Ölçülerim Hakında Sorunum Var !

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve codespr tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Öncelikle Merhaba Herkese..
    Benim Kalça Problemim var genetik midir bilemiyorum Kalçalarım Büyük :( Bu Beni Mahvediyor..
    Şu Geçen 4 Senede Çok kilo aldım definasyon denen birşey kalmadı.
    Çok Yağlı Bir Vücuda Sahip Oldum.
    Ocakta yaş 16 olacak.
    boy:183
    kilo:79-80
    Bacak:59-60
    Baldır:39
    Omuz:104
    Kol:34
    Kalça :102-103
    Popom Büyük Geliyor Bana.Bu Benim Günlük Hayatımı Mahvediyor.Tamamıyla Takmış Durumdayım Çünkü.
    Cardio Vs. Yapmak için Spor Salonuna Başlamak İstiyordum.Fakat 80 Kilo ile Bu Popo Varsa Pek Bi Fark Olacağını Sanmıyorum :(
    4 sene Öncesine Kadar Çok İnceydim.Birden 1 yaz dönemi Fast - Food aşırı çok yedim.Yağlı Şişmanladım..
    Abilerim Yardımlarınızı Bekliyorum..

2. Maxpow

Maxpow Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bölgesel yağ yakımı diye birşeyin olmadığı forumda çok kez söylenmiş bu sorunundan düzgün bir beslenme ve kardiyoyla kurtulabilirsin bence bide mayonez çok yiyosan kes onu =)

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
  4. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Ben Cardioya başlayacağım Fakat Hamlıktan Dolayı 30-45 dkka civarı nasıl tempolü yürüyüş yapıcam bilmiyorum.5 dakika geçmeden yorulurum Gibi Geliyor.Bu 4 senede iice Güçsüz Kaldım.Bu Verdiğim Ölçülere Göre Kalçanın ne Kadar Olması Gerekiyor ? Ortalama Bu Değerlerime Göre Bir Sayı Verirseniz Onu Yakalamak İçin Azmedirim.Eski Halime Dönmeyi Herşeyden Çok İstiyorum.Son Olarak Belimi Ölçmeyi Tam olarak yerini bilmiyorum.Göbek çevresi mi yoksa göbek deliğinin 2-3 cm yukarısı yani üst vücudun en ince yerini mi ölçücez bi tanımını yapar mısınız ?

5. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    bak sen kendin demişsin aşırı fast food düşkünlüğünden kaynaklanıyor diye demekki cardiyo ile rahatça kurtulabilirsin

6. Maxpow

Maxpow Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bel ölçünü ölçmeyi boşver en iyi ölçü aynada ve pantalonda belli olur bana sorarsan ben sigara içiyorum ben bile 40 dk dan fazla 9. seviyede koşabiliyorum bence sende koşabilirsin =) koşarken en önemli şey müziktir bana sorarsan tak kulağına ipod koşmaya başla emin çok hareketli müzikler çok motive edici ve gaz verici ben bu sayede koşabiliyorum ve 25-30 kilo civarinda kilo verdim azimde çok önemli =)

Son düzenleme: 1 Kasım 2008
    Morphling bunu beğendi.
  7. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Yorumlar İçin Teşekkürler.Bacak Kası Eksikliğinden Dolayı Şüphelerim Var.Umutsuzluğa Kapıldığım Tek Konu İse Vücut Her Yerden Eriyor Cardioda.Belim Daha da inceldiğinde gene kalçada kalacak diye korkuyorum.Bir De Son Olarak Belimi tam olarak nerden ölçmem Gerektiğini söler misiniz ?Ben Göbek Deliğinin 2-3 cm yukarısından ölçüordum.Fakat Birine sorduğumda benim hocam göbek deliğinin 2 parmak aşağısından Ölçüyor Dedi.Bir Yardımcı Olabilir misiniz ?

8. BaRiSh93

BaRiSh93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim, yakınlarda fitness vs. yeri varsa lokal zayıflama olayıda vardır. Orayla bir görüş, yardımcı olacaklardır sana.
    Bir anda 30-40 dk koşacak değilsin, yavaş yavaş başlarsın merdivenin basamaklarını tek tek çıkarsan istediğin sonuca ulaşırsın önemli olan pes etmemen. Beslenmene de dikkat et. İstediğin sonuca ulaşırsın ;) Başarılar şimdiden :)

9. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Yakın Zamanda Başlayacağım.Teşekkürler Yorumlar için.Belimi tam olarak nerden ölçmeliyim yardımcı Olur musunuz ? Sordum Bir kaç kişiye göbek deliğinin 2-3 cm aşağısı olarak belirttiler.

Bir de birşey belirtmek istiyorum.Benim Kürek Kemiklerim Normale oranla daha dışarıda.Ben Bir Ara Bel Boyun Grafiği Falan Çektirmiştim.Fakat Doktor Bakmıştı vs. Sanırsam Sırt Grafiği de vardı.Orda Herhangi bişi demedi.Bu Genetik Bir Faktör Müdür Çok Zayıfta Deilim Ki sırtım yağsız Olsun.Sert Bi Yere Yaslandığımda falan Omurliğimde Değiyor Vs. Yakında Bir Foto Koyabilirm.Hem Fazlalık Açısından Hemde bu bahsettiğim açıdan faydalı olabilir.

10. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar Bir Foto Çekebildim Onu Upluorum.Dolabım Çok Dağınık Olduğu İçin Paintte Boyadım.Yukardaki Mesajda bahsettiğim Gibi Yorumlarsanız Çok Sevinirim.

http://img127.imageshack.us/img127/2631/n73913114219a861ky1.jpg

Bel İnce Olan Bölge mi yoksa tam göbeğin oralar mı ?

Bir De Şu Kürek Kemikleri Fazlaca Çıkık Bende Doktor Birşey dememişti ama.

11. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    yardımlarınızı bekliyorum... :(

12. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar Lütfen Yardımlarınızı Esirgemeyin.Başlığı 2 gündür düzenli takip ediyorum Bana El Uzatın Lütfen Zor Durumdayım :(

13. burak9006

burak9006 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Öncelikle boyun yaşına göre baya iyi;)

Sırt kemiklerin hakkında yorum yapamayacağım ama çokta belirgin değil fazla takmışsın gibi geldi bana ve yağ oranında benim başlangıç halime göre baya az:) Bende senin gibi bir yaz içinda aşırı yağlandım ve 8 9 sene öyle kaldım. Spora ilk başladığımda koşu bandında 10 dakika anca yürüyüş yapabiliyordum.Şu anda ise günlük 20+20 dk koşup 10+10 dk bisiklete hızlı tempoda biniyorum.Ve başlayalı 3 ay oldu.Vücudumdaki yağların gittiğini ve kaslanmanın başladığını hissediyorum artık. Başta boş barı zor kaldırırken 70kg bench press yapabiliyorum 3 set halinde:) Çokta birşey değil ama 5 ay önce bu forumu okumaya başladım 3 ayda da doğru birşekilde beslenip çalışarak bu seviyeye geldim sende bu şekilde istediğine ulaşabilirsin;)

14. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    burak9006 Yorumun İçin Çok Teşekkür Ederim.Bu Hafta Sonu Başlamak Gibi Bir Hedefim var.Diyet Programını oradaki hocalarım verir demi ?

Yanlız Tek Şüphem Belim inceldiğinde Gene kalçalar kalırsa.Popom Çıkık Fakat Ufaldığında Bir Artı Olabilir.Umarım Hemen Oradaki Yağları Eritmeye Başlarım.Son Olarak Sorayım Belimi Ölçmek istiyorum.Doğru Biçimde Ölçüp ölçmediğimi bilmiyorum.Göbeğimin çevresini mi ölçücem yoksa en ince yeri mi ?

15. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
  16. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Aslında Bu Cardio İşi Hayatımın Dönüm Noktası Gibi Birşey..Abartı Gelecek size ama.İyi Bir Fizik Benim İçin Herşey demek..En Azından Kiloları bayan gibi kalçadan almış olmak türlü türlü sorunlar getiriyor aklıma.Sizden Yardımlarınızı Bekliyorum :S

17. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16
    Yakında Başlayacağım Yardımlarınızı Bekliyorum..

Konu Kaç Gündür Forumda Kimse Yorum Yazmıyor.Sizlere Bağladım Ama yardımcı Olan yok :(

18. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    dostum idmanlarını hırsla yap ağırlık idmanı bile yapabilirsin kardiyo olarak.yüksek setler ve tekrarlar kullan özellikle squat ta yüksek tekrarla yapmaya çalış 12-15 gibi ve setler 6-7-8 set olsun bu sayede çok kaliteli olursun ve cardiodan daha çabuk hedefine ulaşırsın.demek istediğim hiç bir başarı insanın terlemeden zorlanmadan gelmez özellikle bu sporda.

19. BiG_mAsTeR

BiG_mAsTeR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Güneş Sistemi
    Burda bunlar için cevap beklmen bence cok yanlıs kımse senın yasam tarzını tam olarak bilmiyor ve kimse şimdiye kadar yaptıklarını bilmiyor. senın şu an tek yapman gereken duzenli olarak antremanlarına başlaman duzenli beslenmen. antrenörün sana gekli olan programı yazacaktır zaten. şimdiki fotolarınıda çekmişşin tek eksik tarafın sıkın çalışma iyi beslenme ve 3 ay sonra tekrar kendine bakmak. iyi çalışmalar.

20. codespr

codespr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    16

Sayfayı Paylaş