fotoğraflardan belli oluyor mu jinekomasti?

10. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yağ yakıcı al,beslenmeni bir düzene sok antremanlarını aksatma işin zor ama imkansız değil disiplini bozmaman şart

CursedBear bunu beğendi.
  11. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    jinekomasti bu kadar büyütmen gereken bir konu değil söylendiği gibi artık kolay bi operasyonla geçiyor forumda bu operasyonu geçirmiş bir sürü insan var kafana takma..vücudundan da bu kadar nefret etme onu istediğin şekle sokman tamamen senin elinde.. bi dönem bende manisada yaşadım çalışabileceğin çok güzel salonlar var biran önce yazıl birine hocana da açık açık anlat durumunu sana yardımcı olacaktır..umutsuzluğa kapılma kiloların fazla gibi görünüyor ama bunlardan kurtulman azimli olursan zor olmayacaktır.belki rastlamışsındır ama yinede sana moral olsun diye forumdan bir link veriyim forumdaki herkezin helal olsun diyemeden geçemediği https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-m-38-21-ayda-t50682.html?t=50682 ..sana şimdiden iyi antrenmanlar :)

CursedBear bunu beğendi.
  12. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    ne kadar ekmek o kadar köfte git çalış bak nasıl düzelicek düzelmeesen üzül:)

CursedBear bunu beğendi.
  13. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Kardeşim üzülerek şunu söylüyorum gerçekten bel bölgen çok ama çok yağlı insülin direnci ve karaciğer yağlanmasının belirtileri bunlar öyle televizyonda gördüğün yağ yakıcılara felan sakın itibar etme güzel bir diyetisyene git ve tahlillerini yaptır (zaten tahlil yaptırmadan diyetisyenler diyet yazmaz!) VG mi Kardiyo mu diye sormussun şöyle anlatıyım
    Bir spor salonuna gittiğin zaman sana ağırlık antremanı yaptırıp aynı zamanda kardiyo yaptırırlar böyleye ağırlık çalışarak kas kaybını minimize eder kardiyo ilede yağ yakımını desteklersin yanında da dengeli beslendiğin zaman sağlıklı ve kalıcı kilo vermen için önünde engel kalmaz :)

Azi, CursedBear ve deist190 bunu beğendi.
  14. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    İnanılmaz yağlı bir belin ve çok kötü görünen bir vücudun var. Bunları hakaret olarak algılama! Şu resme inat 6-7 ay çalışıp sonra resim koy da bizi şaşırt. Şu anda ama durumun kötü değil. Aksine, tam bir facia... :)

pasak ve CursedBear bunu beğendi.
  15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    gün gelir bir saç teline bile aşık olrsun oda gitmesin dersin
    şükretmek lazım

AngryHun, Azi, CursedBear ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    Gerçekten haklı olabilirsiniz arkadaşlar. Yarın hastaneye gidip , hem Jinekomasti olup olmadığına baktıracağım hemde spor salonuna gidip ne yapmam gerektiğine.
    Diyetisyen malesef ki yok buradaki özel hastanede. (Hiç bir sağlık güvencem yok , Özel Sigorta var sadece )

17. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Benim vucüdüm senin vucüdündan daha kötüydü. Diyetimi yaptım biraz kilo verdim baktım geçmedi hastaneye gittim ameliyatımı oldum. Şimdi hala sporuma diyetime devam ediyorum. Şu an S beden giyiyorum ve çok da yakışıyor artık vucüdümü sevmeye başladım. Ha tabi yine çok ama çooook eksiklerim var. Çünkü biz diğer arkadaşlara göre çok geriden başlıyoruz yarışa. 1-2 senede istediğim vucüdu elde edeceğimi biliyorum.

Darısı senin başına

CursedBear bunu beğendi.
  18. CursedBear

CursedBear Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Manisa
    @RaJeV ; Umarım dediğiniz gibi olur. Başlıkta belirttiğim gibi. yaklaşık 7 sene profesyonel Futbol oynadım. Umarım zayıflarım ve bu forumdan İzmir'deki arkadaşlara ulaşır , halı-saha projesi yaparız. Teşekkür ederim değerli görüşleriniz için.

19. cagri2424

cagri2424 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    kendini bu hale getiren sensin nefret etmen gereken vücudn deıl

CursedBear bunu beğendi.
  20. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    vücut yapın ilginç geldi göğüsün hariç karnın ilginç yayılmış ama senden daha kiloluydum 110 kiloydum 90 kiloyum moralini bozma spor yapabilecek durumdasın yapamayanları düşün

CursedBear bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş