Ölçülerim Hakında Sorunum Var !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve codespr tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Spora Bu Günler İçerisinde Yazılacağım Fakat 5 dkka bile 6-7 km hızda yapamicam gibi geliyor.Hem Koşuda yavaşım hem de kondisyon yok.Kendimi Deniyorum.Hızlı Yürüyüş İle Koşu arasında Yapıyorum.Hemen Kalbim Hızlanıyor Nefes Alışım Serileşiyor.Demekki Hiç Koşmaya Gücüm Yok Yoruluyor ki hızlanıyor nasıl ben 30 dkka cardio yapacağım :(

2. Maxpow

Maxpow Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok ve gereksiz takmışsın yardım olarak çok şey yazılmış zaten kimse gelip spor yaptırtamaz heralde yağ yakmaya başladığında bütün vücudunla kalçanda simidinde erir vücut eşit yağ yakar ve spora başla cardio ve diyet yap bu kadar basit.

3. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Evet Herkes Yardımcı Oldu Sağolsun.Yarın Başlıyorum İnşallah.Umarım Vücut Ölçüye Girer.Bel ile kalça aynı ordanda küçülürse hep gene aynı simetri bozukluğu devam eder :(

Cevaplarınızı esirgemesseniz gitmeden bi son sormak istiyorum.Ben Öncelikli Olarak Yağ Yakmak istiyorum.Mesela 30 dakika koşu 30 dakika ağırlık.Yani Hem Kaslarımı Çalştrmak hem de definasyona giden yolda koşmak istiyorum :) Aynı anda ikisi mümkündür değil mi ? İlk Koşu Nasıl başlar ne kadar hızlı ve kaç dakika ? İlk Başladığızdaki deneyimlerinizi aktarırsanız çok mutlu Olurum.

4. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Evet Arkadaşlar Bugün Kayıt Oldum.Bugün tek set halinde hareketleri tanımamız için çalıştırdı daha çok.Haftada 3 gün gidicem Cardio + Body Şeklinde.Diet Derken Başlıca şunu ye bunu yeme diye kısmak istemiyorum dedi.İşte Yağı Falan azaltıcam.6 öğün yicem aralarda hep meyve yicem.
    günde:
    2-3 yumurta akı haftada 2 sarı
    250-300 gr tavuk göğsü yada beyaz et
    500 ml az yağlı süt
    az yağlı süt ürünleri
    Kardon Hidrat oranı düşürülecek dedi.
    Akşam Yemeği en son 6-7 de yenmeli tuz,yağ,şekeri dikkat et ve azalt dedi.

Ve Yarın Başlicaz Tam Anlamı ile.

Fakat Hiç Önceden Koşu Bandı Kullanmadım 3 Km İle İlk Defa bindim ya yavaş sorun yokta. Başım Dönüyor Düşcek Gibi hissediyorum.Yer kayıyor ondan düşücek gibiyim.6-7 KM hızda çalışmaya başlicam yarın.Fakat Düşerim gibi geliyor başım dönüor çünkü :S
    İlk Defa binmiş biri için normal midir bu yer kayınca değişik oluyor..

5. BiG_mAsTeR

BiG_mAsTeR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Güneş Sistemi
    Evet koşu bandından ilk indiğimde benimde başım donmüştü ama zamanla alışırsın. Eğer koşamıyorsan, koşmak istemiyorsan biraz yürüyüş yaparsın ardından yüksek tempoda bisiklet( bende yaklaşık 4-5dk 6-7km hızda yürüyüş 25-30dk yüksek tempoda bisiklet ile cardio yapıyordum)

6. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Başın dönecek ona alış. Yavaş yavaş geçecektir. Koşmaktan öte mesela ben benchte çok zorladığım zamanda ilk bir kalkınca başım dönüyor. Onun sebebini kalp atışlarının hızlanması ve kan basıncının artması ile açıklayabilirim. Sen spor yaparken vücudunda adrenalin salgılanacaktır. Adrenalin hormonu (ki bunlar nöradrenalinle kankadırlar birazcık) seni uyanık tutar , kalp atışlarını hızlandırır , kan basıncını arttırır , kana daha fazla oksijen geçmesini sağlar , metabolizmanı hızlandırır. Kan basıncın arttığı için başın dönüyor. Banttan indiğinde zaten güm güm güm kalbinin attığını tüm vücudunda duyuyosundur. Sorun yok aynen devam. Kalçandaki yağları kesinlikle kafana takmayacaksın. Vücudun her yerindeki yağ öyle yada böyle yakılabilir. Vücudun hemen hemen her yerinde hatta beyinde bile (ki beyinin çok büyük bir kas olduğu söylenir) kaslar bulunur. Bunları gerekli hareketlerle çalıştırırsan bölgesel yağlarından kurtulursun. Sırt kemiklerinin böyle çıkık olmasının sebebi iri kemikli olmanda olabilir. Ama evet biraz çıkık geldi banada. Senin yine aklında bişe kalmasın çok masraf olmaz diyosan bir film çektir. Neme lazım. Ama sanmıyorum. genetik yada duruştandır. Diyetinde karbonhidrat oranı dolayısıyla düşük olacak. Çünkü vücudun depo karbonhidratları kullanmasını istiyoruz kardiyodaki temel prensipte depo karbonhidratları bitirip depo yağları kullanmak zaten. Su iç su en büyük yardımcın olacak. Su terlemeni sağlayacak ve çözünmeyi sağlayacak. Kilo vermek istiyorsan koşarken üstüne kalın birşeyler giymeyi deneyebilirsin polar gibi. Terlemeni sağlar.

Terleme neden kilo vermemize yardımcı olur ? Pek çok kişinin düşündüğü gibi terle beraber yağ atılma durumu pek söz konusu değil. Çok yüzeysel olarak belki evet. Ama oda derinin kayganlığını sağlayan yağdır. Terleme kilo vermemizi sağlar mı ? Evet bazen. Bunun sebebi şu. Terlediğimiz zaman vücudumuzdaki su azalır. Vücudun suya ihtiyacı vardır ve eğer su azalmışsa vücut hemen sana "Su iç evladım" talimatı verir. Ama sen o sırada koşuyosun ? Doğal olarak koşun bitene kadar bekleyeceksin. Bittikten sonrada alsan alsan bir yudum su alacaksın yetmez. O zaman beyin derki , yok kardeşim biz bu suyu halledemeyecez böyle. Bizim yağ yakmamız lazım yoksa hesap tutmıcak. Çünkü yağlar yakıldığında ortaya yoğun miktarda metabolik su çıkar (H2O) ve vücudumuz bunu kullanır. Develerin hörgücündekide su değil yağdır zaten. Yakılınca su çıksın diye.

NOT : Aman diyim vücudun yağdan sağlayacağı su kısıtlıdır ve kısa süre kullanılır. Sakın ha ben kilo verecem su içmeyerek deme. Bol bol su içmen gerekiyor.

Son düzenleme: 15 Kasım 2008
  7. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    @ BiG_mAsTeR Ve @ Draqo ; Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ediyorum.Ve Hocaya sordum bu terleme konusunu.Ben Pek Terleyemiyorum Dedim Efor Yakmaya mı Bağlı Terlemeye mi diye bir soru sordum.Efor Sarfetince Zayıflarsın dedi.Ben Kısa Kollu Giyiyordum üstüme herkes gibi.Ben Programımı tam bilmiyorum Şuanda ama.Şekillendirme Ve Zayıflama Şeklinde İstediklerimi Belirttim.

ilk gidişimizde 5 dakika bisiklet yapıyoruz.Sonra Ağırlıklara Geçiyoruz.Omuz Hareketleri Sırt Hareketleri Ön Bacak Arka Bacak Vs. Yapan Aletlerden yapıyoruz.Yanlış Hatırlamıyorsam 8 tane alet ile 4x12 3x12 falan yapıyoruz.Adlarını Öğrenince Yazarım.Bende Boyun Düzleşmesinin Başlangıcı Vardı.Ondan Hoca 2 tane dumbelli elime aldırıp.Omuzlardan "banane" der gibi yap dedi.Boyuna Press yapıyor sanırsam bu hareket.
    bu ağırlıklar bitince de 15 dakika koşu bandı yazmış.Ben Bunu Yapıp Üstüne de Bisiklet yaparım Herhalde 15-20 dakika.Şimdi Bu Yemek Programını Uygularsam.Protein Ağırlıklı Yersem Yani Kaç Kiloya Kadar inmem Gerekiyor.Yağ Oranımın azalması için.Şuanda 79.450 gibi birşeyim.Fakat yağ oranı çok diye estetik durmuyor.Yani hem kas hemde zayıflamayı aynı anda yürütüyorum.Bu Şekilde İşler Kaç Ayda Düzene Girebilir.6.5 ay sonra 2 ay ara vericem.O arada 200-300 şınav çekerim vücudumun düşmemesi için.Ondan Sonra Tekrar Salona Başlicam tekrardan.

Şimdiden Değerli Yorumlarınız için Teşekkür Ederim..

Son düzenleme: 15 Kasım 2008
  8. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Şınavdan kastın mekik galiba mide amaçlı ? Bence 6 ayda gayet rahat toparlarsın estetik bir duruma gelirsin. Takma kafana. 6 ay çok uzun bir süre bomba gibi olursun merak etme. Zaten 1 ayın bile çok farkettiğini göreceksin. Hele ki ilk 4 ayda. Artı gelişme döneminde olduğunuda düşünürsek vücudunun. O yaptığın "banane" hareketi trapezeus kaslarını çalıştırıyor (adı yanlış olabilir latincem iyi değil) boyun düzleşmesini halledecektir merak etme. Kardiyoyla fazla yağlarını yakıyorsun ve bir yandanda kaslarına tonu ve şekil kazandırıyorsun şu anda. kaç kiloya inmem gerekiyor diye bir durumu takma kafana. yani kimse sana şu kiloya inmelisin demez önemli olan nasıl gözüktüğü. kilon fazladır ama vücudun çok sıkı olabilir kasların sayesinde yada kemik ağırlığın fazlaysa. önemli olan yağ oranı ve görüntü. hiçbirşeyi kafana takma çalışmana devam et hocanın sözünü dinle sen. 6 ay rahat rahat yetecek göreceksin.

9. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Draqo Yorumun İçin Çok Teşekkür Ederim.Bugün Antreman Var.Kendimi bi yorayım :)

Bir Şey Sormak İstiyorum.Hoca Şuanda İlk Programımız Ve 3. Günüm Olacak Ağırlık Kaldırma Yok Dumbell Deil.Halter Dersem Yanlış Olmaz sanırım.Ve Mideyi çalıştıracak Bir Alet Var mı ? Bize Şuanda Uygulamıyor Çünkü.
    Forumda Okumuştum Yanlış Hatırlamıyorsam Trapez Kaslarının gelişimi Omuzları Pek Dik Göstermiyormuş ?
    Yorumlar İçin Çok Teşekkür Ediyorum tekrardan iyi günler..

10. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    "Hoca Şuanda İlk Programımız Ve 3. Günüm Olacak Ağırlık Kaldırma Yok Dumbell Deil.Halter Dersem Yanlış Olmaz sanırım" burayı tam anlayamadım ?

Mideyi çalıştıracak en faydalı şey mekik bence. Mekik zaten çekiyosundur yada çektirecektir. Makinalar var bir sürü ama ben gereksiz buluyorum. Trapez kaslarının gelişimi omuzları biraz dar gösterir ama ciddi gelişmiş trapezlerden bahsediyoruz. Zaten sen çok ağır zorlamayacaksın oradaki trapez kaslarını şekle sokacaksın sadece. Ayrıca yavaş yavaş omuz hareketlerinede başlayacaktır hocan ilerleyen aylarda omuzlarında genişleyecektir. Trapez omuzları aslında dik değilde dar gösterebilir biraz ama o çok farketmez yani senin omuzların genişler zaten daha omuz çalıştıkça. . Gerekli omuz hareketlerini yaparsan genişler omuzların trapezleri çok kafana takma.

11. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Bugün hoca izinliymiş.Ondan Bugün 2.5 saat antreman yapayım dedim.2 tane normal antreman yaptım şuana kadar 1 de ilk gün tanışma gibi tek setten.4-5 gündür de yağ kısıorm protein alıorm kardon hidrat yemiyorum gibi birşey.4 günde 1.300 kilo verdim.Çok Hızlı Verdim Gibi Geliyor.Ama Aç Kalmıyorum.3 ana öğün 3 ara öğün meyve veya kuru kayısı yiyorum.akşamları tavuk göğsü yanına bir tabak salata ve kepekli ekmek ile birlikte tüketiyorum.Bugün 30 Dakika 7.5 Km Hızda yürüdüm.Gittiğimde tartıldım 79 kiloydm 78.300 düm 2.5 saat antreamndan sonra.Çok Ciddi ağırlık yapmasamda kardio yaptım.Yanlız Bu Oranları Kafama ciddi şekilde takılıyor.
    Yanlış Ölçmüş Olabilrm ama belim 1 cm kalçam 1 cm ufaldı.Omuzlarımda 0.5 ile 1 cm arası genişledi.Kendim yanlş yapıyor olabilirm 1 ay sonunda sonuçlarımı koyarım.Umarım Bu Yağları yakabilirm.Alt Bölgeden Şikayetimi belirtmiştim hocama.Hocam Demişti ki herkesin yağ deposu farklı yerde seninkide alt bölgedeymiş demekki demişti.Bölgesel eritme olmaz diyorlar ama ben kiloyu kalçadan aldım.79.600 de belim 82 ydi arkadaşm 68 kilo beli 81.Umarım Kalçadan Gider Yağlarım :S

İyi Forumlar..

12. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Bölgesel zayıflama diye birşey var. Hocan o anlamda söylememiştir. yani direk sadece ordan eritemezsin anlamında demiş olabilir. Zaten mantıklı düşünürsen vücudunda en çok yağ neredeyse , yağ yakarken en çok yağ oradan kaybedersin. Sen bunları kafana takma. Çok kafana takıyosun bence. Sen kafanı rahat tut antrenmanını yap. Ay sonunda ölçünü al mutlu olursun :) Durduk yerde kendi kendine sıkıntı yaratıyosun. Sporunu yap sen istediğin olacak.

13. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Bu Yolda İlerliyorum sıkıntım yok zevkli şuanda hatta.fakat 3 arkadaş gidiyoruz ben 5 sene 0 sporun acısını çekiyorum.onlardan 10-20 kilo ağır olmama rağmen onlar bnden daha çok ağırlıkla antreman yapıyorlar.Neyse Ben Devam Edicem Şu Kürek Kemikleri İçin Bir Röntgen Çektireyim de bakalım sonuç neymiş.
    Bir De Arkadaşlar benden çok yapabiliyorlar fakat ağrıları oluor.Ben O aynı ağırlıkta daha çok zorlanıorm fakat bnde göğüste falan acı yok.Ben Sadece Bacak antremanı ölüm şuanda yürüyemiyorum.

14. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Hareketi doğru yapamıyo olabilirsin ağırlık çok geldiği için. O yüzden göğüse tam vurmuyodur. Birde herkesin kas yapısı farklı.

15. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    En Hamları Benim Göğsümün Çok Acıması Gerekir diye düşünüyorum.Doğru Yapıyorum Hareketi En Azından Farklı yapma olasılığı yok gibi.Az ağırlık mı yapmam gerekir ?yoksa max kaldırabileciğim bir ağırlıkla mı çalışmam gerekir ? Kas yapısı farklı derken orayı anlayamadım nasıl yani ? butterfly göğüse vuruyor mesela her insanda oraya vurmaz mı ? Kiloya takmıyorum artık.Çünkü yağlı yemekleri O kadar Yememezlik yapsamda bir yemek bir kilo oynatıor.Ondan Yağ Oranlarım azalır umarım.Kendimden Yana Ümidim yok kaslarım geç cevap veren cinsten sanırım.

16. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    O daha belli olmaz. Dur bakalım. Butterfly göğüs hareketi evet. Ama mesela ağırlık fazla geliyosa vücudunla iktiriyosundur kafanı öne eğiyosundur filan. Şu an için sen fazla ağırlık az tekrar yerine hocanın verdiği set sayısını ve tekrar sayısını zorlanmadan hangi kiloyla yapabiliyorsan o kiloyla yap. Ne ağır ne hafif. Kolayda gelmeyecek zorda. Yenisin çünkü zorlama.

17. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Evet Yük Fazla gelince kafamı öne falan eğiyorum haklısn ağırlığı azaltayım iyice.Draqo Konuma Hızlı Cevapların İçin Sana Çok Teşekkür Ediyorum.Şimdi ben ocakta 16 yaşında olucam 93 ocaklıyım.Boyumuzu sabit bırakır mı çok tartışılan bir konu da tam netini sizden öğrenmek istiyorum.Kemikler Sertleştiği için boy uzaması duruyormuş Mantıken doğru olabilr fakat sizlerden alayım doğrusunu.

18. Yavru_Kartall

Yavru_Kartall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Selam abimlerim ve arkadaşlar. Benim sorunum göğüslerimde. Sol göğüsüm sağ göğüsüme göre gelişmemiş. Yani sağ göğüsümün altı şeklini almış olması gerektiği gibi duruyo, ama sol göğüsümün altı şeklini tam olarak almamış. Bakınca çok kötü duruyo. Onu nasıl düzeltebillirim. Zamanla kendi düzelir mi? Yoksa ben çalışmaya normal devam edeyim mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-s-e-itlenmesi-t3046.html?t=3046&highlight=sol+g%F6%F0%FCs
    İlgii başlıği inceleyiniz.

Ayrıca üyelere abi, abla, arkadaş gibi hitaplarda bulunmayınız.
    Forum kurallarını okumanızı rica ederim.

saydam bunu beğendi.
  20. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    bonatschi üstadın verdiği linki inceleyebilirsin. codespr , boyunun uzamasını arttırır bile hızlandırır. henüz gelişme çağında olduğun için hocan sana boy uzamasını durduracak (deadlift , squat vs) ağır antrenmanlar yazmayacak. yaptığın antrenmanların boyun uzamasını azaltıcı etkisi olmayacağı gibi beslenmene dikkat etmeni sağladığı için ve kaslarını çalıştırdığında büyüme hormonu salgıladığın için boyun dahada hızlı uzayacaktır. Ayrıca ağır antrenmanlar ve halter çalışmaları dışında kaslarını çalıştırman sonucunda kasların kemiklerine baskı yapacağı için doğal bir tepki olarak kemiklerini büyümeye ve gelişmeye iter.

Sayfayı Paylaş