İş Hayatı ve Bodybuilding

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mdefsanesi tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mdefsanesi

mdefsanesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,
    Yaşım 22 ve yeni iş hayatına başladım. İlkokul yıllarımda 3 sene Karate yaptım ve uzun yıllar basketbol oynadım. Daha sonra lise yıllarımda 4-5 ay kadar fitness yaptım ama devamı gelmedi. Bir ara koşu yapmayı denedim ama tek başıma çok sıkıcı oluyor; sadece kulaklığı takıp boş boş koşu yapamıyorum, spor salonunda da 15-20 dk.dan sonra sıkıyor. Bu kadar spora başla-bırak yapmamın bir takım yarar ve zararı oldu. Boyum 190 cm, kilom 92. Bel, kalça ve göğüs bölgelerimde fazlalık olduğunu düşünüyorum.

Neyse çok uzattım; hafta sonum boş ama hafta içi her gün 08-18 arası çalışıyorum. Her ne kadar ofis işi olsa da, işten gelince çok yorulmuş oluyorum. İş hayatında olanlar, çalışma programını nasıl ayarlayabilir? Gerekirse, karaciğer ve böbreği de yormayacak şekilde supplement de kullanarak profesyonel bodybuilding sporcuları kadar olmasa da fit ve kol-göğüs kaslarını belirgin bir hale gelmem ne kadar süremi alır?

Yanıtlarınızı merakla bekliyorum. Herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 15 Mart 2015
  2. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Ben de 8-18'e ek olarak cumartesi de yarım gün çalışıyorum. Yine de salona gidiyorum. (masabaşı iş olmasının avantajı da vardır.) Türkiye'de bodybuilding'e en uygun çalışma şekli 8-18 dir. Ben akşam 7 gibi antrenmana başlıyorum (iş çıkışı direk gidiyorum). Zaten verimli bir antrenman max 1 saat sürer.
    Haftada 3 gün bu şekilde gidilebilir. (ptesi-çrş-cuma yada salı perşembe cumartesi gibi)
    Genelde saat 6 da kalkıp 11 gibi yatmış oluyorum. min 7 saat uyumaya çalışıyorum.

Supplement'den önce beslenme için de yanınızda yemek getireceksiniz. Konuyla ilgili başlıklar var. (tavuk-bulgur gibi)

Aşırı bir kilo fazlan yok. Yaşın genç. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra 1 sene içerisinde ortalama birinden iyi bir görünüme ulaşırsınız diye tahmin ediyorum.

Ama tekrar ediyorum 8-18 bir bahane değil gerekçe olabilir. Gece vardiyasında çalışan, 8-20 kas kuvvetiyle çalışıp da bu sporu yapan kişiler bile var.

mdefsanesi bunu beğendi.
  3. sporvebeslenme

sporvebeslenme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Eğitmeni -Özel Ders Hocası
    Yer:
    Ankara
    Sordugunun sorunun cevabı çok geniş ve bol cevaplı kısaca vücüt agırlıgında yapabilicegin egzersizlerle baslayabilirsin.

4. mdefsanesi

mdefsanesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler yanıtınız için. Mesai saatlerinin aslında engel olmadığı konusunda siz de haklısınız, hem de ofiste masabaşında olduğum için aslında bedenen de yorulmuyorum sayılır. Sanırım benim en büyük problemim, uyku sorunu. Gece 1 gibi yatıp 6 gibi kalktıktan sonra, gün boyu çalışmanın da verdiği yorgunlukla spora gitmeye gözüm kesmiyor. Yemek götürme konusunda; işyerinde ara öğün mü yapmam gerekiyor yani? O kısmı net olacak şekilde açarsanız sevinirim.

Genel olarak; çok kilo fazlam yok ama göğüs ve bel bölgesindeki fazlalıkları yakacak şekilde nasıl bir programa başlayabilirim, bilmiyorum?

5. sporvebeslenme

sporvebeslenme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Eğitmeni -Özel Ders Hocası
    Yer:
    Ankara
    tatmin edici cevap almazsan mesaj olarak banada ulaşabilirsiniz.

mdefsanesi bunu beğendi.
  6. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Bu noktada ben de çok yardımcı olamam. Forumda sabit başlıklar var beslenme ve antrenmanlarla ilgili ayrıca youtube'da da bir çok kişi var. Forumda Lethe, Arson gibi kişilerin de günlüklerini okuyup fikir edinebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş