Çift bölgeden tek bölgeye gecmelimiyim

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve palaz0101 tarafından 29 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Spor geçmişim 1.5 yıl haftada 5 gün antrenmana gidebiliyorum şöyle bir sorum olacak
    Beslenmem üst düzey değil KKTC de öğrenciyim ve cidden bu spora göre beslenmek burada çok zor oluyor beslenmem orta düzey de 8-9 ay tek bölge antrenman yaptım ve bana ciddi anlamda kütle kazandırdı şuan yaklaşık 2 aydır çift bölge devam ediyorum gözle görülür bir değişiklik elde etmek 2 ayda olmaz tabiki yazda geldi antrenmanlar daha zorunlu oluyor sizce tek bölgeye dönmelimiyim hem beslenmem yetersiz olduğu için hemde daha kısa ve ağır bir antrenman için aklımdaki programı aşağı bırakıyorum.
    Pazartesi => Göğüs + Karın

Salı => Sırt + 20 dk kardiyo

Çarşamba => Omuz + Trapez+20 dk kardiyo

Perşembe => Bacak + Ant öncesi 15 dk kardiyo

Cuma => ön kol + Arka kol

Cumartesi => karın + 45 dk kardiyo

2. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    bence 5-6 yıl kadar çift bölge çalışmak en mantıklısı. gerekli hasarı verebilmek için tek bölgeye indirgeyip yüksek tekrarlar ile yükleme yapmaya gerek duyacağımız kadar kas kütlesine sahip değilsinizdir diye tahmin ediyorum.

3. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana

Ekli Dosyalar:

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Youtube da ağırsağlam Furkan diye birinin kanalı var. Bayağı popüler bir kişilik kendisi vg de. Ona göre tek bölge çalışmak brosplite giriyor. Bro spllit de yapmayın diyor.

palaz0101 bunu beğendi.
  5. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    çift bölge devam hacı daha hızlı gelişim sağlarsın çiftbölgede. 3. fotoğraf onnumara çıkmış :grinning:

6. palaz0101

palaz0101 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Teşekkürler kardesim

Fırında_Sütlaç bunu beğendi.
  7. Alperen bayraktar

Alperen bayraktar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Sen ya saçmalıyorsun ya da hiç bir şey bilmeden insanlara bilgi veriyorsun ve yanlış yönlendiriyorsun. Tek bölgenin kötü olup çift bölgenin daha iyi olma sebebini söyler misin ? Tabii biliyorsan ve öyle bir şey varsa

8. erhanagir

erhanagir Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Herkes aynı şeyi düşünmeyebilir, kimse 'saçmalamıyor'. Zira bu sporda 'doğru' denilen şey kişiden kişiye değişir. Herkesin hayatı farklı. Çift bölge daha iyi düşüncesinin altında yatan en temel neden bir kasın 4 günde iyileşebileceği düşüncesidir.

Soruya gelirsek, arkadaş 'beslenmem çok iyi değil' diye belirttiği halde herkes tek bölge kötü, çift adaleye geç diye ezberden akıl vermiş. Evet çift kas daha iyidir, kas 4 günde iyileşir, ama yeterli beslenme ile. Beslenemiyorsan, vaktin yoksa, psikolojin çift adaleyi kaldırmıyorsa (ki gayet normal, bu sporda en gelişmiş, ileri adamlar bile bazen ikinci adaleyi es geçip salondan çıkabiliyorken) tek bölge çalışman senin için daha iyi olur. Vakti gelir tekrar çift adaleye dönersin..

Ha 7+ sene yaparsın, artık kütle de olmuştur. Çift bölge çalışmaya gerek yoktur o saatten sonra bana göre artık, kütleni koruyup biraz biraz kas eklersin üstüne, keyfine bakarsın...

9. Alperen bayraktar

Alperen bayraktar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bu sporda evet saçmalık yok kişiden kişiye değişen beslenmeden beslenmeye değişen günlük aktiviteden tut çalışma şartlarına varıncaya dek çoğu husussa antreman değişir. Ama değişmeyen bir şey var o da şu, adeleyi yormak ve adeleye stres yaşatmak. Ve gerçekten en iyi stresi tek bir bölgeye odaklandığınızda daha iyi yaşıyor insan kim ne derse desin. Yani tek bölge saçmalık çift bölge en iyisi diye bir şey söylenemez. Bir insan yarışmaya hazırlanmıyorsa yarım yamalak çift bölge çalışıyorsa çalışmasın daha iyi. Gitsin tek bölge çalışsın otursun aşağı kaldı ki yukarı da ki arkadaşın hiç bir bilgisi olmadan ve hiç bir dayanağı olmadan kimseye yalan yanlış bilgi verip kimseyi hedefinden şaşırtmasın.

erhanagir bunu beğendi.
  10. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sadece tavsiye verdim, fikrim söyledim. Ne eğitmenim, ne profesyonelim ne doktorum ne de herhangi bir belgem eğitimim sertifikam var. Tamamen sokaktan geçen adamla aynıyım diyebiliriz sadece çeşitli spor branşlarıyla uğraştım ve son 3 senedir vücut geliştirme ile ilgileniyorum. Belkide bu dünyadaki en yanlış vücut çalışan insanı olabilirim. İnanmak uygulamak yada inanmayıp uygulamamak beni olumlu yada olumsuz etkilemez kişinin özgür iradesine kalmış.

11. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş