Çalışma Programım Hakkında Görüşleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Noktalama tarafından 23 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Noktalama

Noktalama Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pazartesi

omuz ve triceps

salı

göğüs - squat - kol - bilek

Sorum şu, aynı günde 4 farklı yeri çalışmam sıkıntı yaratır mı ?

hepsinden max 2 set yapıcam, ona göre yorum istiyorum :)

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    1- Amacınız nedir? Kilo vermek, yağ yakmak mı yoksa kas geliştirmek mi?
    2- Az ağırlık çok tekrar mı, çok ağırlık az tekrar mı çalışacaksınız?
    3- Haftanın diğer günleri çalışacak mısınız? Eğer öyleyse dinlenme günleriniz var mı?
    4- Koldan kastınız biceps mi, ön kol da dahil mi?
    5- Sırt çalışmayı düşünmüyor musunuz?

Noktalama bunu beğendi.
  3. Noktalama

Noktalama Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1. Kas geliştirmek.
    2. 3 set 12 tekrar 5kg 2 dumbell ile.
    3. 2 gün çalışıp 1 gün ara vereceğim.
    4. sadece 2 iki hareket dumbell curl, bir de aynısının tam tersi elüstünü karşıya baktıgı ön kol hareketi.
    5. şimdilik hayır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:01 ----------

üstte yanlış yazmışım, max 2 farklı hareket olucaktı. set sayısı 3 tekrar 12.

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Maksimum 2 hareketse başlangıç için günde 4 farklı yeri çalıştırmanızın sorun yaratacağını sanmıyorum, çünkü kaslarınıza fazla yüklenmiyorsunuz.

Bütün bölgeleri çalışırken, sırt çalışmamanızın bir sakıncası olur mu bilemiyorum ancak ilerde sakatlanma riski vs. için araştırmanız gerekebilir.

Daha verimli kas gelişimi için her sette ufak ufak ağırlık arttırmanız gerekir. 3x12 kez aynı ağırlıkla yapmanız kas geliştirmekten ziyade vücudunuzu sıkılaştırmaya ve düzgün gözükmesine yardımcı olur sadece. Zaten bir süre sonra farkedeceksiniz 5 kilonun yeterli gelmediğini.

Aslında programınızı tam olarak yazarsanız arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler. Flexor'un verdiği evde çalışma başlığını da inceleyebilirsiniz.

Noktalama bunu beğendi.
  5. Noktalama

Noktalama Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam..

İleride araştıracağım..

Bunu ben de düşündüm, fakat ağırlık arttırabilme ihtimalim yok, 2 adet 5kg dumbell var sadece. Kendi aklımca tekrar ya da set sayısını arttırarak bu sorunu 4 ay gibi bi zaman dilimi için çözüm olarak gördüm, böyle düşünüyorum. Vücudumun en sıkı hali alması en iyisidir benim için şu ara iyi olabilir, kas gelişimimi bi sonraki seviyede tutarım..

Programım ben de kalsın .) Buraya yazarsam çok çarpıcı olur, yazamam, yazmam :)

Sayfayı Paylaş