Yurtta kalcam, beslenememekten korkuyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve norther23 tarafından 28 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. norther23

norther23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Üç öğün yemek yiyecem yine fakat evdeki gibi olmayacak haliyle. Yapılabilecek ekstra şeyler düşünüyorum, lor peyniri yemek gibi. Yurda cattle sokabilirsem makarna yaparım süper olur ama sanmıyorum sokabileceğimi. :)

Önerisi olan var mı arkadaşlar/abiler...

2. env

env Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    öğrencilikte bodybuilding yapmak kadar zor bir olay yok sana tavsiyem hiç birşey ayırt etmeden ye ünv ilk başladığımda 90 kg y di bodye basladım 75 e düştüm bu alay 1 senede oldu nedeni açlık yurtta olunca ne kadar yersen ye evdeki gibi olmuo sonra eve çıktık yine bişey deişmio bulaşık muhabbetidir falan derken gidion dışarda yiyon yine zayıflıon her yaz 90-95 kg ye kadr çıkıom okul kapanınca 75-80 kiloya düşüom yani işin zor

3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    ev tutarsan işin yine bir bakıma iyi. çünkü alacağın kaloriyi ayarlıyabiliyosun tabi üşenmeyip yemek yapacaksın :)

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    6 ay yurtta kaldım ben bu sene ve beslenmede sıkıntı çekmedim ama maddi olarak çok zorlandım diyebilirim, her gün 2 ye bölerek antreman öncesi ve sonrası 1 adet kızarmış piliç tükettim, yatmadan önce kaşar tükettim, yasak olmasına rağmen gizli gizli yumurta haşlama makinası aldım hergün 5 tam 10 beyaz yumurta tükettim, bunun yanında yurtta çıkan yemekleri de yiyordum zaten o sebeple yeteri kadar beslendim ve gelişim devam etti, son 2 ay eve çıktım ve aşırı rahatladım her konuda, genelde tam tersi söylense de bu spor için en uygun dönem öğrenci evinde kalınan dönemdir, herşeyini ayarlayıp dikkat edebiliyorsun.

Diyeceğim o ki maddi sıkıntı olmazsa beslenmeye her türlü dikkat edersin istersen sokakta kal gene de düzene sokarsın.
    1 adet kızarmış tavuk 6-7 tl, bölersin 2ye 3e gün boyu yersin.
    Lor peyniri alsan günlük 1-2 tl tutar o da yemene bağlı.

Günlük ortalama 5-10 tl ye beslenmeni karşılarsın

norther23 bunu beğendi.
  5. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Katılıyorum. Fakat bunun için biraz olsun yemek yapmayı bilmeniz gerekiyor. Bence şimdiden en azından bulgur, börülce,taze fasulye,pilav gibi yemeklerin yapımını öğrenmeye bakın

6. norther23

norther23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Malesef yazdığım gibi yurttayım arkadaşlar, ev olsa hiç üşenmeden yemek pişirirdim ama malesef değilim.

Yumurta haşlama makinesini tuttum, ilerki haftalarda sokmayı deneyebilirim. Tavuğu yurtta nasıl pişirecem ki? Günlük 10 TL çok fazla gelir bana.

7. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Whey ala bilirsin destek olarak .

8. norther23

norther23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler dostum ama o da zorlar. Lor, yumurta aklımda şimdilik.

9. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Çökelekte almalısın bence. Yiyebiliyorsan eğer ki ben gayet her gün en az 100g tüketiyorum sabah ve akşam olmak üzere.

norther23 bunu beğendi.
  10. norther23

norther23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla tuzluymuş, annemin böbrek ağrılarına şahit olduktan sonra akıllıca çözüm gibi gelmiyor valla.

11. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Anladım. Bizim yörede hep kullanıldığı için insanlar alışmış sanırım. Kendimi bildim bileli çökelek yerim. Ozaman kesinlikle yulaf alınız. Doğa Yulaf ezmesini öneririm 500g'ı 4.19TL. İyi bir komplex karbonhidrattır. Ayrıca 12g civarıda protein barındırır. Lif kaynağıdır. Gayet sağlıklı ve pratik bir yemek ama tabi umarım bunuda yiyebilirsiniz. Çoğu kişi zorlanıyor :)

12. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Tavuğu hazır alıyordum ben pişmiş olarak bütün tavuk 6-7 tl civarı, sadece tavuğu parçalara bölüp gün içinde yesen bile protein ihtiyacını karşılar,maddi olarak zorluyorsa lor ve yumurtayla idare edecen artık :D

13. Grendel

Grendel Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Geçen yıl bende yurttaydım anam ağladı spora gitmek için bu sene okul yeni kampüse taşındı burdaki yurt çok daha iyi ama yinede yemekle ilgili sorunlar var, bunun için bende kendi yemeğimi kendim yapmaya karar verdim.Yurttaki mutfak çok iyi olmadığı için odama tekli ocak aldım aynı zamanda bide yumurta makinası ve bunlar çok ucuz şeyler inan bana. Tekli elektrikli ocağı 30 lira yumurta makinasını da 25 liraya aldım. Kettle da yemek işini de denemedim değil biraz facialarla sonuçlanıyo:D bence bu elektrikli küçük ocak işini bi düşün çünkü eminim spora devam etmek istiyosan ve yurtta kalmaya devam ediceksen bunu eninde sonunda sende yapmak isticeksin. Yani kettle da makarna hele yumurta hiç yapma:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:31 ----------

Ha bide aynen arkadaşların dediği gibi bende sabah yulaf ezmesi yiyiyodum.Yulafın tadı çok kötü ama müslide çok şekerli onun için mesela yulaf ezmesiyle müsliyi 3:1 oranında karıştırarak yiyebilirsin. Eğer dediğim gibi ocak alırsan günlük yemeğinde çok daha ucuza gelir tabi yurdu yakıp tazminat ödemek zorunda kalırsan biraz daha para ödersin ama yinede dışarıdan söylediğin yemekten daha ucuz olur:D

Sayfayı Paylaş