İlk split programım , Böyle bir sistem mantıklı mı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ArmagedonX tarafından 23 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba dostlar , Spora ilk başladığım andan itibaren sürekli Fullbody yaptım 6-7 aydır falan fullbody maceram devam ediyor. Fullbody'den çok iyi verim aldığım için hiç split programa geçmeyi düşünmedim. Fakat şu sıralar idmanlarda bıkkınlık hissiyatı geldi. O yüzden sistem değiştirmek ve split antrenman sistemini denemek istiyorum. Kafamda şöyle bir taslak var :

Pazartesi : Sırt
    Salı : Göğüs - Omuz
    Çarşamba : Biceps - Triceps
    Perşembe : Sırt
    Cuma : Göğüs - Omuz

Dizlerimde sorun olduğu için 2-3 hafta boyunca bacak çalışmayacağım. Bu şekilde bir düzen mantıklımıdır ?

2. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Perşembeyi off gün yapmak daha mantıklı olabilir. Biceps çalışmasından sonra sırttan verim almak zor olabiliyor. Kalanı iyi görünüyor

3. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    ben yapmıştım bunu sırtım zayıf bölgemdi su an baya gelişti zayıflığı kalmadı.

4. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    biceps sırt sonuna triceps göğüs sonuna alındığında benim için daha faydalı olmuştu, istersen sende deneybilirsin.

5. emrezgnn

emrezgnn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Youtubedan Orhan Yılmaz hocamızı takip etmeni öneririm. Anlatım tarzı olsun konuşması bilgisi olsun çok iyi. Çok faydalı bilgiler veriyor. Detaylara giriyor. Bu bir nimet. Herkese tavsiye ederim.

Güç aşkı bunu beğendi.
  6. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Adam dünya şampiyonu; Mr universe; dediklerine önem veriyorum.

7. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Klasik itiş - çekiş sistemi oluyor öyle. O sistemi denedim fakat insanda güç bırakmıyor bu yüzden hareketler tam verimli çıkmıyor düşünceme göre

8. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Ben şöyle düşünüyorum bilmiyorum ne kadar doğrudur. Bicepsi sadece biceps çalışacak şekilde 4-5 hareket girdik mesela ve bitirdik , oo dedik çok güzel çalıştım. Başka bir gün de sırtın üstüne biceps koyduk anca 2 hareketi tam çıkardık çünkü sırt çalışırken de biceps aktifti. Bence bu ikisi arasında çok bir fark yok neden derseniz bence amaç kasa gerekli hasarı verebilmek , e biz sırtın üstüne 2 hareket yapıp kasta enerji güç bırakmıyorsak sonraki harekete giremiyorsak bence yeterli hasarı vermişizdir. Ben sırttan sonra biceps , göğüsten sonra da triceps çalışıyorum. Tabi dediğim ne kadar doğru bilmiyorum araştırma sonucu değil de deneyimler sonucu böyle düşünüyorum.

Güç aşkı ve Fırında_Sütlaç bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş