İdmandan hemen sonra basit şeker ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sportik tarafından 13 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi günler ben Jim Stoppani'nin 6 haftalık yağ yakım programını yapıcam . Ant sonrası 20 gr jelibon yememizi öneriyor bu programda . Ant sonrası basit karb almak yağ yakımını engeller mi ?

2. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Programi uyguladim, antrenman sonrasi kesinlikle basit seker yemelisin en azindan bu program icin cunku son haftalarda yani low carbta antrenman sonrasi sekerim o kadar dusuyordu ki gozlerim karariyordu beslenme programini kendine gore duzenle antrenman sonu basit sekeri almani en azindan bu program icin tavsiye ediyorum l. Bu arada programda 6 haftada 8 kilo verdim yag oranim 20 lerden 11-12ye dusmustu.

3. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Anladım kardeşim peki diyelim kendimi antreman sonu kötü hissetmiyorum o zaman tüketmezsem daha mı iyi olur ? Çünkü orda yazan tüm suppları kullanıcam bir hayli yatırım yaptım :D

4. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Bu program nasıl bir program acaba açıklar mısınız biraz. Teşekkürler.

5. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Googleye Jim Stoppani 6 week fatloss yaz cıkar , fakat ingilizce program

6. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Evet kendini cok kotu hissetmezsen basit seker almana gerek yok bence fakat antrenmandan sonraki bir ogununde 15-20 gram yulaf veya farkli bir yavas sindirilen kompleks carb koy cunku muhtemelen ertesi gun carb alana kadar 12 saat gecicek 12 saat sifir carb gereginden fazla kas yikimi yapabilir.

7. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    40-45 dk sonra al.
    Antrenman sonrası, basit şeker alırsan insülini ani yükseltip düşürüyor, o da kortizon salgılamana neden oluyor.

8. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    antreman sonrası basit şeker almamaya karar verdim . Kreatin + glutamin + iso icicem bundan 45 dk sonra da yemek yiycem . Bir sorum olucaktı bu programda ilk hafta 3 katı karbla baslamanı öneriyor . Bu bulk için değil mi neden ilk hafta bu kadar fazla

9. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman tarzina uyum saglaman amaciyla o sekilde besleniyorsun. Eger o antrenmanlarini hakkini vererek yaparsan zaten goreceksin gercekten inanilmaz yogun oluyor ayrica creatin ile glutamin bir arada kullanmamani oneririm ikisinin de sindindirimi ve hucrelere tasinmasi benzer sekilde oluyormus eger creatin ile glutamini alirsan glutamin emilimi cok azaliyormus yani bir nevi cope atiyorsun glutamin gece yatmadan sabah kalkar kalkmaz ve eger istersen creatin icmeden 2 saat once almani tavsiye ediyorum. Bazi post veya pwo urunlerinde birlikte varlar bunun mantigini tam bilmiyorum fakat emilimi kolaylastiracak ek maddeler vardir belki.
    Zaten goreceksik son 3 haftada pazar gunleri high carb gunu ama en cok kiloyu pazar gunu veriyorsun muhtemelen hormonlardan kaynakli bir durum olusuyor
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Temmuz 2015 ---
    Ayrica son haftalarda cok ciddi kabizlik problemi yasayacaksin bunun icin ilac vs bakmani oneririm ben arastirmamistim daha once cok sorun oldu.

Sportik bunu beğendi.
  10. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    daha önce de yaptım düşük karbı , ne yazık ki kabızlıktan haberdarım ... Kreatini ant öncesi 4 gr , ant sonrası 4 gr alıyodum . Glutamini de ant sonrası 5 gr , yatmadan 5gr alıyorum . Yanlıs mı yapıyorum

11. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Gutamine ile kreatini bir arada almayin mi,allah askina boyle komik seyleri nerden buluyorsunuzda inaniyosunuz

12. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    http://www.bodybuilding.com/fun/lebrun19.htm
    Ayrica konu hakkinda daha fazla arastirmayi google ile yapabilirsin

13. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Hi hi tamam yaparim

14. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Ben olsam glutamini yatmadan once ve sabah kalktigim gibi ya da eger son ogununu antrenmandan 3 saat once falan yapiyorsan son ogunden 1 saat sonra alirdim yani creatini kullanmadan 1.5-2 saat once. Tavsiyem uyandigin gibi ve yatmadan once alman fakat kendine gore duzenleyebilirsin

15. Sportik

Sportik Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Noah bu programı yaparken ben haftada 3 gün yürüyüş 3 gün de koşu yapmayı düşünüyorum . Press günleri yürüyüş , açış günleri koşu mu yapıyım ? Yoksa bir koşu bir yürüyüş mü ? Press günleri düşük tekrar olan ilk 3 gün , açış günleri yüksek tekrar olan son 3 gün

Sayfayı Paylaş