Çok Zor Durumdayım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mr_hund tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. fzane

fzane Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    adana
    Harani, konuyu yanlış bir yöne çekiyorsun. Önce insanların tercihine saygı duymalısın ki senin tercihlerine saygı duyulsun. Hele ki bu gereksiz faşizan düşüncelerle insanları yargılama.

themertyildiz, Hymenalos ve Danny Boy bunu beğendi.
  2. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    et yiyip yememekle faşizanlıgn ne alakası var eskiden vegan megan mı vardı milletimizde televizyonda filan gavurları göre göre millet özenti işte hesapta modern olacaklar millete hava atacaklar biz vejeterjanız falan filan . Milletin gözünde farklı bir kitle maksat populerlik peşinde koşmak vegan segan hikaye bu sosyete milletinde. kimbiilr bu vejeteryanım diyenler kenarda köşede kebapları kavurmaları lopur lopur götürüyodur Riya özenti başka bişe değil

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

cahil cahil konuşuyorsun şu anda...
    adam vegan olması ile hava atmasının ne alakası var?Tamamen tercih meselesi ,tamam ben de vegan olmayı mantık dışı buluyorum,hele ki vg yapıyorsan niye vegansın,üstüne bir de genetiğin de iyiyse neden kendini geriye çekiyorsun, fakat adam vegan ise sana ne, yani sana ne?Ayrıca özentilikle ne alakası var, sırf mide rahatsızlıklarından dolayı bile vegan olanlar var,bu tamamen tercih meselesi, sen vegan olmayabilirsin ben vegan olmayabilirim ama bize ne adamlar vegan ise,yani bize ne?Ayrıca vegan olup gayet iyi vucut yapan bir kamyon sürüsü ile adam var,adamlar yapmış işte

Hymenalos, Danny Boy ve Efrahim bunu beğendi.
  4. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    eminim maniheist-budist uygur Türkleri eskiden de şimdide de vejeteryanlar. vejeteryanlık kişisel bir tercih meselesidir, her ne kadar ben katılmasam da. veganı bırak, hiçbirşey yemeden sadece kahveyle hayatını sürdüren hintli vardı, insan vücudu bir garip..

5. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kimmiş o genetiği iyi olan vegan ben olmaz mı dedim 1 senede yapacağına 3 senede yaparsın dedim.

7 milyar insandan bi avuç adam vejeteryan gidip gidip onları öernek gösteriyonuz ötekilere bakan yok hiç.

6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    evet 7 milyar insandan sadece 1 avuçu vegan tabi ki onları gösterecez, hayvansal gıdaları yiyenleri niye konuşalım ki zaten onlar için olağan dışı bir durum yok...

7. fzane

fzane Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    adana
    Açıkçası şu mesaj ciddiye alınıp cevap yazılmaz ama yine de yazayım. Sen bütün veganları özenti, riyakar bir kitle olarak yaftalayarak faşizminin kralını yapıyorsun.

Şimdiye kadar kimseye et yemediği için daha çok saygı duyulduğunu görmedim,bilmiyorum. Kim ne için hava atsın et yememekle.

İster et ye ister yeme ama en azından canlıya saygı duyana sen de duy. Bunu 21 günde kesilecek hale gelen hormonlu tavukları yerken, korku filmlerinden farksız işkencelerle öldürülen dana, koyun etlerini yerken bir düşün.

8. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ben o vegan prof bodicilerede inanmıyorum adam mr olimpiya olamicanı biliyo napıyım vegan diye nam salayım şöhret olıyım bari veganların mr olimpiyası olıyım diyor. bunların vegan olduğunu denetleyen bi kurum mu var yok adam el altından götürüyor etleri belki nerden belli.

genetği iyi dediğin adam danny se siz genetiği iyi adam görmemişsiniz. :D Adamın göbeği 40 santim öteden gidiyor yağdan başka bişey yok ne içtiyse şişmiş şişmiş davul gibi olmuş. :D

9. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Olayı çözmüş. Susmak lazım.

PointFlex, Hymenalos ve Danny Boy bunu beğendi.
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    b12 vitamini çok çok zor ortaya cıkan bir durum çok nadir görülür

vegan vitamin takviyeleri alınabilir :)

evet adam haklı ya mesela ben eskiden et yerdim kimse bakmazdı yüzüme bir vegan oldum kızlar teklif ediyor

bir popülerim ki sormayın

geçen hatta sosyetik vegan arkadaşlarla kenar mahallelerden birine gidip gözlerden uzak kelle paça ne varsa yedik :)

tabi dönüşte şöföre dedikki varoş bi yere çekte kimse görmeden bide kebab yiyelim :)

bizimkide böle bir ortam işte naparsınız sosyetik olmak marjinal olmak kolay değil hahahaha:)

te allahım ya ciddi sorunların var

çörekotu, themertyildiz, PointFlex ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    çok cix adam bu Danny Boy keşke ben de onun gibi vegan olsam da kızlar bana da teklif etse :D:D:D:D
    harani ve kalkan33 voltran kurup foruma kamikaze yapabilir dikkatli olun...

PointFlex, Hymenalos ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. ormeka

ormeka Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    vejeteryan olup ta body building yapmak? yurdum insanı işte ne beklersin.. fasulye yiyerek büyüyecegini zanneder,shakerın içinede domates salçası falan koyar ne bilim işte sarımsak yutar..

türkiyede çok komik insanlar var.. resimlerini duvara asıp hergün saygı duymalı ve insan haline şükretmeli.. böyle insanları gördükçe allahın bize verdigi nimetlerine şükredip bu komik adamları ibretle izliyorum.. :)

harani bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

fzane, themertyildiz, PointFlex ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar konu sapıyor. Ama veganlığa karşı olan arkadaşlar size bir şey soracağım

Irkçı mısınız ? Yada sokakta bir zenci bir vatandaş görseniz ırkçı söylemlerde bulunur musunuz ?

Yada sizle aynı dinden olmayan birini hor görür müsünüz ? Yoksa diğer insanlara davrandığınız gibi mi davranırsınız ?

Kısacası belki size adamın yaşam tarzı ters gelebilir ama zararı var mı size ? Yok. Eee o zaman neden bu kadar yerden yere vuruyorsunuz. Eğer alamadığı vitamin yada mineraller hastalık sebebi yada ölüme sebep verecekse ölecek olan kişi o. Yani size ne ?

themertyildiz, Hymenalos ve Danny Boy bunu beğendi.
  15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben forumda böyle insanları gördükçe üzülüyorum...

Hymenalos ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aaaa olmaz bi kere kolay değil öle sosyetik olmaya hazırmısın zordur yani vegan olmak

aslında şaka bir yana bu güne kadar dünyanın çeşitli ülkelerine gittim çoğunda da yaşadım bir süre hiç zorluk çekmedim

ama zordur vegan olmak

seni cahil olmakla suçlarlar

bir canlının benim için kesilmesini istemiyorum dersin garipserler

hayvanları seviyorum onlarında bir bilinci bir hayatı var dersin aman canım derler

bi yere gidersin et ikram edilir yemiyorum çok teşekkürler dersin neden derler e ben vejetaryenim dersin aman canım ye boşver derler

bir kızla tanışırsın vegan olduğunu öğrenir sonrada bir gün ben istesem bırakmazmısın tripcan der gülersin :)

salonda seni çalışırken gören olur inanmaz

birine sölersin sanki et yemek farzmış gibi davranır

budistmisin diyen olur :)

kas inşası mümkün değil derler 107 kg %16-18 yağ oranına ulaşırsın hadi be ordan sırf göbeksin derler :)

salonda 200kg d.l yaparsın gizliden yiyor kesin yoksa mercimekle olurmu hiç derler :)

okula yemek götürürsün her sporcu gibi tabi sen yanında et değil de mantar-sebze- soya-mercimek yada baklagil alırsın insanlar seni merak eder gelip dinler sonrada neden bu eziyet ki yani yesen nolur derler et :) kimse anlamaz çünkü

bakın bir çok v.g sporcusu var dersin yalan derler

ama sen uğraşırsın dersin bakın dengeli bir diyetle sizden fakım yok dersin olur mu hiç yapılmaz derler ne anlar o bilim adamları

anlıcağınız zordu bir canlının hayatına saygı duymak zordur vegan olmaz hele spor yapan bir vegan olmak çok zordur. çünkü kimse seni anlamaz saygı duymaz gülen bile olur :) aslında tek istediğin sana saygı duyulmasıdır çünkü sen etrafındaki herkese karşı sevgi dolusundur kşmseyi yaşam biçiminden dolayı yargılamassın ama seni yargılarlar :) sen toplumdaki en zayıf bireyi bile kollarsın dersin o zayıf yüklenmeyin ona ama senin için kimse saygı duyun demez :) o yüzden çok zordur böle yaşamak :)

tabi arada anlayışlı kişiler çıkar bu forumdaki gibi mutlu olursun :)

Son düzenleme: 14 Nisan 2012
    qokhaninci, themertyildiz, fzane ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yazına dayanamadım çok acıklı olmuş :D

Puahahahaha :D :D :D

18. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    zeka fukarasısın dimi

themertyildiz bunu beğendi.
  19. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Beyler tartışmayı uzatıp asıl sorulan soruya ve soran kişiye saygısızlık yapmışsınız. Bence adam akıllı cevaplar verin konu konu kitlenecek :S

20. harani

harani Yeni Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Nisan 2012

Sayfayı Paylaş