Zayıflarken Kas Geliştirmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hearteck tarafından 23 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hearteck

hearteck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese kolay gelsin, ben 1.79 boyunda ve 97 kioyum. Haftada 4 gün 35 dk yüzme ardından ağırlık çalışıyorum. Benim hedefim ideal kiloma gelip aynı zamanda kas geliştirmek.
    Kilo vermek için bir diet uyguluyorum fakat bu diet doktorun verdiği ve kas geliştirme yapmayanlar için olan bir diet. Kas geliştirmeyi de hesaba katarak hem kilo verdirecek hem de kasları besleyecek bir diet önerisinde bulunabilir misiniz ?

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Yağ yakarken kas geliştirmek pek mümkün değildir. O yüzden önce fazla kilolarınızı ve yağlarınızı yakıp, daha sonra yağsız kas kütlesi eklemeye çalışacaksınız. Zayıflarken şu an sahip olduğunuz kas kütlesini korumayı hedefleyeceksiniz.

Beslenme programı istemek bildiğim kadarıyla kurallara aykırı. Forumdaki beslenmeyle ilgili başlıkları okuyun. Aldığınız protein miktarını arttırın.

3. hearteck

hearteck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vay baya hızlı geldi yanıt teşekküler.
    Birşey daha soracağım benim asıl üğrenmek istediğim
    Diet yaparak kilo veriyorum fakat aynı zaman da spor da yapıyorum. Kasları zorladğım için kas erimesine karşı ek neler almam gerekli acaba.

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
  5. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    yağ yakarken kuru kas elde etmek mümkündür ama yüksek kaliteli proteinler diyetten hiç cıkmamalı yüksek protein diyeti yapılmalı bcaa lar kullanılmalı glutamin vs yapılabilir olmayacak birşey degil ama cok yavas olur...

6. çakebey77

çakebey77 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yayıncılık
    Yer:
    İstanbul
    Önemli bir konu sabitlenmesi gerekir.. Benimde en çok sorun yaşadığım konulardan bir tanesiydi.. Forumdada gördüğüm kadarıyla tecrübeli arladaşlar; Tavisye olarak ilk önce zayıflamak ve yağ yakmayı önererirler hep.. Daha sonra kas yapılmalı.. Doğru bir adım..

7. Beko1907

Beko1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Olmuyor diye bişi kesinlikle söz konusu değil kendimden biliyorum ama şu kesinki protein alımına çok dikkat etmen gerekiyor ayrıca kas kütlenin artma hızı oldukça yavaşlıyor ama kasın gitmiyor en azından ben 1.5 ayda yarım yamalak bi diyet ve cardiolarla 2 kilo yağ verdim 800 gr kadarda kas elde etmışım

Sayfayı Paylaş