Kol Sıkılaştırma

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve raggamuffin tarafından 9 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. raggamuffin

raggamuffin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    istanbul
    Merhaba, ben kollarımın sıkılaşmamasından çok şikayetçiyim spor salonuna gidiyorum ve ne kadar kol çalışsam da kollarım incelmiyor. ya da kollarım sıkılaşmaya başlıyor 2 gün çok yediğim zaman anında tekrar yağlanıyor. bunu yap bu çok etkili diyebileceğiniz hareketler var mı? ve kol kaslarım belirgin olsun istiyorum ama ekstra bir şeyler kullanmadan bu hedefime ulaşmak zor duruyor supplement kullanmamı önerir misiniz?

2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Bu durumu etkileyen çok fazla etken var aslında. Başlıca şunlardan bahsedebiliriz ; Deri kalınlığı , yağ oranı , vücudun tuttuğu su miktarı , kas kütlesi ... gibi. Örneğin yağ oranın yüksekse , bahsettiğin gibi durması zor.

derin_aker bunu beğendi.
  3. raggamuffin

raggamuffin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    istanbul
    %17 yağ oranım, bence çok değil aslında, daha mı az olmalı?

4. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Şu aşamada supplemente gerek yok.Yağ oranınız düşmeden kas oranınız artsa bile fazla belirgin olmayacaktır.Kendi vücut ağırlığınızla yaptığınız hareketler faydalı olacaktır.Diz üstünde şınav gibi..Mat üzerinde pilates hareketleri yapabilirsiniz.Kasların uzama kapasitesi de çok önemlidir.Mutlaka ama mutlaka antrenman sonrası esneme yapmalısınız.Bunun için bazı basit yoga pozlarından faydalanabilirsiniz.Uzun kaslar sizi daha sıkı gösterecektir.Ancak yağ oranını az bir miktar daha düşürmelisiniz.(%12-15 bayanlar için idealdir)

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş