Kilo ve protein tozu çıkmazı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve griadam tarafından 8 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. griadam

griadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba,
    Boy : 1.82
    Kilo : 61
    Anlıyacağınız çok zayıfım. Sigarayı 2 ay önce bıraktım. Çok zayıf olmama rağmen mide bulandırıcı derecede göbeğim var (baya göbekliyim). Hem zayıf hem göbekli olmakta insanın özgüvenini aşırı kırıyor. Böyle olmaz diyip spor salonuna gittim.
    İstediğim şey, düzgün ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak. Salondaki görevli bana 2 ay içinde güzel bir fiziğe sahip olabilirsin protein tozu takviyesiyle dedi. Ama bazı yazılarda yeni başlayanlara protein tozu gerekmez - yanlıştır vb. şeyler söyleniyor.

Şimdi 10-11 kiloyu 2 ay içinde spor yaparak ve protein tozu takviyesi yaparak almak mümkün müdür ? Protein tozunu satan yerde bizzati kendileridir o yüzden soruyorum acaba protein tozunu satmak için mi acaba öyle dedi bana.

Son soru olarak aylık 150TL normal bir fiyatmıdır spor salonu için. Bi arkadaşım 30TL ye gidiyorum içerde yok yok felan diyor öve öve bitiremiyor.

Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler şimdiden. Cevaplara göre gidip kayıt olucam.

2. stylusrobb

stylusrobb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Protein tozu kilo aldırmaz eksik protein ihtiyacını karşılarsın.Kilo almak istiyorsan Gainer kullanmalısın ve bir beslenme programı hazırlayıp kalori miktarını yükseltmelisin

griadam bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Hiçbir takviye kullanmana gerek yok. 2 ayda 10-11 kilo çok fazla, ayda 2 kiloyu hedefle. Bu da 2 haftada yarım kilo demek. Günlük 3000 kalori civarı al, 100-120 gr da protein. Sabah aç karnına tartıl, 2 hafta sonra yarım kilo alamamışsan aldığın kalori miktarını 200 arttır. Aldıysan devam et. Bu şekilde 5-6 ay bulkta kal, sonrasına sonra bakarsın. Böyle tiplere paranı kaptırma.

griadam ve khephnes bunu beğendi.
  4. griadam

griadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplarınız için teşekkürler.

doxux hocam, ben çok anlamıyorum bana çok karışık geliyor bu protein, kalori, karbonhidrat hesaplamalar. Nasıl hesaplandığı konusunda, neye göre hesaplandığı konusunda pek bi fikrim yok, okuduğumuda anlamıyorum niyeyse :D

Bir zamanlar kilo almak için kalorisi yüksek olan çikolataları alırdım bol bol. :D
    Tek isteğim bi yandan kilo alıp bi yandan hafif kas yapmak. Çok değil belirgin bi kasım olsun yeterli.
    Mesela annem fasulye, börek vb. şeyler yaptığında kalorilerini nasıl bilicem.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    fatsecrettan yediklerini hesaplayabilirsin. Protein tozu alacağına 50 liraya bir de mutfak tartısı alıp yediklerini tartabilirsin. Zaten bir süre sonra gözünle tartabilmeye başlarsın. Genede uğraşamam dersen sen bilirsin, para senin. Bilgi edinmeyi reddedersen para kaybetmeye mahkumsun.

Fasulyenin kalori değerine bakacaksın, böreği de aşağı yukarı hesaplarsın. Birebir olması şart değil bunların, yaklaşık olması yeter.

griadam bunu beğendi.
  6. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    Spor salonuna göre değişir ama aylık ortalama 70-100 tl arası uygundur. özel yerlerde polis okullarında falan 30-40 tl gibi fiyatlar var.
    Anladıgım kadarı ile kilo almaya calısıyorsun bende aynı donemden geçtim ben karbonhidrat kullandım.Ondan sonra proteğin tozuna geçtim.bende 181 boyunda 54 kilo ile başladım şuan 72 kiloyum ama hala zayıfım kas olarak alıyorum çünkü 78-80 kiloya kadar yolu var.

Kontrol35 ve griadam bunu beğendi.
  7. griadam

griadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ne kadar zaman karbonhidrat aldın hocam ne zaman protein tozuna geçtin.
    Çok bilmediğimden soruyorum çok basit dille anlatabilirsen çok sevinirim.
    Git şu markadan şunu al de bana. Uygun fiyatlı olursa iyi olur.
    Ve ne kadarda o kiloya ulaştın acaba.

Eskişehirspor bunu beğendi.
  8. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Ben macfit gibi biyere 55 liraya gidiyorum ilk kayıtlardan olduğu için 150 tl cok bence max 100 lira olmali tabi salonun kalitesi cok yüksekse lafım olmazda.Toz alicaksanda hocadan alma kazıklıyolar genelde

griadam bunu beğendi.
  9. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    kalori proteyin yag bu dengeyi kayit altinda tutmanin enkolay yolu (benim gibi acemiler icin ) hepimiz akilli telefon kullaniyoruz bu hesaplar icin uygulamalar var. ornek vermek gerekirse ben windows phone kulaniyorum microsoftun saglik ve fitnes adinda uygulmasi var. turk yemeklerini bile buluyo. gunluk kalori hesabini istersen senin icin yapiyor . surekli gps ustunden seni takip etiginden yaktigin kaloriyi hesapliyor. yaptigin spora gore yaktigin kaloriyi ekliyorsun. spor yapan kisiler icin bicilmis kaftan.

griadam bunu beğendi.
  10. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya

Önce şunu incele. bende senınle aynı durumdaydım oku sonra konusalım dostum
    https://www.bodyforumtr.com/threads/nasıl-daha-İyi-olabilirim.103140/

griadam bunu beğendi.
  11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yalnız hakkaten supplement işine gireceğim ben. Sabaha kadar ihtiyacı olmadığını anlatsan gene de parayı basıp alıyor millet. Bilgiye de gerek yok ne güzel. Al bu yağsız kas yapar, bu yağ yakar, bu testosteron arttırır, sana 150 olur.

torifonta, Ludendorff, Kontrol35 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    150 ucuz hocam 200 veriyim

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları: