Trx aleti kas yapar mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve flegmatik tarafından 8 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. flegmatik

flegmatik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar

İnternette çok aradım lakin bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Trx yani vücut ağırlığını kullanarak kas yapılabilir mi? Yoksa bu alet sadece yağ yakmak ve karın kası cikarmada mi etkili? Ben yılbaşından beri yapıyorum sanki hiç gelişme olmayacakmış gibi geliyor.

Konuyu yanlış yerde actıysam affola

2. flegmatik

flegmatik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    neden kimse cevap vermemiş?

3. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle selamlar ;

Bu konuya yazacak çok şey var ama öncelikle 12 mayıs 2015 te yazıp sadece 2 mesaj yazmışsınız o da konu açarak. Böyle durumlarda kimse cevap vermez forumda sadece soru sormanın yanında yardımcı olmaya ve tüm konuları okumaya çalışın . Sorunuzun cevabına gelirsek sanırım sadece evet demek sizin için yeterli olmayacak .

Şöyle ki vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler elbetteki vücudu geliştirir. Vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler dendiğine direk aklıma barfiks ve şınav geliyor. Frank Medrano yu araştırırsanız bu kişi çoğu zaman antremanlarını vücut ağırlığı ile çalışarak yapmış ve neredeyse vücudu kusursuz .

Bence her insan ağırlıklardan önce vücut ağırlığı ile antreman yapmalı. 20 tane şınav çekemeden bench press yapmaya çalışan insanlarla dolu salonlar . Bench press yapılacağına şınav çalışsa çok daha kısa sürede kuvvetlenir ve bench press için hazırlık yapmış olur.

Biraz uzattım , trx ile elbetteki kas gelişimi sağlanır , ayrıca kuvvet gelişimi de sağlanır hatta tüm vücudu trx ile çalıştırabilirsiniz. Bunun için trx hareketlerinin gösterildiği youtube kanalları ve siteler mevcut . Araştırmanızı öneririm .

flegmatik bunu beğendi.
  4. flegmatik

flegmatik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba,
    ben spora yılbaşında başladım. bunun öncesi de var elbette ama bölük pörçüktü. yani bir başlayıp bir bırakıyordum. ama bu sefer bırakmaya niyetim yok. dediğim gibi daha önce bu spora başlarken internette her yeri okudum, bu forumu araştırdım. henüz bir bilgi birikimim, tecrübem olmadığından konulara cevap yazmadım. çünkü başka insanları olumsuz yönlendirmek istemedim. tecrübeli arkadaşlar gereken cevapları veriyorlar zaten. :)

verdiğiniz cevaptan ötürü teşekkür ederim. açıkçası bir motivasyona ihtiyacım vardı. çünkü boşu boşuna zamanımı harcamak istememekle beraber kas gelişimi için hangi aletleri kullanmam gerektiğini öğrenmeliydim.

yılbaşından bu yana trx ile çalışıyorum. sadece bacak hareketleri için dambıl kullanıyorum. yer imlerimde bununla ilgili youtube kanalı ve telefonumda android programlar var.

biraz uzattım sanırım. peki gelişimi anlamanın bir yolu var mı? :)

Sayfayı Paylaş