tiroit tembelliği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve patlıcan tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar öncelikle konuyu nereye açıcağımı bulamadım.buraya açıyorum.ben 3 aydır bu sporu yapıyorum.kan tahlillerimde tiroit tembelliği olduğu görüldü.bu yüzden cok rahat kilo alabiliyorum veremiyorum.suanda 1.77 74 kiloyum ama fazla yesem cok rahat alıyorum dengelemeye çalışıyorum.doktor yaşımdan dolayı ılaç wermedı bidahaki tahlıl sonucuna göre verecek.sizce bu olay gelişimi olumsuz etkilermi yorumlarınız bekliyorum....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:05 ----------

yorumlarınızı bekliyorumm...

2. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    yorum yapıcak yok muu bekliyorumm...

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konu ile ilgili bilgim yok ama kendi görüşüm bunu doktoruna sorman en iyisi olacak

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende troit hastasıyım ilac kullanıyorum maalesefki troit tembelligi kilo almaya sebep oluyor bunun icin beslenmene cok dikkat etmen gerekiyor gelisimine engel olmaz beslenmene ve antrenmanlarına dikkat ettigin sürece

Danny Boy bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    gelısım derken ?

eger kas gelısımı ıse ılacını kullandıgın surece normal brı gıbı olucagından sorun olmaz ama kullanmaz ısen kas ınsası yavaslar

eger gelısım derken kasettgın buyume yanı boy uyzamsı falan fılansa yıne eger o ılac ıle yerıne koymaz ısen hormonlarını yavslar buyumen

dishiwelet bunu beğendi.
  6. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    kas gelişimi için sormuştu.ilacı suan kullanmıorum ama bu ay kullanmaya baslıcam daha verim alacagımı düşünüyorum cok cabuk kılo aldıgımdan cok ıyı beslenemıyorum...

7. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Danny boy bende omur boyu levotrin kullanmak zorundaymisim bu t4 un katabolik etkisi var diyorlar bilgi verebilirmisin ventolin kullandim bunun icin ama bana hic bi etki etmedi yada ediyormu doktarada sordum kas kaybi yaparmi diye yapabilir dedi bemde forumlarda bunu icin ventolin kullananlar var dedim kullanabilirmiyim dedim kucuk dozda kullanabilirsin carpinti hissedersen birak dedi

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    eger doktorun tam ayrlarsa dozajı kı ayrlcaktır mutlaka saglıklı bır kısıden farkın kalmaz metablık hız eskıye doner :)

t4 sole aslında vucudda t3 e donuserek etkılı oluyor

katabolık bır homondur ama su var kıme boledır mesela tırodı saglıklı olan adama oledır ama sana degıl cunku sende yerıne konuyor yanı dıyelım kı sende 1 bırım var ama normalı 6 bırım sne bunu dısardan alcaksın yanı o gunden sonra ılacı duzenlı aldıgın muddetce saglıklı bır kısıden bır farkın yok demektır :)

yanı eger dozaj tam ayarlıysa sana katabolık degıl aldıgın t 4 :)

ve ventolın de alabılırısn zaten uzun surede etkısı olucaktır :) ama zaten fotodan sanırım sensın ole bır etkı bekleme yag oranın cok dgeıl uzun aylrca sonra bır fark olur :)

a bu arad sakın doktorun dozajından cok alma hanı yag yakım dıye falan :)

dishiwelet bunu beğendi.
  9. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    danyboy cok saol ilgilendiğin ve bilgilendirdigin içim...

10. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Eyvallah sagolasin 14 yasimdan beri kullaniyorum bozokaydinin yazilarini okudum hem yag oranini %7 8 lere cekmek icin hemde katabolik etkiden kurulmak icinn dedim ventolini deniyim bi sagol levoyu yarim tablet aliyorum en son kan tahlilinde tsh cok az yuksek cikti doktor arttir filan demedi sence arttirmalimiyim

11. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    bu levo dediğiniz ilaç tsh ın düşmesinemi yarıyor?

12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    doktor eger sana arttır demdıyse asla arttırma

zaten o arttır demesı gereken yerı bılıyor :)

benım gorus belırtmem dogru degıl burda :)

13. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Levotiron İçeriği Levotiroksin Sodyumdur. Piyasada 100 mcg Olarak Satılır.
    Dışardan T4 Hormonu Alırsın Bunu Kullanırsan. Doğal Olarak Bu Tiroid Bezinin Yapmadığı İşi Tamamlar Ve Hipofiz Bezinden Salgılanan TSH Hormonunu Düşürür.
    Bende De Hipotiroid Var Ordan Biliyorum. Mümkünse Kullanmamaya Çalışın İlaç. Metabolizma Hızınızı Artıracak Yiyeceklere Yönelin Ve Hareketli Bir Hayat Sürün O Zaman Düzelir Daha Başlangıç Seviyesindeyse. Başlangıç Seviyesi T3 - T4 Normal Seviye, TSH Yüksek Olacak Şekilde.

14. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    metabolizma hızını arttıracak yiyecekler nelerdir biraz bil veririmisiniz.Bide kullanmamaya çalışın demissiniz zararı warmıdır?

15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    sacma tafsıyeler verme dogal yıyecekler ıle asla duzelmıcek bır durum hıpotıroıd ne kullanmaması

zaten kısa surleı de verılebılır bu ılaclar ama asla dogal bır yıcek ıle duzelmez

verıdgın tavsıye burdakı ınsanları saglıgından edıcek

adamın met hızı zaten tıroıd yuzundne dusuk yerıne konmassa asla yukselmıcek

ole bır yıcek turu yok sen ılaclarını doktor nasıl derse al durum ılerlemesın

ole sacma seylere de ınanma

GencGrafiker ve dishiwelet bunu beğendi.
  16. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Dannyboy cok saol cok yardımcı oluosun bu konuyla ilgili sende olmasan :) bişey daha sorucam bu ilacı kullandıktan kac ay sonnra normale döner?(tsh)

17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    normal sartlarda yanı aslında sole dıyım t 4 ıse ılac 3. haftadan sonra sorun tamamen ortadan kalkmalı ama tabıkıde ben degerlerı yada durumunu bılmıyorum bus ure uzar yada cok kısalır bence bunu doktoruna sorman daha ıyı bır fıkır kı zaten su var tek bır doktorda takıpını yaptırmka en mantıklısı gecmısını bılmeıs acısından :)

18. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Danny Doktor Musun Ya Da Bu Rahatsızlığı Geçirdin Mi Ki Bu Kadar Biliyorsun Anlamadım Ben? Dışardan T4 Hormonu Alıyorsun, Bu Tiroid Bezlerinin Yapacağı İşi Yaptırmayıp Dışardan Alacağın Anlamına Geliyor. Dışardan Alınan Her Çeşit Hormon Zararlıdır Vücut İçin. Levoya Başladıktan Sonra Eğer Tiroid Rahatsızlığı Varsa Bir Gün İçmese Bile Vücudu Ödemle Şişer. Saçma Falan Deme Metabolizma Hızını Artıran Yiyecekler Diye Google A Yaz Var Mı Yok Mu Gör. Ben Bu Rahatsızlıkla Uğraşıyorum Ve Birçok Doktorla Konuştum Bu Konuyla İlgili. Adam Daha Hipotiroid Değil Tiroidit Var Adamda. T3 - T4 Normal TSH Yüksek Diyor. Direk İlaca Başlaması Gerekmiyor Yani. Kaldı Ki Doktor Da Hemen Başlamamış. Ben Sadece Tavsiye Verdim Bir Ay Gibi Bir Sürede TSH I Bu Söylediklerimi Yaparak Normal Seviyeye Çekebilirse Ne Ala. Ama Çekemezse Tabi İlaca Başlayacak.

19. patlıcan

patlıcan Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    t3 ve t4te problem yok sadece tsh ilk yabdırdıgımda 4.2 cıkdı 1-2 ay sonra 5.2 cıkdı sımdı son kez daha yaptırıcaz bakalımm...

Efrahim bunu beğendi.
  20. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim Sen Tiroiditsin Şu An Ama Abartılacak Bişey Yok Merak Etme Yani. İnşallah Düzelir De İlaca Gerek Kalmaz.

Sayfayı Paylaş