whey proteini vitamin içeriği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve greenrain tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    siz üstadlardan öğrenmek istediğim bir şey var. konsantre whey proteini ani %80 protein içeriği olan bildiğimiz konsantre whey proteinin içeriğindeki vitamin oranlarını öğrenmek istiyorum. belli miktar kalsiyumve forfos olduğunu biliyorz.ama vitamin varmı? mesela A vitamini varmı. varsa ne oranda.sonuçta %80 protein ve geriye kalan %20 nedir.özellikle A vitamini olup olmadığı ve varsa da ne kadar olduğu önemli. d vitamini de olma olasılığı var.bununla ilgili bilgi verirseniz çok iyi oalcaktır.

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Her markaya göre değişir.

ON Whey'de A vitamini yok veya iz düzeyinde öte yandan Twinlab'da A vitamini 1 serviste 112 IU (Sıradan bir insanda günlük ihtiyacın %2'si) kadar var. Fosfor ON'da yok, Twinlab'da 95 mg kadar var. Markaların içeriklerine bakarsan, görebilirsin.

Ancak bazı ürünler vitaminlerle zenginleştirilmiş oluyor. Örneğin Muscletech Nitrotech'de B vitamini vs var. ON Pro-Complex adlı üründe de bir çok vitaminle birlikte B vitaminleri de var.

3. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    üstadım teşekkür ederim bilgiler için. benim öğrenmek istediğim alman lactoprot firmasının konsantre whey ürününün içinde bulunan a vitamini değeri..mutlaka bazı firmalar vitamin zenginleştirmesi yapıyorlar. benim aldığım ürün www.**************** sitesinde satılan lactoprot firmasının katkısız %80 konsantre whey ürününün A vitamini içeriği.açıkçası şu an eşim hamile ve ona protein desteği olarak veriyorum ve eğer yüksek oranda A vitamini olursa bebeğe zarar veriyor dolayısıyla A vitamini içeriğinde emin olm ak zorundayım.

4. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Markasız sıradan bir whey proteinin 100 gramında 30 IU (İhtiyacın %1'i kadar) miktarda A vitamini oluyor.

Ancak lactoprot'un içeriği ne sizin aldığınız yerde ne de resmi sitesinde açıklanmıyor tam olarak. O yüzden ya şurdan resmi firmayla (Alman firmasıdır.) irtibata geçin ya da içeriğinin ne olduğu açıklanmış bir ürün bulmaya çalışın.

5. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    açıklama yeterli geldi. anlaşılan normal şartlarda konsantre whey proteininin içeriğinde A vitamini anormal yüksek derecelerde yok. lactoprot firması konsantre olarak ürettiği ürününü hammadde olarak satıyor.bu hammaddeyi alan artık istediği gibi paketleyip kullanıyor.isterse içine vitamin takviyeside yapıyor. lactoprot sadece normal şartlarda konsantre ediyo. bu whey sadece katkısız konsatre whey proteini. benim öğrenemk istediğimde konsnatre whey proteinin A vitamini içeriğidir. dolayısıyla bu bilgi bana yeteerli. teşekkür ederim.

6. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    her ürünün maksadı farklı. dolayısıyla günlük vitamin ihtiyacını whey'den almak çok mantıklı değil. zira günlük vitamin ihtiyacını karşılayacak bir protein tozu piyasada yok.

bazı ürünlerin içerisinde vitamin içermesinin sebebi de absorbe edilmesi ile alakalı, günlük vitamin ihtiyacını karşılamak için değil.

zaten yanında bazılarının <as absorbic acid> gibi bir ibare yazar.

7. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    penny, zaten burda kimse vitamin ihtiyacını Whey'den almaya çalışmıyor.

Dikkatli okursan, beyefendinin eşinin hamile olduğunu, protein tozu kullandığını ve A vitaminin bebeğe zarar verebileceğinden çekindiğini bu nedenle vitamin içeriklerini öğrenmek istediğini görebilirsin.

Sadece yazmış olmak için, başlığı okumadan mesaj atmayın lütfen.

8. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    başlığı ve ilk mesajı okudum onunla alakalı yazdım. hamile mevzusu bir sonraki mesajda satır arası geçmiş.

kaldı ki ben genel bir bilgi paylaşıyorum, azarlamak niye ?

9. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    beyler bilgileriniz için tekrar teşekkür ediyorum. sonuçta bu bilgi hiç bir yerde yok. kolay kolay bulunmaz. herkes %80 whey der ama geri kalan %20 nin içeriğinde neler var kimse merak etmez.sonuçta peyniraltı suyu kaynaklı ve peynirde de bilindiği üzere D vitamini ve A vitamini bol bol var. ama anladığım kadarıyla bu whey proteine kalmıyor. konsantre whey proteinin içeriğindeki A vitamini miktarı düşük olduğunu sağolsun vinternatt arkadaşımızdan öğrenmiş bulunuyorum. bu da beni rahatlattı çünkü eşim hayvansal ürünlerin hiç birini tüketemiyor hemen kusuyor dolayısıyla protein için tek şansımız whey protein. o dokunmuyor. ama A vitamini de hamilelikte az alınması gereken çok alındığında bebeği sakat bırakan bir vitamin. eğer ki whey proteinin içinde yüksek oranda olsaydı alamazdım onu da. şimdi içim rahatladı rahatlıkla devam ediyoruz.

10. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Kaynak için 1, 2.

Lactoprot'un katkısız sıradan whey proteini sattığını biliyorum ancak bebeğin sağlığı söz konusu olduğundan siz isterseniz yine de verdiğim adresten veya satın aldığınız Türk sitesinden iletişime geçip içeriğindeki A vitamini miktarını öğrenmeye çalışın, işinizi tamamen garantiye alın. İyi günler.

11. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ben supradayn kullanıyorum günlük vitamin değerini diyet içinde iken daha iyi ayarlamak için eğer çok sorun olmazsa sende kullanabilirsin.Tabii değerleri düşük ama parasına göre fenada değil

12. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    vinternat verdiğin kaynaklardan faydalandım. konsantre whey içeriği ile ilgili fikir sahibi olmuş oldum. konsantre whey hangi firma olursa olsun aynı üretim n şekli dolayısıyla değerler yakındır. değeleri değiştiren daha sonra içine katılan içerik ile ilgili olsa gerek. benim kaygım yüksek A vitamini ilgiliydi. gerçi arkadaşlar farklı anladılar herhalde farklı yorumlar yapılmış. mesela bu kadar yüksek kalsiyum ve fosfor olduğunu bilmiyordum. hwey kullanırken ayrıca kalsşyuma ihtiyaç yok durum bu şekilde ise. fosfor ise gerçekten fazla. sodyumda az değil. bunların dışında diğer mineral ve vitaminler çok az miktarlardalar. tabi ki whey kullanırken konsantre değilde izole kullanmak daha iyi olur. ama maddi duruma göre değişir mutlaka. mecbur kalınca ucuzunu almak zorunda kalıyor insan.

13. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    üstadlar bir sorum daha olacak. şimdi de balık yağı kapsülleri ile ilgili bilgi almak istiyorum. now foods omega 3 ürünü var elimde. her kapsül 1 gr natural balık yağı konsantresi içeriyor.bunun da 340 mg lık bölümü omega 3 yağ asitleriymiş. ama geri kalan içerik hakkında bilgi yok. bunun içeriğindeki a vitamini ve d vitamini miktarları hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olabilirmisiniz

Sayfayı Paylaş