Yardımınıza İhtiyacım Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve konserve tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. konserve

konserve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar.
    Geçen sene yaklaşık 100-105 kilo idim. Vücudumun sanırım yağları göğüste biriktirme eğilimi var. Göğüslerim bir hayli büyüktü bir erkeğe göre. Yani ben başkasında rastlamadım bendeki kadar. Kimsenin yanında soyunamazdım mesela o derece. 6-7 ay içinde beslenmeme dikkat ederek ve spor yaparak 85'e kadar indim. Fakat göğüslerimde hiçbir küçülme olmadı. Göbeği, popoyu erittim ama göğüslerim hala oldukça büyük. Bu sefer daha da kötü oldu göğüsler göbekten büyük neredeyse. Doktora gittim, jinekomasti yok dedi. Geriye kalan tek kurtuluş yolu eritmeye çalışmak.
    Sizlere danışmak istiyorum ne yapmam gerek? Ağırlık falan çalışırsam daha mı genişler? Yoksa hala kilo mu vermem gerekiyo. Şu an 89 kilo falanım. Kilo vermekten de korkuyorum ya göbek erimeye devam ederse ve göğüsler yine küçülmezse diye. Şu yağı kasa çevirme muhabbeti doğru mudur mesela?
    Zor bir durumdayım bu yüzden her türlü önerinize ihtiyacım var.
    Teşekkürler şimdiden.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru beslenme ve sporla zaman içinde küçülecektir. Bu konu ile ilgili cevapları forumda bulabilirsin. Yağlar kasa, kaslar yağa dönüşmez.

3. konserve

konserve Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Acaba ağırlık çalışmalı mıyım kas yapmak için falan? Daha çok şişerse diye korkuyorum.

4. Draconic

Draconic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Kuşadası
    Kaslı olan bölgede yağ yakımı daha hızlı oluyor diye okumuştum. Bence çalışmandan ödün vermemelisin. Yani göğüs çalışıp kaslarımı geliştiricem daha fazla şişecek dersen yanlış yaparsın. Hepimizin de bildiği gibi bölgesel yağ yakımı diye bir şey yoktur. Metabolizma, kas gelişimi, kilo alıp vermek kişiden kişiye farklılık gösterdiğinden çok iyi kombine edilmiş bir program, kardiyo ve beslenme düzeni ile amacına ulaşman mümkündür diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş