Yurtta kalcam, beslenememekten korkuyorum.

Üç öğün yemek yiyecem yine fakat evdeki gibi olmayacak haliyle. Yapılabilecek ekstra şeyler düşünüyorum, lor peyniri yemek gibi. Yurda cattle sokabilirsem makarna yaparım süper olur ama sanmıyorum sokabileceğimi. :)

Önerisi olan var mı arkadaşlar/abiler...
 
öğrencilikte bodybuilding yapmak kadar zor bir olay yok sana tavsiyem hiç birşey ayırt etmeden ye ünv ilk başladığımda 90 kg y di bodye basladım 75 e düştüm bu alay 1 senede oldu nedeni açlık yurtta olunca ne kadar yersen ye evdeki gibi olmuo sonra eve çıktık yine bişey deişmio bulaşık muhabbetidir falan derken gidion dışarda yiyon yine zayıflıon her yaz 90-95 kg ye kadr çıkıom okul kapanınca 75-80 kiloya düşüom yani işin zor
 
6 ay yurtta kaldım ben bu sene ve beslenmede sıkıntı çekmedim ama maddi olarak çok zorlandım diyebilirim, her gün 2 ye bölerek antreman öncesi ve sonrası 1 adet kızarmış piliç tükettim, yatmadan önce kaşar tükettim, yasak olmasına rağmen gizli gizli yumurta haşlama makinası aldım hergün 5 tam 10 beyaz yumurta tükettim, bunun yanında yurtta çıkan yemekleri de yiyordum zaten o sebeple yeteri kadar beslendim ve gelişim devam etti, son 2 ay eve çıktım ve aşırı rahatladım her konuda, genelde tam tersi söylense de bu spor için en uygun dönem öğrenci evinde kalınan dönemdir, herşeyini ayarlayıp dikkat edebiliyorsun.

Diyeceğim o ki maddi sıkıntı olmazsa beslenmeye her türlü dikkat edersin istersen sokakta kal gene de düzene sokarsın.
1 adet kızarmış tavuk 6-7 tl, bölersin 2ye 3e gün boyu yersin.
Lor peyniri alsan günlük 1-2 tl tutar o da yemene bağlı.

Günlük ortalama 5-10 tl ye beslenmeni karşılarsın
 
6 ay yurtta kaldım ben bu sene ve beslenmede sıkıntı çekmedim ama maddi olarak çok zorlandım diyebilirim, her gün 2 ye bölerek antreman öncesi ve sonrası 1 adet kızarmış piliç tükettim, yatmadan önce kaşar tükettim, yasak olmasına rağmen gizli gizli yumurta haşlama makinası aldım hergün 5 tam 10 beyaz yumurta tükettim, bunun yanında yurtta çıkan yemekleri de yiyordum zaten o sebeple yeteri kadar beslendim ve gelişim devam etti, son 2 ay eve çıktım ve aşırı rahatladım her konuda, genelde tam tersi söylense de bu spor için en uygun dönem öğrenci evinde kalınan dönemdir, herşeyini ayarlayıp dikkat edebiliyorsun.

Diyeceğim o ki maddi sıkıntı olmazsa beslenmeye her türlü dikkat edersin istersen sokakta kal gene de düzene sokarsın.
1 adet kızarmış tavuk 6-7 tl, bölersin 2ye 3e gün boyu yersin.
Lor peyniri alsan günlük 1-2 tl tutar o da yemene bağlı.

Günlük ortalama 5-10 tl ye beslenmeni karşılarsın
Katılıyorum. Fakat bunun için biraz olsun yemek yapmayı bilmeniz gerekiyor. Bence şimdiden en azından bulgur, börülce,taze fasulye,pilav gibi yemeklerin yapımını öğrenmeye bakın
 
Malesef yazdığım gibi yurttayım arkadaşlar, ev olsa hiç üşenmeden yemek pişirirdim ama malesef değilim.

Yumurta haşlama makinesini tuttum, ilerki haftalarda sokmayı deneyebilirim. Tavuğu yurtta nasıl pişirecem ki? Günlük 10 TL çok fazla gelir bana.
 
Anladım. Bizim yörede hep kullanıldığı için insanlar alışmış sanırım. Kendimi bildim bileli çökelek yerim. Ozaman kesinlikle yulaf alınız. Doğa Yulaf ezmesini öneririm 500g'ı 4.19TL. İyi bir komplex karbonhidrattır. Ayrıca 12g civarıda protein barındırır. Lif kaynağıdır. Gayet sağlıklı ve pratik bir yemek ama tabi umarım bunuda yiyebilirsiniz. Çoğu kişi zorlanıyor :)
 
Malesef yazdığım gibi yurttayım arkadaşlar, ev olsa hiç üşenmeden yemek pişirirdim ama malesef değilim.

Yumurta haşlama makinesini tuttum, ilerki haftalarda sokmayı deneyebilirim. Tavuğu yurtta nasıl pişirecem ki? Günlük 10 TL çok fazla gelir bana.

Tavuğu hazır alıyordum ben pişmiş olarak bütün tavuk 6-7 tl civarı, sadece tavuğu parçalara bölüp gün içinde yesen bile protein ihtiyacını karşılar,maddi olarak zorluyorsa lor ve yumurtayla idare edecen artık :D
 
Geçen yıl bende yurttaydım anam ağladı spora gitmek için bu sene okul yeni kampüse taşındı burdaki yurt çok daha iyi ama yinede yemekle ilgili sorunlar var, bunun için bende kendi yemeğimi kendim yapmaya karar verdim.Yurttaki mutfak çok iyi olmadığı için odama tekli ocak aldım aynı zamanda bide yumurta makinası ve bunlar çok ucuz şeyler inan bana. Tekli elektrikli ocağı 30 lira yumurta makinasını da 25 liraya aldım. Kettle da yemek işini de denemedim değil biraz facialarla sonuçlanıyo:D bence bu elektrikli küçük ocak işini bi düşün çünkü eminim spora devam etmek istiyosan ve yurtta kalmaya devam ediceksen bunu eninde sonunda sende yapmak isticeksin. Yani kettle da makarna hele yumurta hiç yapma:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:31 ----------

Ha bide aynen arkadaşların dediği gibi bende sabah yulaf ezmesi yiyiyodum.Yulafın tadı çok kötü ama müslide çok şekerli onun için mesela yulaf ezmesiyle müsliyi 3:1 oranında karıştırarak yiyebilirsin. Eğer dediğim gibi ocak alırsan günlük yemeğinde çok daha ucuza gelir tabi yurdu yakıp tazminat ödemek zorunda kalırsan biraz daha para ödersin ama yinede dışarıdan söylediğin yemekten daha ucuz olur:D
 
Back
Yukarı