çalışma programım hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dnzakyz tarafından 24 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dnzakyz

dnzakyz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,

spora başlayalı 1 ay oldu hoca ilk program olarak aşağıdaki programı verdi boy 171 kilo 63 yağ oranım %10du ancak 2 yıldır body yapan birisiyle görüştüğümde 1. ayın sonunda bölgesel çalışmaya geçmen daha faydalı olacaktır daha iyi gelişirsin dedi hocaya sorduğumda ise 4.programdan itibaren geçersin dedi bölgesele(hocanın hesabına göre 4 ay sonra) arkadaşa hoca böyle dedi deyince seni orda tutmak için yapıyor inanma boşa zaman kaybetme dedi sizin yorumlarınızı alabilirmiyim?

1)leg extension
    2)leg curl
    3)pulldown
    4)seated row
    5)chest press
    6)lateral raise
    7)abdominal churnc bench hepsi için 3*12

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hocanızın yolunu takip edin,program hoş gözüküyor.muhtemelen bunu haftada 3-4 gün çalışmanızı önermiştir,önümüzdeki aylardaki programlarda da her bölgedeki set sayılarını artıracaktır(bazı yeni hareketler ekleyerek,bazı mevcut hareketlerin de setlerini artırarak).bence hocanız ne yaptığını gayet iyi biliyor.

hem mevcut programınızla ve gelecek birkaç programınızla bağlantılı olduğu için hem de spor geleceğiniz açısından güzel bilgiler içerdiği için şu başlığı okumanızı tavsiye ederim.

https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/

dnzakyz bunu beğendi.
  3. dnzakyz

dnzakyz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocayla yine konuştum oda şöyle cevap verdi sonuçta bu hareketlerlede kas yapıyosun boşuna yapmış olmuyorsun makineyle olduğu için daha gücenli dedi ancak önümüzdeki ay ve sonraki ay programların değişecek eklemeler çıkacaklar olacak dedi bölgesele 3ay sonra geçebileceksin istersen şimdide yazarım dedi ama kaslar lifler alışmadan direk bölgesele geçersen sakatlanma riskin olur dedi bu programı uygula 6ay sonra gözle görülür kasların şekillenecek dedi ikna oldum bende şimdilik

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    4 ay çok uzun bir süre. bu çalışma stili daha çok yeni başlayanların forma girmesi ve kas ağrılarının çalışmayı engellememesi içindir. eğer kendini iyi hissediyorsan bölgesel çalışmaya 1.5 ay ardından başlayabilirsin. ( ben 3 hafta sonunda başlamıştım.)

5. dnzakyz

dnzakyz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlk 10gün kaslarımda ağrılar oluyordu sporau ertesi gününde ama artık 1 ay doluyor ve hiç ağrım olmuyor ve kaslarımda gerginleşme gelişme fln hissetmiyorum.Sizce hocanın programdanmı gitsem daha iyi gelişim gösteririm yoksa bölgesele geçersemmi? Ben bu 3 aylık dönemin boşa geçmiş dönem olmasından korkuyorum sadece alışma dönemi olucak bu harektlerle hiç gelişmeyeceksem moralim bozulur.

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bence başlamalısın , artık ağrı hissetmediğine göre forma girmişsindir ve ağır çalışmaya hazırsındır. 2 gün çalış 1 gün dinlen şeklinde bir sistem kurabilirsen iyi verim alabilirsin diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş