V.G Zararlımıdır?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve psia tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. psia

psia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1 aydır v.g çalışıyorum bir karate hocası v.geliştirmenin hantallaştırdıgını ve vücutcuların en kötü dövüşecek sporcular oldugunu söyledi sizce doğrumudur?dumbelllls

2. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle seçimini yapacaksın vg yapıyorsan asla çok hızlı bir kareteci olamazsın üstüne yük alıyorsun kaslarını geliştirerek ve bu yüklerle daha seri olamazsın vg ile daha güçlü ve dirençli olabilirsin ama daha hızlı olman mümkün değil.

3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Katılmıyorum vg den kasıt nedir önce onu tartışmak lazım. Misal 60cm kol ise doğru karete için uygun değil. Ama somalililer gibi üflesen uçacak biride olmaz. Hocan kahvehane muhabbetlerinden birini sana anlatmış. Forumu iyice oku ve kendin buna karar ver. Bence kesinlikle hantallaştırmaz. Zaten sen hantallaşıcak kadar vücudu yapana kadar bir yerde bakıp hımm tamam olmuş diyeceksin. Bunlara kulak asma. Kareteyi falan boşver Dünya'da en gözde dövüş sanatı m.m.a. dır şu anda ve oradaki bütün insanlar kaslı ve kondisyonludur.

Salash bunu beğendi.
  4. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    zigbog bu kadar saçma bir yazı nasıl yazarsın arkadaş karateye zararı var mı demiş sen yok deyipte bir tane vg'ci gibi vücudu olan tv'de değil turnuvalarda başarı elde etmiş karateci göstereceğine adama başka dövüş sanatı tavsiye ediyorsun anlamak mümkün değil ayrıca karate sporundanda bir habersin karatede vurmak yoktur getirirsin yumruğunu yada tekmeni vurmaya ramak kala çekersin ve puan alırsın buda inanılmaz derecede kas kontrolü gerektirir çünkü vurursan ceza alırsın sen vg yaparak tespit ettiğin kas kontrolünü ve denge noktalarını değiştirirsin yani boks dese veya senin dediğin sporu dese bizde vg yap aşırıya kaçmadığın sürece problem olmaz dicez ama karate diyor arkadaş karate ile vg asla olmaz bunu büyüklerine sor öğren yanlış yönlendirme kimseyi.

Bloodist bunu beğendi.
  5. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle üslubunuza lütfen dikkat edin, ben size karşı kırıcı olmayan bir dille yazmaya özen gösteriyorum sizde aynı özeni gösteriniz.
    Karetenin ne olduğunu biliyorum tamamen show, hız ve çeviklik ister(fiziksel ve zihinzel gelişimi amaçlayan en yaygın dövüş sanatıdır). Peki size soruyorum tekmeyi rakibin yüzüne doğru hızla savurarak bir anda geri çekmek kasa ne kadar yük bindirir ? kas kütlesi az biri bunu yapabilirmi acaba? . Ayrıca karete yerine madem dövüş sanatlarına karşı istek var bari daha işe yarar bir dal tercih etmesini önerdim. Hangi spor dalı olursa olsun kas kütlesi lazım. Size Discovery Channel Sıradısı Dövüs Sanatları'nı izlemenizi tavsiye ederim. psia, bu arada vücut ölçülerin kilon yaşın hakkında biraz bilgi verirmisin?
    Ayrıca karate de başarı almış bütün profesyoneller kondisyonlu vücütlardır. Bunun için örnek göstermeme gerek yok. Senin vgci anlayışın arnol, ronnie, jay gibi vücutlar sanırım ama arkadaş vg demiş yani yeni başlayanların tabir ettiği gibi "brad pitt" vücudunu yapmakta vg yapmak gerektirir. Bunun bu kadar uzaması bile gereksiz. Kondisyon ve kas kütlen optimum değilse dövüş dallarında başarılı olmazsın.

6. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Jiu Jitsu ve Vg cinin musabakası var. ara forumda bulursun. Orda aklındakı sorulara yanıt bulursun. Vg cinin yumruk atmayı bılmemesıne ragmen ne kadar tehlıkelı olabılcegını gorebılırsın. Ki sen kareteden biraz anlıyor olsan karsındakının hıc sansı yok. Yanı bu bir gorille karetecinin kavga etmesı gıbı. Pence yerine vg cinin ogrendıgı bıraz dovus teknıgını sayarsak. Sonuc felaket olur.

Bu arada kas kontrolunude en ıyı vg cı yapar. Cunku dayanıklılık bızım sporun temeli.

7. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    zigbog cümlelerini okuyorum ama kusura bakma o kadar bilgi eksikliğin ve yanlış yorumların var ki yazmadan geçmem mümkün değil.Sen vücutgeliştirme ile fitness'ı karıştırıyorsun bak arada bir sitenin temeli olan vücutgeliştirme yarışmalarına bak o yarışmaların dışında birde fitness yarışmaları var hani o senin ve yeni başlayanların adına konuştuğun vücutgeliştirme dendiğinde anladığın şey var ya dünya ona fitness diyor yarışmalarıda hem türkiyede hemde dünyada yapılıyor evet vücutgeliştirme deyince aklıma brad pitt gelmiyor jay cutler ronie coleman gibi devler geliyor sadece benim değil vücutgeliştirmenin ne olduğunu bilen herkesin aklına onlar geliyor ayrıca karete ile ilgili googledan bir şeyler öğrenmişin araştırmak güzel ama yine kendinden bir şeyler katarken yanlış katıyorsun soruyorsun bir tekmeyi rakibin yüzüne doğru hızla savurarak bir anda geri çekmek kasa ne kadar yük bindirir ??? :) bu sorunun nasıl bir cevabı olabilir o kadar ucu açık ve değişken ki adamın salladığı tekmenin hızından başla değişkenliğe adamın kilosuna kadar git böyle içi boş sorular sormayın cümleler kurmayın bilmeyebilirsin ama aynı zamanda öğrenemiyorsanda kusura bakma ben bu konuyu sabaha kadar uzatırım çünkü her yazdığına yazacak cevabım olur mesela demişsin ki karatede başarılı olanların hepsi kondisyonlu vücutlardır sence kondüsyonun vücutgeliştirme ile alakası nedir ben sana vücutgeliştirmede başarılı dev gibi adam getireyim seninle 400 metre koşamaz bayılır adam kondisyon geliştirmek için vücutgeliştirme yapılmaz kardio yapılır koşulur bisiklet binilir ip atlanır.her vücutgeliştirmeci yılın belli dönemleri kardio yapar hacimlenme dönemlerinde kardiodan uzak durur yada mümkün olduğu kadar az yapar gelelim diğer incilere hangi spor dalı olursa olsun kas kütlesi lazım demişsin sen sadece çalışılarak kas yapıldığını zannetsende insan zaten kas kütlesine sahiptir hiç ağırlık idmanı yapmamış birisi seni bilek güreşinde minder güreşinde yada deve güreşinde tutup çarpabilir benimde avrupa şampiyonu olmuş ama eline ağırlık almamış karateci arkadaşım var yani kas kütlesi zaten var adamlarda ama vücutgeliştirme başka bir şey zigbog dünya bunun tanımını yapmış sen yeniden tanımlama vg'yi .

Karatede denge çok önemlidir terazi gibi olacaksın ayarın bozulmayacak ama sen vg çalışırsan devamlı ayarlarını bozarsın karate yaparsın ama iyi bir karateci olamazsın çünkü diğer dövüş dallarında kickboks yada boks ta vuruyorsun kaslarını geliştirirsin daha az seri olursun ama denk getirdin mi nakavt edersin bunu anlarım ama karatede vurmadığın için çok güçlü olmanın büyük kaslara sahip olmanın avantajı yok çok seri ve hızlı olacaksın allah sana ne kadar kas verdiyse o kadarını kullan bir gram bile kas kütleni arttırma kaslarını daha esnek ve daha hızlı cevap verebilen bir dururma getir. Umarım zigbog da neden özellikle karatede vg yapılmaması gerektiğini anlamıştır çünkü ben zigbog'un bahsettiği diğer sporlarda vg'nin katkısını konuşmuyorum kolay gelsin.

Bloodist bunu beğendi.
  8. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    mjacksonwithus kas kontrolü ve dayanıklılık birbirinden ayrı şeyler dayanıklılık deyince benim aklıma 40 km koşan maratoncular geliyor mesela adam aynı tempo saatlerce koşuyor hepside cılız adamlar yada ufak tefek kadınlar vg'de ne diyecek afrikalı tipler bunlar vg yapmıyor ama çok dayanıklılar kas kontrolü deyincede karate geliyor aklıma bunlarda genelde zayıf hızlı ve seri adamlar bunlarında vg'le alakası yok yani kaslı bir boksör rakibini ilk roundda yada 2.round da nakavt etmek ister çünkü maç uzarsa bilir kas kütlesi sebebiyle çabuk yorulacak ilerleyen roundlarda avantajı dezavantaja dönüşecek yani vg yapan adam vg yapsın bizim sporumuz hepsinin babasıdır diyelim kapatalım konuyu.

9. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim izlenimim şu:Ronnie Coleman,kıyafetlerini özellikle pantolonunu çıkarırken işkence çekiyor.Eğilemiyor bile cüsseden dolayı.Bence de vg adamı hantallaştırır.Yürüyüşlerinden belli.Ama biraz akıllıysan dayak yemezsin.Çünkü karşında istediğin dövüşçü olsun sen ondan daha dirençli olursun.Strength dediğimiz olay bu zaten.Güçlü,dayanıklı olursun ama hızlı,seri vs olamazsın.Şunu da ekleyeyim 10 kişi dalsa sana,banamısın demezsin.

10. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    solıd 10 kişi mi eminmisin 3-5 değil yani :) vay be korkulur senden.

11. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    O,işin mübalağası ama sıkı bir vg'cinin kolay kolay devrileceğini sanmıyorum.

12. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    MUSTAFA ÖREN, ne kadar dalga geçerek kırıcı bir üslub ile yazmaya devam etsende sana karşı üslubumu değiştirmeyeceğim. Seni md den tanıyorum saygım var ama benim anlatmak istediğimi inatla anlamamakta ısrar ediyorsun. Arkadaşın bahsettiği zaten bir jay değil ama kas kütlesi optimum olmalı ki bu teknikleri uygulayabilsin. Evet fitness doğru, bunu yazıcaktım ama ortalık iyice karışmasın diye yazmadım. Fitness da amaç kas kütlesi değil kondisyon ve sağlıktır. Siz yazdıklarınızda haklısınız ama pratik düşünmüyorsunuz tutun ki bu kişi 25cm kola sahip, ufak omuz başları olan kas kütlesi çok düşük biri. Karetedeki o yapılan hızlı ve seri showlardaki gibi teknikleri uyguyabilirmi acaba? İlk mesajda da yazığım gibi vg yi 60cm kol 110kg. %6 yağ oranı bir vücut olarak düşünerek yazmıyorum. Ama bir miktar vücut geliştirme gereklidir.

"allah sana ne kadar kas verdiyse o kadarını kullan bir gram bile kas kütleni arttırma kaslarını daha esnek ve daha hızlı cevap verebilen bir dururma getir." İster vücut geliştirme yapsın ister fitness ister sadece koşu yapsın vücut adepte olmak için zorlayıcı şartlarda çalışan kası geliştrir. Buda daha hızlı yanıt vermesini sağlar.
    Artık yamıyacağım siz sabah kadar yazabilirsiniz. Kendi fikrim karate dalında başarıyı yakalamak istiyorsan optimum seviyede kas ve kondisyon kesinlikle gereklidir. Bu optimum kişiden kişiye değişir tabii ki bunun için kişi kendi hakkında bilgi vermeli diye düşünüyorum. Kimi sadece karate antrenmanlarında kas kütlesini optimum tutabilir kimisi vg yaparak artırır. Direk vg seni hatallaştrır diyip kestrip atmak çok basit kalır. Hantallaştrıabilirde yapmayabilirde bu senin vg anlayışına bağlıdır. MUSTAFA ÖREN ilede burda anlaşamıyoruz sanırım.
    400mt koşusuna gelince kevin levrone biraz araştırmanı öneririm. Esneklik konusunda da bir çok mr. o. lar var bacakalrını sıfır açabiliyor tamam biraz daha gerilmesi zordur kütleli adelenin ama yinede imkansız değildir.
    Saygılar...

Son düzenleme: 23 Şubat 2010
  13. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    zigbog öncelikle bana saygı göstermen gerekli diye düşünüyorum senden 8-9 yaş büyüğüm ve bu spora sen 10 yaşındayken başladım en azından yaşıma değilse tecrübeme saygı duyman lazım ben sana karatede avrupa şampiyonu olmuş hayatında vg yapmamış insanlardan bahsediyorum sen optimum kas gibi politik konuşmalar yapıyorsun ne demek optimum kas ?? yani o hareketi en iyi şekilde yapması için gerekli olan kas kütlesi buna sahip olmak için vg yapmaya gerek yok bu adamlar zaten kendi idmanlarını yaparken kaslarıda aynı zamanda çalışıyor karate hariç diğer sporlarda mutlaka faydaları vardır ama karatede fayda sağlamaz ayrıca izmirdesin ben turgutludayım eğer yolun buraya düşerse seni misafir etmek isterim çok değerli karate hocamızla oturur konuşuruz adamı görsen zaten tam o bahsettiğin tip 30 cm kolu var kas kütlesi az ve omuz başlarıda ufak ama sana bir tekme çıkarsın çorabının kokusunu duyarsın ama ayağını göremezsin o kadar seri inan bana ayrıca benim vücutgeliştirme benim için bir yaşam tarzıdır motorda hobimdir motordelisindede yönetimdeyim eğer bir etkinliğimize gelirsen lütfen benim yanıma gel ve kendini tanıt senin tanışmak isterim ve orda bu sohbete devam ederiz ama seni kırmak gibi bir niyetim yoktu üslubumda seni aşşağılayıcı kesinlikle değildi öyle anladıysan kusura bakma ama sende biraz alınganlık yapmışsın neyse bir yerlerde görüşürüz umarım kolay gelsin.

14. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    psia sen agirlik antrenmanlarina basla karate icin vgnin degilde fitness in onemi var. bende siyah kusak bir karateciydim eskiden gayetde basariliydim. ki bizim antrenorumuz Cumali Saridogan kendisi milli takim antrenorlugude yapti sayisiz avrupa ve dunya dereceleri var. bizi her antrenmanin sonunda vucut agirligimizla calistirirdi.

15. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    zhu.zhq vücut ağırlığınızla şınav barfiks mekik vs.. bunun dışında sende bir eski kareteci olarak vücutgeliştirme dediğimiz yani kas kütlesini arttırmaya yönelik ağırlık çalışması yapmak 40 cm kola sahip olmak 65 cm bacağı olması yada 140 cm omzu olması seni karetede daha hızlı yapar mı bide karateciden duyalım olayı.???

16. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Undisputed II'nin kapağında Michael Jai White'ın ''Amerika Açık'' ve ''Kuzey Amerika Açık'' olmak üzere birçok turnuvada 26 şampiyonluğu bulunur gibi bir yazı var.Son filmi blood and bone'da vücudunu görebilirsiniz.Cd'nin kapağından birde resim atıyım okunur umarım yazı.Birde google göresellerden bir resim ekledim.

V.g'ciler hantal olur derler .. neden dersiniz görmüyor musun ronnie'yi jay'i derler .. iyide V.g'ci demek sadece Ronnie , Jay ve türevleri midir ? Bende V.g yapıyorum hantal falanda değilim.Hatta bana bu muhabbetleri açanlardan dahada ensek ve hareketliyimdir.Bu kısır döngü hiç bir zaman bitmez.Aynen Vücut geliştirmeciler gay olur , Vücut geliştirmeciler aptal olur gibi saçma sapan muhabbetler gibi.

Ekli Dosyalar:

17. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    kas kontrolunu vg ciden iyi kim yapabılırkı? eger bunu bılmıyorsan uygulamıyorsunda demek. butun gucunle agırlıgı ıtıp , geri mi bırakıyorsun? vg bu degil. bazı hareketlerin tek bir tanesini 5 saniyede veya daha fazla zamanda tmmlamak bıle gerekebılıyor. bundan daha ıyı kas kontrrolu olabılırmı?

Ornek vercem dumbell fly : yaklasıp 5 saniyede dusuk kilolarda tmmlanması gerekır. 3-5 kere ivmeyi sıfırlamak gerekıyor sadece 1 tekrarı ıcın. ve o 3 ila 5 arasında kolun agırlık altında tutman gerekıyor. Bundan daha ıyı kas kontrolu olabılırmı?

Yada Enseye press : kollarını tam acmadan durdurman gerekıyor en yuksek olabılcek sekılde . hem de o kadar agırlık ellerıne ve omzuna bınmısken ve bıraktıgındada turk kemıgınde kıtleyıp tekrar kaldırman gerekıyor bu kas kontrolu degılde ne acaba?

daha 100 tane daha sayarım.

Bırde hantallık konusunda , ronnie gibi sporcuların tarzı o. adamın hiperaktif davranması karizmasını cızdırır. kim onların cok cabuk hareket etmesınden hoslanırkı? Biz bile Barı onumuze alıp agır hareketlerle kendımızı motive etmıyormuyuz? barı tutar tutar bırakırız defalarca. tamamen tarzla alakalı.. Ronie nin kasları birbirinemi yapısıkta hantal olsun? adamın tricepsi nerdeyse 10 parca. hepside birbirinden alakasız hareket edıyor. Buda onun ne kadar seri olabılcegının en buyuk gostergesı.

Son düzenleme: 23 Şubat 2010
  18. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bir insanın kendini hangi yönde şekillendireceğine bağlıdır. Kondisyonu varsa zaten hantal olmaz. Kimseyi genelleyemezsin body yapma hantal olursun diye. Saçma yazılar okuyorum cidden.

19. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşıldı bu konu uzayacak mjacksonwithus kas kontrolünün ne kadar iyi olduğunu anlaman için ortada bir süratte olması lazım bana 10 yıldır yaptığım hareketleri anlatma bir aracın fren sisteminin kalitesini kontrol etmek için o arabayı önce belli bir sürate çıkarırlar sonra frene asılırlar ve durma mesafesini ölçüp karar verirler senin verdiğin örneklerde o ağırlıklar ne kadar hızla çıkıyorsa aynı hızla iniyor enseye preste elini kilitlediğin noktada bırak barı ensene deymeye yakın tutmaya çalış sonra yaz bana denedim sonuç şu oldu diye muhtemelen kafanı yararsın karatede adam tüm hızıyla tekmeyi savuruyor burnuna yakın durduruyor senin yazdıklarında buna benzer bir örnek mi var yazmak için yazıyorsun işte kas kontrolü demek sadece ağırlıkları yavaş yavaş indirmek demek değildir belli bir hızda o kası kontrol edebiliyorsan buna kas kontrolü denir.

20. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0

cosanostra bu resim o karate şampiyonluklarının olduğu dönemlerden senin verdiğin resim filim yıldızı olduktan sonraki orda vg yapacak tabiki yoksa kim izler filimlerini :)

Sayfayı Paylaş