Supplementlerimi nasıl kullanmalıyım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve StaticX tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba arkadaşlar supplement sayfalarını detaylı okudum ancak kafamda pek bir şey oluşturamadım o yüzden konu açmak istedim.Spora başladım ve elimde;
    -Optimum Gold Standart Whey protein
    -CytoSport Muscle Milk protein
    -Gaspari AminoMax 8000
    -Gaspari Anavite multivitamin hapı
    ve ekstradan GNC Glucosamine hapı ve Omega3 balık yağı var.Bunları ne zaman ve nasıl kullanmam gerektiğini söyleyebilir misiniz? 19 yaşında 73 kiloyum.Haftada min. 4 gün idman yapıyorum.
    (Konu başlığı yanlış yere açtıysam kusura bakmayın)

2. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Fikri olan?

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    spor geçmişin nedir daha önce hiç bu sporu yaptın mı?

4. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Whey protein idman sonrası.
    Casein protein uyumadan önce.
    Amino üzerinde yazdığı gibi idman öncesi ve sonrası.
    Omega kahvaltıdan sonra kullanıyorum genelde.
    Glucosamine bacak çalıştığında kullanman mantıklı olur.
    Multivitamin idman olmayan günler herhangi bir zaman kullan.

5. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Spora başladım demenizi yeni başladım olarak algılıyorum;
    Whey proteini sabah uyanır uyanmaz 1 ölçek ve spor sonrası 1 ölçek.
    Off günlerinizde sadece sabahları 1 ölçek almanız yeterli.
    Gaspari AminoMax 8000 - antrenman öncesi ve sonrası kullanmalısın. Hap yerine sıvı yada toz kullanman daha sağlıklı olur.
    Gaspari Anavite multivitamin hapı - Sabah kahvaltıyla beraber kullanmalısın, güne zinde başlamak için. Vitamin ve mineraller vücutta enerjiye dönüşür halsizliği ortadan kaldırır.
    Glucosomine Chondroitin - Bu ürünün çeşidi çok fazla 750-600 olarak düşünürsek eklemler arasındaki bağ dokuyu kuvvetlendirmek adına günde 1-2 tablet alınabilir. Öğlen 1 akşam 1 gibi. Fakat bu ürünü erken yaşlarda kullanmanın pekte bir mantığı yoktur. Erken yaşlarda vücutta sıvı azalması olmaz.
    Omega 3 - Aldığınız ürünün Epa ve Dha oranı nedir? 900 mg'lık bir balık yağı ise öğle yemeğinizle birlikte 1 adet içebilirsiniz.
    CytoSport Muscle Milk protein - Vitamin ağırlıklı bir protein tozu, bu ürünü bitirene kadar multivitamin haplarınızı kullanmayabilirsiniz. Sabah kahvavtıdan 1 saat önce içebilirsiniz. Ürünün 70 gramında 30 gram protein var olarak görünüyor dolayısıyla 2 ölçek(70 gr) kullanmalısınız. Bildiğim kadarıyla bu ürün casein değil o sebeble sabah içmenizi tavsiye ettim. Şayet casein ise sabahları optimum whey proteinden 1 ölçek, gece yatarken CytoSport Muscle Milk proteinden 2 ölçek almalısınız.

6. -Maverick-

-Maverick- Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    whey protein ve aminonun aynı gün kullanılması tamamen israftır
    glucosaminin sadece bacak çalışılan günlerde kullan demeniz gerçekten çok garip.glucosamin hemen emilip etki sağlıyor mu da yorulan diz kapaklarında kıkırdak yapısına katılıp fayda sağlıyor?
    multivitamin düzenli olarak alınır sadece off günlerde değil.

antrenmandan önce alınan amino,bcaa,whey tarzı ürünler vücutta sindirim sistemini harekete geçirip antrenman esnasında güç kaybına neden olur.
    erken yaşta vücutta sıvı azalması gayet olur nitekim ben de olduğu gibi şu an animal flex kullanıyorum
    omega ise opsiyoneldir ister sabah kahvaltısı ister öğle yemeği ister akşam yemeğiyle alınabilir
    muscle milk bence kenarda durmalı amino ve whey bittikten sonra kullanılmalıdır.
    sabah uyanır uyanmaz whey protein almak yerine 100gr lor peyniri kullanmanız daha faydalı olur.

whey protein bitinceye kadar antrenmandan sonra 1-2(antrenman şiddetine bağlı olark) ölçek
    whey bittikten sonra aminoyu antrenmandan sonra 1-2(antrenman şiddetine bağlı olarak) servis
    whey bittikten sonra muscle milk 1-2(antrenman şiddetine bağlı olarak)
    multivitamin kahvaltıdan sonra her gün 1 servis
    omega 3 istenilen bir öğünden sonra 1 servis kullanılabilir.

supplementlere mucize gözüyle bakmayın.1 ölçek yerine 2 ölçek almanız sizi Arnold,CT,Phil yapmaz.bu tarz ürünler destekleyici ürünlerdir ana öğünleriniz sağlamsa bu ürünlere pek de gerek yoktur.

7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş