İçim rahat karpuz yiyemiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 13 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    abartmamak lazım

Bence bu karpuz olayını abartmamak lazım karpuzun %70ten fazlası suymuş ztn ama arkadaşında dediği gibi sırf şu cehaletimizden yemekten hemen sonra yenilen meyveler hayatında ağzına alkol sürmemiş hacı amcalarımızı siroz yapıyor bilinçli birey bilinçli toplum :D

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla bana kalırsa meyvelerdeki şekerden zarar gelmez...ben 3 beyazın tehlikeli olduğunu ve uzak durmam gerektiğini biliyorum (un,tuz ve şeker ) bunların haricindekiler gerçek şeker etkisi vereceklerini sanmıyorum..

3. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Normal şekerin şekil değiştirmiş hali meyvede bulunur.Şekerin çeşit çeşit formları mevcut meyvede ise meyve şekeri(Fruktoz) bulunur.Ve aynı etkiyi yapar.Tabiki illa şeker alınacaksa meyveden alınmalı,yağlı unlu tatlılardan alınmamalı.Veya protein alınacaksa yağlı kızarmalı kırmızı et yerine haşlama tavuk göğüsünden alınmalı.Sağlık açısından meyveden almak mantıklı ve doğru.Ama bu demek değilki meyve kilo yapmaz.Tatlı krizine girdiğinde baklava yerine karpuzdan alman mantıklı ama karpuzu abartırsan kilo yapar.

umutn ve demircan256 bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Hımmmmm:( bak bunuda bilmiyordum demeki herşeyde olduğu gibi meyvedede aşırıya kaçmamak bundan sonra daha dikkatli olucam meyve konusundada..teşekkürler.

5. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Cidade de Deus ve demircan256 bunu beğendi.
  6. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    karpuzu peynirle yemek karpuzun glisemik indeksini etkiler çünkü peynir protein ve yağ bakımından biraz zengin tam yağlı peynirle tüketimi glisemik indeksini baya düşürebilir ama tabi kalori bakımından biraz kötü :) yarım yağlı peynirle yatmadan 2 saat önce güvenle tüketebilirsin bence abartmamak kaydıyla kas gelişiminide olumlu yönde etkiler yatarkende arginine alırsan omega 3 6 9 suppla birlikte 5 adet fındıkta yersen birazda lor gh ve testoyu cok olumlu yönde etkiler:)

Sayfayı Paylaş