Üst vücudum yağsız ama bacaklarım neden kalın?(Ssli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zapplez tarafından 10 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zapplez

zapplez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hocalarım merhaba. Spora başlayalı (spor salonunda) 1,5 ay oldu. Skolyozum olduğu için duruş bozukluğum vardı ve ayrıca omuzlarım da alt tarafıma nazaran çok dardı. Üst vücudumu genişletmek,bu arada da bacakları inceltmek için spora başladım. Omuzlarım genişlemeye başladı ama alt taraf incelmiyor :( Hocaya: bacaklar incelmiyor aksine kalınlaşıyor dediğimde ne güzel bizim amacımız da bacağı geliştirmek diyor. Ama ben bunu çok kafaya taktım,pantolonları giydiğimde gözüme çok çirkin geliyor. Sizce bacaklarım kalın mı?

Diğer konularda bölgesel zayıflama yok diyor.Çözüm bulamadım hiçbir konuda :( Yağ oranım %14 tü en son bu arada.
    http://i.hizliresim.com/MpbJX1.jpg
    http://i.hizliresim.com/a3aEo4.jpg
    http://i.hizliresim.com/kBavJJ.jpg
    http://i.hizliresim.com/v5l4Rr.jpg

abseto bunu beğendi.
  2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudumuz nerdeyse aynı :D benimde üst iyi alt kalın :D bende aradımda yapcak birşey yok heralde :D yani sonuçta yağ yakmak topluca olur onuda şimdi yapmak iyi olmaz. Yani sporuna devam et kas kütleni arttır ilerde yağ yakarken onlarda arada gider. Tabi bacağını çalıştıran hareketlerde bacağını daha toplu gösterebilir. Yani sen sporuna devam et kas kütleni arttırmaya bak ilerde define olunca onlarda bir nebze olsun gider ama genetik olduğu için birazda kimisi istesede kalınlaştıramaz kimiside bizim gibi :D ama bence çok da kötü değil takma bacaklar daha güçlü işte :D böyle bak duruma :D

3. zapplez

zapplez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Şu an zaten elimden gelen tek şey üst tarafa yüklenip alt tarafımın daha az kalın durmasını sağlamak sanırım hocam :D Her spora gittiğimde 15 dk bisiklet sürüyorum bacak gününde de hafif ağırlıklarla giriyorum ama yine de genetik olduğundan sanırım pek bir çarem olmadığını bilmek üzüyor biraz insanı :/

4. OrkunBlgl

OrkunBlgl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Aynı sorun bendede var internette koşmak bisiklet falan bacağı geliştirir diyordu. Tek yolu uzun süre 1 saat falan yürümek

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Koşu daha faydalı olur. Veya bacağı çalıştıran haraketler ve cardio felan hepsi iş görür. (squat, yüzme, koşu, bisiklet vb.) Bende günlük olarak çok oturan birisi olsamda okula gidip gelirken saatlerce ayakta duruyorum. Yani kas gelişimi açısından çok faydası yok ama en azından öyle kaslar pasif değil :) bide squat felan yaptığımdan çok da düzensiz gözükmüyo daha toplu biraz şeklini almış durumda :D

6. zapplez

zapplez Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İnternette araştırırken denk gelmiştim. Bir erkek manken her gün en düşük dirençte 40-50 dk bisiklet sürerek yaklaşık 1 yıl sürede bacaklarımı incelttim diyordu ama ne kadar doğrudur hiç bilmiyorum ve her gün o kadar bisiklet sürebileceğimi sanmıyorum :D
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Nisan 2016 ---
    Ben de bir gün durup bir gün okulun havuzuna gitmeye başlayacağım sanırım. Havuz hem ucuz, hem de her gün bacağı kas yapmayacak şekilde çalıştırırsam belki bir işe yarar. Eğer bizim gibi olup bu durumdan kurtulan birileri varsa forumda bize de yol gösterse çok iyi olur aslında :D

Sayfayı Paylaş