Önce kas yapmak mı yoksa yağ yakmak mı? Yada ikisini birlikte yapmak mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Bar Brothers TR tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. rollOver

rollOver Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam ab ripper sadece karin siz komple bir p90x i arastirin komple program 3 ay hergun ab ripper yok programda :) 12 adet dvd den olusuyor set ve kendine ozel programi var

2. Bar Brothers TR

Bar Brothers TR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci ( Üni )
    Yer:
    Isparta
    onu biliyorum o 12 setlik program ben sadece karın hareketlerini sevdiğim için yapıyorum :) cardio olarak insanity yada herhangi bi spor yapabilrim. yürüyedebilirim HİİT de yapabilirim malum yaz geliyo çevre müsait :D hazirana kadar hacimlenmek istiyorum yağ oranım %13 zaten body çalışıp l carnitin alınca ister istemez insan yağ yakıyo kas arttıkça. haziranda %11-12 ye kadar düşer zaten büyük ihtimal. sonra yazın yağ mağ kalmaz :D

3. Bar Brothers TR

Bar Brothers TR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci ( Üni )
    Yer:
    Isparta
    Şuan bir program oluşturduk ağırlık ön planda sonlarda cardio yapıyoruz.
    Supplement desteği alma gereği duyduk sporu bırakmayacağımız için pişmanlık yaratıcak herhangi bir durum oluşamaz.
    Umarım dediğin gibi nisan ayında yağ oranımızın epeyi düşeceğinin kanaatindeyiz.
    Herzaman doğal beslenmeli ve ek destek olarak protein vb. ürünler kullanılmalıdır.
    Gelişmeleri kayıt altında tutmaya başlayacağız takipte kalın ;) .

Can ~

4. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Senin beslenme programını bende uygulayacağım. Bu tarz bişey arıyordum bol protein az karbonhidrat ve yağ ;) Öncelikle bunun için teşekkür ederim.
    Bir süre salona gittim ve gördüğüm kadarıyla hem ağırlık hem yağ yakımı yapmanın sorun olacağını sanmıyorum.
    Ben şuan evde
    Evde sadece 2 adet Dumbell ile çalışma proğramı (Yapılış Şekli) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    bu programa çok yakın bir program hazırladım kendime onu yapıyorum 2 aydır.
    Ayrıca kardiyo için insanity ve karın için P90x in Ab Ripper ı nı tuttum ;) Onları da programın bir yerlerine sıkıştırıp eziyetimi tamalayacağım :D

Son olarak bir soru;
    Boyum 1.93, Kilom 97, Yaşım 28... Can simidi mağduruyum :) Bu program ve beslenme ile birlikte L-carnitine kullanmalı mıyım sizce?

Hepinize çok teşekkür ederim.

5. Bar Brothers TR

Bar Brothers TR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci ( Üni )
    Yer:
    Isparta
    hocam yağ oranını yazarsan yardımcı olayım :D ?

6. rollOver

rollOver Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Baya seviliyor l-carnitine ve sihirli değnek sanılıyor :) Hocam gelebildiğin yere kadar, yapabildiğinin en iyisini supplement desteği olmadan yapmaya çalış sana supplementsiz birşey olmaz denilince kulağını kapat. Beslenmen yetersiz olduğunda, artık vücudun gelişme göstermiyorsa supplemente başvurulur ama bundan önce bir spor geçmişinde olmalı, çok uzun süreli olmak zorunda değil..

Özet: Yapabildiğini yap sonra ihityaç duyarsan l-carnitin kullan ama görüceksin istikrarlı olursan desteksizde halledersin bu işi. Yeşil çayın da l-carnitin gibi etki göstereceğinden emin olabilirsin hemde doğal :)

7. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    rollOver:
    Yeşil çay ve mate çayı kullanıyorum akşamları :) Seni dinleyeceğim rollOver L-carnitine yok ;) Bende takviye alma taraftarı değilim ama bilgi sahibi olmadığımdan ve etrafımda beni görüp yorum yapabilecek kimse olmadığından pek bilemedim kullansammı kullanmasam mı ama doğal olarak devam edeyim ilerde neler olur bilemeyiz tabi :D
    Yağ yakıcı olarak dediğim gibi akşamları yeşil çay ve mate çayını karıştırıp demliyorum. Ayrıca gün içinde çiğ badem ve kuru kaysıda yemeyi düşünüyorum. Bu arada Ananas ın da yağ yakıcı özelliği olduğundan sabahları 1 dilim yemek istiyorum ama şeker olayı nasıl olur onu bilemiyorum. Ha birde açlık otu denen bir bitki var oda çay gibi içiliyo demlenip. O da bağırsakları çalıştırıyo ve yağ yakımını sağlıyo diye duymuştum.

Bar Brothers TR:
    Yağ oranımı bilmiyorum valla :D

rollOver bunu beğendi.
  8. rollOver

rollOver Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende yağ yakımı yapıyorum hocam kardio da çok önemli beslenme gibi. Benim nasıl beslendiğimi takip edebilirsin :)
    RollOver - Beslenme ve Spor Günlüğü DEF - Her Gün Aktif | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

9. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
  10. z3ra

z3ra Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    ben bu spora basladıgımda 100 kg cıvarındaydım ılk basladıgımda kardıyo agırlıklı her bolgeye 1 er 2 er hareket ıle calıstım 5 ay gıbı bı zamanda 75 kg a ındım. sımdı vucudu toparladım hacım yapmaya calısıorum 2 ay gıbı bı zamanda 2.5 kg aldım ve hala yag yakıyorum programımda agırlık cok kardıo 10 dk basta 15 dk sonda kosu var. tavsiyem nisan ayına kadar hacım yap nısanın 3. haftasından sonra saglam bı kardıo eklemesıyle agırlıgına dewam et.

11. elbiskuha

elbiskuha Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    İkisini birlikte nasıl yapabiliriz?

12. z3ra

z3ra Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    beslenmene dikkat edıp agırlık calısmana kardıo ekleyerek

13. Bar Brothers TR

Bar Brothers TR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci ( Üni )
    Yer:
    Isparta
    arkadaşlar bu işin temeli beslenmedir kendinize en uygun diyeti hazırlarsanız emin olun elinizdeki bi iple bile kilolarca yağ yakabilirsiniz. diyet diyet diyet.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mart 2014 ---
    Selam arkadaşlar ben Can ,
    Sevgili spor sever kardeşlerim , L-carnitine bir sihirli değnek değil elbette ama bu tür supplementler yağ yakımını hızlandırmaktadır asla bir anda yok eder diye bir şey yok !. O yüzden benim zamanım var cardiomu uzun süre yapabilirim acelem yok, 3 ay değilde 5 ayda yakmak istiyorum diyenlerin kullanmasına gerek yok zaten.
    Lütfen araştırmadan ve bizim gibi kullananlara danışmadan söylenenlere inanmayınız.!
    " Bu tür supplement desteklerinde marka önemlidir. "
    Arkadaşlarımızın çoğununda dediği gibi hacim için protein desteğine hemen başlamanıza gerek yok doğal olarak almanız her zaman daha iyidir.
    Fakat belli bir hacimden sonra protein desteğine ihtiyaç duyacaksınız. " Lütfen orta seviyeye geldiğinizde kullanmaya başlayınz. "
    Şuan ki programımız devam etmekte gelişmeleri kayıt altında tutmaya devam ediyoruz. Kullandığımız L-Carnitine ve Protein ürünlerinden memnunuz.

Son düzenleme: 20 Mart 2014
  14. Bar Brothers TR

Bar Brothers TR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci ( Üni )
    Yer:
    Isparta
    Beslenmen gayet iyi boy ve kilo oranına göre günlük 120 gr protein sana yeterli olacaktır. "KAHVE" vazgeçilmezim demişsin. Saat 17:00 , 18:00 den sonra kullanmaman şiddetle tavsiye edilir. Kahvaltıda içebilirsin. Ben günde sadece 1 kup kahvaltıda içiyorum olabildiğinde 2si bir arada veya classic iç.
    " İyi ve sağlıklı bir vücut için beslenme en başta gelen ve en önemlisidir. "

Ör :
    105gram kaliteli protein hesaplaması:
    5 adet yumurta beyazı ve 2 adet yumurta sarısı : 21gram protein ( Eğer ki yağ oranım yüksek diyorsan sarıyı yemene gerek yok )
    100gram beyaz peynir: 18gram protein
    Yarım litre az yağlı süt: 16gram protein / 25gram K.hidrat
    200gram tavuk eti: 40gram protein
    200gram az yağlı Yoğurt: 10gram protein /14gram K.hidrat

- Bu arada yağ - kas oranını özel veya bir devlet hastanesinde ölçerek diyetisyenede danışarak devam ediniz.

Son düzenleme: 21 Mart 2014
    MayKiii bunu beğendi.
  15. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Hocam çok teşekkür ederim. Açtığım konuya bu şekilde yorumlar gelir diye açmıştım ama pek yorum gelmedi ama olsun farklı başlık altında da olsa yorum almak güzel.
    Şimdi benim sormak istediklerim var; Yapacağım kardiyo programı zaten konumdaki videoda görünenin aynısı olacak.
    1) Şimdi bu kardiyoyu ve karın egzersizini hergün yapmayı planlıyorum bu doğru olur mu?
    2) Kardiyo yu ağırlık antrenmanından önce mi yapsam sonra mı?

16. Bar Brothers TR

Bar Brothers TR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci ( Üni )
    Yer:
    Isparta
    Ben teşekkür ederim kardeşim,
    1) Kardiyoyu hergün yapabilirsin bu senin direncine kalmış birşey ve gündelik hayatına bağlı yorgun düşmem önemli değil ağrılara dayanabilirim dersen hergün yapabilirsin fazla abartmadan.
    2) Kardiyo daha çok yağ yakımına yönelik olduğu için önce ağırlık antremanı yapmanı tavsiye ederim.
    Ben ve arkadaşım L-Carnitin kullandığımız için ağırlık çalıştığımız günler önce ağırlık çalışıp sonrasında cardio yapıyoruz.
    Çünkü Yağ yakımına cardio ile başladığımızda yakım süreci 24 saat sürüyor. Eğer önce ağırlık çalışırsak yağ yakımı 48 saat sürüyor hesabını sen yap.
    NOT : Ağırlık çalışmasını gündüz yapmış iseniz kardiyoyu akşam yapabilirsiniz.
    Can ~

Son düzenleme: 21 Mart 2014
    MayKiii bunu beğendi.
  17. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Direncim iyi her gün yapabilirim. Abartı konusunda, dediğim gibi sadece paylaştığım videodaki hareketleri yapıcam fazlasını değil.
    Ben L-carnitine kullanmıyorum ve kullanmayıda düşünmüyorum ama gerek varsa(çünkü yağlı bir vücuda sahibim ama çok değil) kullanabilirim. Çünkü çabuk sonuç almak istiyorum. Biraz tez canlıyım :D
    Çalıştığım için akşam en erken 19:00 yada 19:30 da evde oluyorum. Her sabah 06:00 da kalkıyorum. Akşamları gelip spor yapıyorum evde. Yani gündüz ağırlık akşam kardiyo gibi bir şansım yok. Direk kardiyo+ağırlık yada ağırlık+kardiyo olacak şekilde çalışmayı düşünüyorum. Olay peş peşe çalışacak olmam...

18. Bar Brothers TR

Bar Brothers TR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci ( Üni )
    Yer:
    Isparta
    O zaman önce ağırlık sonra cardio yapmalısın. İşe gitmen beslenme için zorlanma belki olabilir ama beslenme düzeni yoksa sonuçta beklediğin gibi gelmez.
    L-carnitinin kısa süre sonuç almak istiyorsan evet dediğin gibi kullanabilirsin. ( Yağ yakımı için )

19. MayKiii

MayKiii Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme düzenini oturtabilirim. yani yanımda yemek götürüp iş yerinde yerim her ögünü belirli saatlerde kacırmadan yerim. Akşam geldiğimde yemek yerim ortalama 7-8 gibi aksam yemeği yer 9 gibi spora baslar 11 gibi bitirir yatarım tahminimce :D L-Carnitine de sanırım kullanabilirim. Kısa sürede kardiyo ile birlikte güzel etki yapar diye düşünüyorum.

20. Bar Brothers TR

Bar Brothers TR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci ( Üni )
    Yer:
    Isparta
    Evet etkiyi 1 ay sonra tamamen görürsün cardiyoyu sıkı tutarsan eğer.
    Akşam yemeği saatin baya geç geldi bana göre. en geç 18:00 de yemeye çalış tavsiyem.
    Saat 21:00 dan sindirim sistemi yavaşlıyor o yüzden erken yemen daha sağlıklı olacaktır. ;)

Sayfayı Paylaş