Çok Zor Durumdayım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mr_hund tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    demin bi video var dı yorumlarda adam 30 yıllık vgyle ugraşıyormuş vejateryn birde vucuda baktım normal bir insanın düzenli bir şekilde 5 yılda yapabilecegi bir vucut belki daha da erken
    şimdi gelelim diyorsunuz benm için bir hayvan katledilmesin vesayre yav siz neyin derdindesiniz ki siz ister isteyin ister istemeyin doganın kanunu bu ne yani bitkilerde canlı konuşamıyor yürüyemiyor vs diye onları niye yiyorsunuz sonuçta canlı katlediliyor sizin görüşünüzle neyse yani daha çok örnek verilebilir de boşverelim herkesin kendi hayatı bizene :d

haa bu arada
    @harani keşke o gün annenin başı agrısaymış oksijen israfısın

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sanırım bu konuda yanlış bir bilgin var yada olayı hiç bilmiyorsun

30 yıl kişi vegan değilde et süt yumurta da yeseydi bundan daha ileri gidemezdi

zaten 5 yıl da yapmıştır o da geri kalan zamanda buna kalite kazandırmıştır

sanırım herkes sürekli gelişim olduğunu 30 sene sonunda süper vücudlara arnoldvari fiziklere ulaşıldığını sanıyor

doğal kişilerin hepsi bu tarz fiziklere sahiptir ki yağ oranı çok çok düşük videodaki sporcunun

zaten veganlık o yüzden kişiseldir yani bak durum şu ben diyorum ki ben et yemiyorum benim için bir hayvanın kesilmesini istemiyorum yoksa tabikide veganların yememesi hayvanları kurtarmıyor ki yine kesiliyor

kişisel bir durum yani

bitki konusu ise ona hiç girmeyelim hayvan ile bitkiyi aynı kefeye koymak bile garip :)

themertyildiz bunu beğendi.
  3. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar bişey söyliyimde size ne vejeteryansa ? adam belki yiyemez içemez midesi kaldırmıyordur olamaz mı yani ? etsiz sütsüzde gayet iyi body sporu yapılabilir bir tane adam duydum ismini tam hatırlayamıyorum arnold zamanında 51 cm kol yapan vejeteryan bir bb'ciydi adam.senin yanlış gördüğün şey belki o adama göre doğrudur önemli olan ne istediğindir.
    Zaten bu spor bana göre fiziksel bir spor değil psikolojik bir spor sen istersen dünyanın en iyi takviyelerini kullan ne yaparsan yap istek yoksa sonuç ''0''dır.azim+disiplin+sabır+inanmak'dır bu sporun temeli gerisi teferruat...

Son düzenleme: 15 Nisan 2012
    Danny Boy bunu beğendi.
  4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aynen öle :)

anlamıyorum bende yani kime ne ki :)

bill pearl var eskilerden :)

kendisi lacto-ovo vejetaryen birisi :)

ineedpower bunu beğendi.
  5. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Saol reis ismini kaydedicem unutmuştum bill pearl olduğunu =)

Danny Boy bunu beğendi.
  6. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    Danny Boy bunu beğendi.
  7. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Olympia olamayacağı için vegan ayağı yapıyor onlar. Anlamıyorsunuz Amerika'nın oyunları bunlar.

8. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Yaw nedir bu inci sözlük takıntısı yok amerikanın oyunları yok bilmem illumunatinin oyunu heryerde aynı şeyler ne alakası var kardeşim.adamın fiziği olympia olacak kadar iyi değildir ama bize göre çok çok üst düzeyde.zaten herkez mr.olypia olamaz hele hele türkiyede hiç olamaz çünkü:
    1-Türkiyede bu spora değer verilmiyor
    2-Maddi imkanlar kısıtlı
    3-Hayatını bu spora göre düzenlemen gerekir yani elin boş olmalı
    4-Disiplin vesayire vesayireeee
    sonuç vejeteryanda yapar bu sporu etoburuda ne farkeder ki arkadaşlar Allah Allah sanki hepimizin hedefi mr.olympia olmak mı ? normal insandan biraz daha kalıplı daha güçlü daha güzel görünmek değil mi çoğumuzun amacı ?

Danny Boy bunu beğendi.
  9. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    qokhaninci yaptığın saçma yorumu çocukluğuna veriyorum.

çocukları bırakıp konuya döneyim şimdi adam diyorki yok canlı kesilmesin filan masalları anlatıyor ama senin buğdayını otunu fasulyeni ekmek için milyonlarca dönüm orman yakılıp kesilip milyonlarca kuşu böceği memelisi katlediyor tarım arazisi açmak için hayvanların evleri işgal ediliyor bunları hiç görmüyosun ama başkası iki parça et yedimi cani oluyor

ben caniysem sende canisin senin yüzünden bi dünya hayvan katlediliyor

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bazı bilgileri alırken nedenini de sorgulamak gerekiyor

nedne o kadar soya-buğday ekiliyor insanlar yesin diyemi

tabikide hayvan yemi olsun diye bu dünyadaki tarım alanlarının çoğu hayvanlar için çalışıyor

senin ineğin 1kg et inşa edebilmek için 40+kg yem yemek zorunda

benim için yada dümyanın geri kalanı için yeterli yarım arazisi zaten var sen et yiceksin diye hayvan çiftlikleri yüzünden yeni yerler açılıyor o hayvanlar için yem yetiştiriyor

yoksa bu dünya herkese yeter

ne hikayesindne bahsediyosun

ya zeka yönünden sorunun var yada ciddi sorunların

sana ben yada başkası yeme mi diyoruz bak kaç arkadaş ne kadar ılımlı ankayışlı davranmış

sen hala odur budur yani neyi savunuyosun yersen ye bana ne burda gelipde bana yada diger arkadaşlara sataşmaya ne hakkın var

yok amerika oyunu biimem ne zaten v.g sporu sadece mr.olimpia olmak için yapılır

konuyla uzaktan yakından alakan yoık ne bilgi var ne de bir şey gelip atıp tutuyorsun

sen ne sanıyosun mr.olimpialar et yiyor diyemi öle kullandıkları gh-igf ler zaten yalan dimi

mantıklı olmakta yarar var

anlamıyorum ayda bir biri gelir diğerlerinin hayatı hakkında yaşam tarzı hakkında yorum yapar

sen kimsin ki benim yaşam tarzım hakkında yorum yapıyorsun

sen kimsin ki burdan atıp tutabiliyorsun sırf kuru sıkı

bişey öğrenceksen öğren yoksa artistik yapmaya gerek yok o 10 g beyninle

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:20 ----------

ya nedne yaak yapsın adam sanki et yemek farz insan sanki et yemeden duramayan bir canlı

nerden uyduruyosunuz böle saçma şeyleri anlamıyorum

bilmiorsun bari yorum yapma

Mephisto_, themertyildiz ve ineedpower bunu beğendi.
  11. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu saçma tartışmayı uzatmak istemedim ondan kısa kestim sizde bitirin artık herkesin kendi hayatı sanamı yeme diyor eti hayır eee o zaman susun artık konu nerden nere gelmiş .

yaşadıgımız hayat şeklinin detayına girersek neler neler çıkar .

Danny Boy bunu beğendi.
  12. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    hayvan buğdayın sapını samanını kepeğini artığını yer siz buğdayın içini yiyonuz bu buğdaylar sizin için ekiliyo hayvana değersiz yoncasi fi otu filan verilir kaba yem sen hiç beyaz un yiyen hayvan gördün mü kendini kandırıyosun sen hiç sıvı yağ içen hayvan gördün mü barbunya bezelye araka domates biber yiyen hayvan gördünmü kandırmayın kendizi . at gözlüğünü çıkarın kafanızdan et yememek beynini dumura uğratmış senin

13. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Danny bence artık bu konuya yorum yazarak parmaklarını yorma boşver,bazı insanların gerçekten ızdırabı oluyor...
    senin bilgilerine ihtiyaç duyulan başka başlıklar var forumda...

themertyildiz ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bu konudaki son mesajımdır

bak kardeşim sana ben birşey dedimmi başta demedim dimi sen ne uzatıyosun konuyu benim vegan olmam nasıl bir rahatsızlık veriyor sana

hayvan yemi ne ya bilimiyosun yada llahın köyünde yaşadığın için hayvan çiftliği ne bilmiyorusn dünya tarım arzilerinin %60 ından fazlası soya mısır gibi bitkilere ayrılmış durumda usa da 10 binlerce hayvanın beslendiği çiflikler var senin dandik samanınlamı o hayvanları besliyorlar

tarım arazileri çoğunlukla hayvan çiftlikleri için ekiliyor şu an dünyada bizim ülkemizde olmaması öle olmadığı anlamına gelmez

ve sebzeler buğdaylar için asla orman kesilmez çiftliklerdeki hayvanlar bizim olması gereken besinleri yedikleri için kesilir

geçekten cahilsin ya nadir çıkar senin gibi cahiller bozma sakın kendini

15. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    anadoluya gelde ormaları nasıl cayır cayır yakıyolar tarla yapmak için bi görürsün istanbuldan atıp tutyonuz bilip bilmeden çifçilik hayvancilik nedir bana mı anlatıyosun sen inek görsen uzaylı sanarsın be :D benim ömrüm hayvalarla çifçilikle geçiyo

16. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Bu nasıl bir cümle böyle? Allah'ın köyünde yaşadığın için diyerek kişiyi küçültmüş mü oluyorsun? Hiç yakışmıyor, karşındaki çocuk, sen ondan da çocuk oluyorsun.

17. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Konu çığrından çıkmış görünüyor dostlar

18. mr_hund

mr_hund Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kusura bakmayın böyle uzayacağını bilseydim soru sormazdım. benim yemediğim şeyler özentiden canlılara bakış açımdan yada başka bişeyden değil. sadece ufaklıktan gelen birşey. doğdum doğalı yememişim bunları yedirmeye çalıştıkça kusmuşum. halende kokusunu alırsam yemeyi bırak kusarım. ama şu bir gerçek komando olarak askerlik yaptım ve timdeki en dayanıklı asker en uzun yol yürüyen asker bendim. şuan bilgisayar üzerine çalışıyorum. hafıza kaybı olurmuş et yemiyenlerde ama bende bu sorun yok. sadece vücut geliştirmek istememin sebebi monoton bir yaşamım olduğu içindir. her yere arabayla git evde otur işte otur olmuyor insan eriyip gidiyor. 75 kiloyum 1.86 boyum var. bunları dengelemek ve güzel bir vücut yapmak istemiştim ama çoğu kişinin tepkisine yol açmış.
    et yemiyorum diye öleyimmi ? yaşamayamı hakkım yok. sadece biraz bilgi almak istedim. yiyemiyorum kardeşim ben istemezmiyim şöyle doya doya herşeyden yemeyi. tatile çıktığımda bile mercimek çorbasına talim ediyorum bu bana zor gelmiyormu sanıyorsunuz. bende herkez gibi sofrayı donatıp bandıra bandıra yemek istemezmiyim ama kusuyorum yiyemiyorum birader kaç kez yemeye çalıştım olmadı.

19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

şart değil zaten yemen

neden hafıza kaybı yorgunluk olsun nerden duydun böle saçmalıkları

ben veganım asla sorun yok zaten bilimsel olarak da bir kısıtlama yok

sen düzenli beslen yeterlidir

sporunu da yap

20. enzoo

enzoo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşım merhaba öncelikle bulundugum yerde dıyetısyen yok demişşin olmayabılır ama onu bulmak senın elınde oncelıkte gıt derdıdını doktora anlat tavsıyelerıne uy sonra spor hocanla konuş sana en uygun bilgileri sağlıcaklardır hiç dert etme eğer birşeyi başarmak istiyorsan senin elinde bu.

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş