İdman Kaç Dakika Olmalı(Tek Kas İçin)?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve freeozgur tarafından 14 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. freeozgur

freeozgur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    valla hocam dun tonla yazı yazdım ama malasef ne olduysa heralde resım koymamın azızlıgı hepsı sıze omur neyse sılbastan !!

hocam ayrıaten yenı mod unu tebrık ederım forumumz hakaden lerı hakketdıgı yere getırıyo (tabı benı es gecıyolar ne bu tek yıldız??? :lol: :lol: )
    nabız konusunda hem fıkırız hocam ama sız hangısını tercıh edersınız dalgalımı yoksa sabıt nabız olayınımı depar bence son 1 dakıka max yapılcak bı durum gıbı yakım suresını bıraz daha uzatması ıcın bıde bısey sorcam nezman kosayım ıdmandan once ıdmandan sonra offlarımda ??bıde bu kosu olayı benım oldum olası oturtamadıgım ve basaramadıgım bısey umarım bu sene yaparım tavsıyelerını beklıyorum

bu arada dedıgın gıbı once dogal olmadı l-carnıtın tabı bu cardıo olayında yenıyım umarım olanıda yemeyız (zaten nede cok varya!! )
    bencede mılıtary genıs yapılmalı yoksa cok trıcepsse vuruyo omuz ıcın 4 haraket yeterlımı ??

evet hocam makınama saheserıme gelınce tabıkı butun arkadaslarla baylasırım ama cızımlerı cad-cam cızımı buraya nasıl konur onu bılmıyorum ama feyz aldıgım makınanı resımlerını koyayım

hocam makınamın butun parcalarını genelde ozel yaptırıdım tabı okadar zor ve malıyetlı degıl bazı teknık ozellıklerını soyleyeyım yapmak veya yaptırmak ısteyen arkadslara feyz olsun mıller su verılmıs ısıl ıslem gormus cıva celıgı yatak rulmanları lıneer 25lık (ozel) yatak torna ısı ve profıl 50*70 bazı yerler kaynak bazı yerler vıda fıyatına gelınce 500-600 ytl dısardakı smıthlerın fıyatlrarını az cok bılırsınız 1100- 1200 assagı yok ve ayrıayen makara sıstemı kullanarak ben bara baglıyarak lat machine olarakta kulanabılıyoruz neyse makınamı cok ovmıyım ama saglamlık acısından tam profesyonellerın ısı !! ısteyenlere makına ımalatı ıcın tavsıye ve modelleme yardımı yapılır ısteyenlere yıne soyluyorum paylasımcıyımdır cad cam cızımlerını verırım

bu arada ebnde takmısım guce dogru ya dayanıklılık ısı pardon
    dar tutusu denıyorum galıba olucak
    tavsıyelerınızın devamını dılıyorum
    saygılarımla

2. Antrenörmen

Antrenörmen Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    vücutgeliştirme ve fitness antrenörü
    Yer:
    ankara
    free özgür nickname li arkadaşın yazdığı program çok hemde çok salakça o programla bir bebeği bile geliştiremezsin
    yoğun ve sıkı idmanlarla kas inşa edilir beyler yoğun antrenman demek bölge başına en az 4 hareket verilmeli misal:
    göğüs: bench presses:6 set 12,12,10,8,6,4
    üst göğüs press:4 set 12,10,8,6
    alt göğüs press:4 set 12,12,10,10
    bench dumbbell presses:4 set 6,6,4,4,
    üst göğüna açış:4 set 10,8,8,6
    pull over :2*10 göğüsün dayanıklılığını artırmanın en iyi yolu bench presses ileşınavı süpersetlemektir.....

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    "Salakça" tarzında ifade çok yakışıksız, evden çıkarken gördüm, gerçekten ayıpladım.
    Bu sporun profesörü bile olsa, bir kişi bilmeyen biriyle böyle konuşmamalı, kaldı ki, bölge başına dört hareket verilmeli gibi bir yaklaşım hiçte profesyonelce değil, herkesin metabolizması ve egzersize katlanma toleransı farklıdır.
    Bir çok ektomorf bölge başına 2 egzersizle en iyi sonuçları alırlar.
    Herkesin reçetesi farklıdır.
    ama siz herşeyden önce adam gibi konuşmasını öğrenin, benim tavsiyem...

Alper19891 bunu beğendi.
  4. Bahadir

Bahadir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı
    Yer:
    İstanbul
    Kendini diğer arkadaşın yerine koy ve bu sözlere maruz kaldığını düşün. Belki sen v.g. de bir numarasın hatta dünya şampiyonusun
    ne fark eder eleştirinde pozitif olsan, aşağılayacağına, yol göstersen herkeste sana usta dese fena mı olur.

Hakikatten yakışıksız olmuş.

Kalın sağlıcakla

Alper19891 bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    insanlar bu samimiyeti yada bu cüreti nerden bulabiliyorlar anlamıyorum..provoke etmeyemi çalışıyordun antrenörmen..

neyse..

dostum freeözgür bende makine mühendisiyim..aslında kendi makineni kendin yap fikrindeydim buaralar..
    özel mesajta mail adresimi attım sana..cad çizimlerini ve varsa montaj resimlerini gönderebileceğinden bahsetmişsin..gönderirsen sevinirim..

Alper19891 bunu beğendi.
  6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Gereken yapildi ve forumdan uzaklastirildi, böyle kisilerin forumda yeri yok.

Saygilar.

Alper19891 bunu beğendi.
  7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

8. freeozgur

freeozgur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    valla hocam yazını anak bu sabah okudum ve soklandım bı ınsan tanımadıgı bır ınasana cevap yazarken veya ona yardım ederken boyle lakayıt boyle ben bılırım ben ıyıyımcılıkle yaklasamz bu arada senın bu yazdıgın programla senı antrenor yapan solona vede calısanlarına acıyorum senın verdıgın programla gelısmek degıl eldekınıde 1 haftada yemessen bende bu bodye verdıgım seneler yazık olsun neyse yonetım zaten geregını yapmıs ama burdan herkez ders cıkarmalı paylasımlarımızda sanal alemde olsak bıle bu alemın ucundakı kısınınde bır ınsan oldunu hatırlamalıyız herkeze yazılarıma verdıklerı cevap ıcın tesekkur ederım !!

9. freeozgur

freeozgur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    hakkaten bu mılletdekı antrenor havaları ne herkez bısey bılır paylas bılıyosan sen elını uzat ben zaten ıstemesende o elı operım ama gereksız trıbın anlamı yok

verdıgın destek ıcın tesekkur !!

10. freeozgur

freeozgur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul

11. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara

12. freeozgur

freeozgur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    hakkaten mıllet bu samımıyetı neren buluyosa ben oncekı mesajlarımıda okudum boyle bı samımıyet (ozur boyle bı lakayıtlık) verılcek bısey yzadıgımı sanmıyorum olsun sız saolun dostlar !!

13. freeozgur

freeozgur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    hocam soyledıgım gıbı paylasımdan cok buyuk zevk alırım tabkı yolaarım bende baska makınalarında foto ve resımlerı var dıger arkadaslarada yardımcı olabılırsem cok sevınırımm !!

14. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    ben burada karasan ve barış ın dediklerinin aksine en çok kiloyu nasıl kaldırabiliyorsan öyle çalışmanı yani dirseklerini açarak preslemeni öneririm. izole hareket diyorsak zaten milyon tane izole triceps hareketi mevcur. bu kütle hareketinde yoğunluğu yan ve orta başa kaydırmak gibi bir gayemiz olmamalı. zaten anormal güçsüz bir göğüsümüz yoksa bu tutuş biçimiyle, her zaman için tricepsler önce yorulacağı için hareketi en fazla gh salgılatacak şekilde yapmalıyız.

15. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    benim izoleden kastettiğim hareketin uygulanışı esnasında baskıyı mümkün olduğunca göğüslerden tricepslere çekmektir.tabiki herkesin amacı ve fikirleri farklı olacağından,hareketi uygulama stilleride farklı olacaktır.ben kendi tecrübelerime dayanarak ,bu anlattığım tarzın daha uygun olacağını düşünüyorum..sadece ,karasanın hareketi anlatış biçimi çok hoşuma gidince bende bir kaç birsey eklemek istedim,yoksa dar benchi doğru uygulamanın tek yolu budur demiyorum,o yüzden hareketi ilk defa uygulayacak arkadaşlar her iki yöntemide denesin,kendilerine uygun olanını seçsin.

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ladasamara, senin dediğinde bir başka bakış açısı, evet, maksimum kiloyla çalışmak, bunun en büyük faydası, eklem-tendon ve yardımcı kas gruplarına olur.
    İtiraf etmeliyim ki, ben bundan hep kaçındım, hareketi hissetmek daima önemli oldu benim için, benim yöntemimin iyi yanı, nisbeten az kiloyla adeleyi hissederek, kas hakimiyetini arttırırsın, ama kilo arttırımı zor olur.
    Zira kilo arttırmak için, aslında vücudu zorlamak lazım, eklemler,tendonlar ağırlık görmeden güçlenmezler.
    Ancak nice insanlar gördüm, bir sürü ağırlık bastıkları halde sonuç alamıyorlar.
    Sanırım orta yol en iyisi, kimi zaman, vücudu zorlamak, ağırlığa yüklenmek, ama kimi zaman, ki bu aynı idman içinde de olabilir.
    Mesela egzersizi bitirirken, hafif kilo ile, kasları hissederek 15 tekrar patlatmak, insana her iki dünyanın kapılarını açabilir.
    Ben bunu uygulamaya başladım, creatin ve amino asit desteği ile, zaten gücüm artmaya başladı, şimdilerde, nizami başlayıp, 6-8 tekrarlı setlerde forma önem vermiyorum ( en kötü dediğim formum bile düzgün açıkcası)
    Bakalım, bir şey söylemek için erken, ama iyi olacak gibi ;)

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    KArasan; uyguladıgın omuz antremanında dedigini yapmıssın zaten.. son set ilk basladıgın kiloya dfonup pompalamıssın.. Bu arada bildigim kadarıyla, senin kapasaitenin cok altında calısıorsun...salonda motive olmakta mı zorlanıosun? ah sen benim partnerim olacaktın, bak ne kiloların altına girerdin ozaman :) .
    Kilolari arttirmada en büyük etken psikolojik olan.. yapacagınıza inandıgın zaman, senin en az %25-30 kilo arttirimi yapacagına inanıorum

Saygılar

18. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    100-150 şınav çekmelisin değil..iyi bir vücutçu rahat 100-150 şınav çeker dedim buna dikkatinizi çekmek zorundayım...100-150 şınav olayına gelince ben rahat 100 tane yapıyorum...

Stilimden güççü hoca olduğumu anlaman kısmına gelince.....Ağır kaldırmadan kas yapamazsın..ağır kaldırmak demek yerçekimine direnmek demektir..yer çekimine direnebilmek içinde belli bir güce sahip olmalısın....ne kadar güçlü isen o kadar ağır basarsın ne kadar ağır basarsan o kadar etkili gelişirsin...

Spor başlı başına bir bilimdir...sürekli aynı kilo ile 5-6 ay çalışan kişilerde kuvvet artışına rastlanmamıştır...Kas geliştirmek istiyorsanız kuvvetli olacaksınız kuvvetli olmak içinde sistemli bir şekilde kilo artıracaksınız.

Saat olayına gelince...bu kişinin antreman yapma şekline ve sistemine göre değişir saate sürekli bakarak kendini psikolojik baskı altına sokmaktansa ağırlığını basıp setleri bitirmeyi düşünmek gerekir.

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    öncelikle fazla tavsiyede bulunmadığım için özür dilerim diğer dostlarda benim bıraktıgım yerden devam edecegini bildiğim için konuya derin girmedim
    öncelikle senden normal cekilmiş resmini isteyecegim soguk olsun ayrı bir konu da ant saati vucut sistemi ne olursa olsun ilaç almak yurumek seks yemek ve ant bunların hepsi sistemli ve belli bir zamana dayalı olur ise eger vucudunda verimi okadar artar bir erkegin normal şartlarda en guçlü saati 3 tur benim ant tam 3 te baslar isterseniz deneyin 1 gun 5 te 1 gun 7 de 1 gun 2 de girin 1 ay boyunca 1 ay boyuncada hep 3 te deneyin ne dediğimi anlayacaksınız
    cardio gunlerini ant gunlerinden ayrı tutarsan daha iyi olur mesela pazartesi çarş cuma ant salı perş cumtesi cardi pazar off
    senenin bazı gunleri guç ant yap yazın 1 ay ara ver yuruyus ve koşular acık havada ise eger 8 den önce yapma (oksijen daha az oluyor) ant başlamadan önce açış hareketleriyle ısıt ve ısınmadaki son hareketin başlayacagın hareket olsun her ant sonunda ve öncesinde mutlaka streching yap eklemleri ısıtmak için çökme ve bilek bukme hareketleri yap. eger ki ogun keyfin yok ve isteksizsen ant yapma ve dinlenme gununde telafi et. agırlığı yukseltiğin zaman hareketin şekli ve sayısı bozulmasın bozuluyor ise agırlığı kontrol et cok agırlıktan ziade her agırlığın vucut için etkisi vardır yani hafifkiloları bile agır kaldırıyormuş disiplininde hatta bagırarak kaldır (küçük agırlık girdiğimizde kucuk kas gurupları çalışırken buyuk gurup dinlenir buyuk agırlıkta girdiğimizde ise ise kucuk kaslar dinlenir.) bu da demekki sadece agır kilolarla vucudumuz calışmıyormuş küçük kiloyada buyuge gosterdiğimiz yavaslık ve yedirmeyi uygulayacakmışız :D

20. freeozgur

freeozgur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul

cevabınız ıcın tesekkur ederım daha aydınlatıcı oldunuz.dıyer sotularıma da aynı ıstırakınızı beklerım saygılar

Sayfayı Paylaş