Çikolataya nasıl son verebilirim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve phoenixgag5 tarafından 11 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. phoenixgag5

phoenixgag5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar 2 yıldır vücut geliştirme sporu yapıyorum beslenmemi yaklaşık son 6 aydır bir düzene sokabildim fakat bir türlü çikolata saplantısına son veremedim. Vücut sürekli çikolata istiyor. Günde yaklaşık 2-3 paket kare çikolata yiyorum (sütlü). Bünye çok hızlı çalıştığı için kiloya hiçbir etkisi olmuyor. Aranızda bu denli tüketim yapıp kesebilen oldu mu? 2-3 gün bırakayım diyorum bu defa sinirlerim bozuluyor aniden kan şekerim düşüyor. Bir nevi bağımlılık haline geldi.

2. Enes Drmz

Enes Drmz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Keçi boynuzu yarım kilosu 6-7 lira canın cikolata cektiginde ye bi tane günde 4-5 taneyi geçmesin dikkat :)

Eviga. bunu beğendi.
  3. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    tahin pekmez öneririm kesinlikle.kalorisi çok yüksek evet ama çıkolata isteğini bastırıyor.1 tatlı kaşığı yeterli gelmeli tabi.bende de çikolata hastalığı var ben bittere geçiş yaptım yüzde 70 kakaolu bitter yiyorum o da günde 3 küçük kareyi geçmez.bitter çikolata sınırlı tüketilirse faydası bile var.en iyi çözüm hiç satın almaman.

4. phoenixgag5

phoenixgag5 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tercüman
    Yer:
    İstanbul
    Yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkürler. Sorun sanırım benim işi kafamda bitirmemde. Çünkü inanılmaz fazla yiyorum, birden kesmeyi denedim fakat 2-3. gün sinirlerim bozuluyor ona buna çatıyorum sürekli yemek yemek istiyorum

5. Eviga.

Eviga. Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    keçiboynuzu kreması var. onun tadı daha güzel geliyo, çikolataya daha çok benziyo. deneyebilirsiniz
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Mayıs 2015 ---
    şekersiz çikolatalar da var. hatta m life bitteri de var. daha iyi olabilir

6. lostRoses

lostRoses Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Çikolata aromalı protein tozu alıp yağsız sütle karistir soğuk soğuk milkshake yerine iç yada nette satılan çikolata aromalı protein barlar var bayağı bir tok tutuyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Vücut çikolata istemez. Yani vücudunuzun şeker türevlerinde sandığınız gibi özel istekleri yoktur. Özellikle bizim toplumda çok yaygındır ''kan şekerim düştü çikolata getirin, tatlı getirin.'' olayı.
    Kan şekerinin çok düşük ve yüksek olması normal durumlar değildir. Siz çikolata yiyerek kan şekerini dipten alıp tavana çıkartıyorsunuz, ardından kan şekeriniz tekrar düşüyor. Yani yediğiniz çikolatayla birlikte alınan onca şeker ve kaloriyle kalıyorsunuz. Kiloya etkisi olmuyor demişsiniz, günde 2-3 paket çikolata yiyen VG'ci bana göre bu sporda asla başarılı olamaz.
    Çikolataya şöyle son verebilirsiniz: Yemeyerek. Bunun başka yolu yok. Yukarıdaki arkadaşların yardım çabalarına saygı duyuyorum fakat, çikolata yerine şekerli gıda önerilmesi yanlış.
    Bu ekmek yoksa pasta yemek gibi bir şey.

BurakT. bunu beğendi.
  8. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Cikolata istegini cig bademin bastirdigina dair bir yazi okumustum

BurakT. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş