Tahmini kalori

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ilkeray tarafından 29 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ilkeray

ilkeray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Saygıdeğer arkadaşlar ben kilo almaya yönelik antreman ve beslenme yapıyodum fakat yazın inşaatta dış cephede amele olarak çalışıyorum sizden istediğim beslenme programı filen değil yanlış anlaşılmasın sadece tahmininzce nekadar kalori ihtiyacım oluyodur günlük boy 172 kilo 59 yaş 19 şimdiden teşekkürler hepinize

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    3500 civarında deneyerek başlayabilirsiniz,ayrıca yazın zaten önemli olan sıvı ve mineral tüketimi sizin durumunuzda çok daha önemli oluyor,eklemekte fayda var.

3. El Turco

El Turco Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Bu işi yapan birçok siteden sonuçlar elde ettim hepsi 2900-3100 arasında harcadığımı söylüyordu. Ama diyetisyene gidip gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra ortalama 2600-2700 arası olduğunu öğrendim. Yani bu iş için sitelerden yada tahmini verilerden gelen rakamları aldanma. Bi doktora gidip gerekli olan tetkikleri yaptır daha sağlıklı sonuca varacaksın.

4. ilkeray

ilkeray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ne gibi tetkiktler yapıyolar kardeşim , teşekkürler ayrıca yorumlar için

5. Stelselimm

Stelselimm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (Çok Meraklı Bir Öğrenci)
    Kalori hesaplamak çok kolay google a ''Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama'' yazdığında bir sürü sonuç çıkıyor. Buradaki sitelerden hesaplayabilirsin. Kesin olmasa da senin işini görecek kadar yaklaşık bir değer çıkar. İyi forumlar :)

6. El Turco

El Turco Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Ben test yaptırırken kan almışlardı ve diyetisyenin özel olarak incelediği değerler vardı. Dahiliyeye gidip troid ve hormon testi yaptırmak istiyorum dersin ordan alacağın sonuçları önce dahiliye doktorları inceledikten sonra diyetisyene gösterirsin. Benim herhangi bir problemim yoktu kilo almama engel ve diyetisyenin incelemesinden sonra görünen değerlerin üstüne boy ve kilomu ölçerek ne kadar enerji harcadığımın hesabını yapmıştı. Üstte ki arkadaşın dediği gibi sitelerdende öğrenebilirsin ancak onlar tam olarak sana enerji miktarını sunmaz aşağı yukarı yakın değerler sunar. Benim önerim doktorlardan bunu öğrenmen olacak. :)

7. ilkeray

ilkeray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teşekkürler arkadaşlar :D

8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Sayin doktorasistani,

Sanki sitenizin reklamini yapmak icin forumdaki kalori basliklarini aratip hepsine sitenizin linkini yapistiriyorsunuz gibi bir dusunceye kapildim. Yanlis da olabilir iddia etmiyorum.

Ama bu sekildeyse bence paylasimlar da bulunmaniz daha iyi olur. Herkes.burada site reklami yaparsa hos olmaz. Kirlilik olusur.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

diez bunu beğendi.
  9. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    3500 kalorilik bir beslenme rutinini 2 hafta falan uygula yetmezse 4000'e çıkar inşaat işi gerçekten çok zor Allah kolaylık versin dostum.

Sayfayı Paylaş