Nasıl Daha İyi Olabilirim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Eskişehirspor tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar Mrb.
    Kendimden biraz bahsedeyim.
    Adım Emre 26 yaşındayım Eskişehirliyim Antalya'da yaşıyorum.Yaklaşık 10 senedir.Kendimi bildim bileli zayıfım. Bulunduğum her ortamda hep zayıftım kıyafetlerim hiç istediğim gibi olmadı.Askerden geldim ve bu sporu yapmam gerektiğine karar verdim. Karar sürecim 2 yılı aldı zaten :)
    İlk salonuma başladım 54 kiloydum, birazda hırslı bir insanım 6 ay haftada 3 gün hiç sektirmeden gittim. Hocam ne bulursan ye dedi hiç ayırma dedi. Gerçekten ne bulursam yedim. Geceleri uyandım yemek yedim, uyumadan mutlaka yedim ne olduğuna hiç bakmadım.Şimdilerde anlıyorum ki hoca kilo almamı sağlıyacaktı sonrada vücudu şekle sokacaktı.Ayrıca ilk 4 ay hiç program vermedi duvarda standart yazılı hareketleri yapmamı söyledi.4. aydan sonra 2 ay daha dayandım bu ilgisizliğe bıraktım oradaki spor aktivitemi. Başka salona geçtim 1-2 ay devam ettim yabancılık çektim ve orayıda bıraktım. Bu arada kilom 69 e çıkmıştı.Yani yaklaşık 15 kilo almıştım. En azından iskelet gibi durmuyordum.1 sene kadar ara verdim 63 kiloda buldum kendimi tabi düzenli bir hayatım yok.Gece hayatı içki düzensiz uyku (antalya gece hayatı malum). Sonra 2. salonuma tekrar döndüm 6 ay haftada 6 gün hiç sektirmeden devam ettim Pazar günleride evde dumbell, kapı barı, sehpa, mekik aleti kullanarak yapmaya çalıştım bu sporu.Kilom düşmedi 65-66 seviyesinde kaldı.Muhasebeciyim yoğun iş temposu yüzünden nisan vergi döneminde yine bırakmak zorunda kaldım. Sabah 8 aksam 11 gibi bir çalışma saatimiz oluyor.Hızlı dönemi atlattım futbol hakemliğine sardım 2-3 ay antrenmanlara gittim haftada 2 gün her antrenmanda tempolu koşuyoruz. Başladığımız zaman durmadan 10-12 km koşturuyrlar adamı. Ama baktım ki kilo kaybetmeye başlıyorum 1-2 maça çıktım hevesimi aldım onuda bıraktım. Yine aslında iş saatleri engel oldu bana. Antrenman 6 da başlıyor benim normak çıkış saatim 6:30. 2 maça çıktım hevesimi aldım. Ama şunu söylemeliyim ofsayt bayrağı kaldırmak o kadar zevkli bir iş ki anlatamam size. Ordan tekrar fitness a dönmem gerektiğini düşündüm. Ama antalya biliyorsunuz çok sıcak memleket ve salon sahiplerinin bazıları klima açmıyor. Nedeni sakatlıkları önlemekmiş. Normal yolda yürünmezken spor salonunda kan ter içinde çalışmak ızdırap. Bu sıra yüzme ile tanıştım. Yüzme bilmiyordum. 3 ay sıcaklar geçene kadar yüzme dersi aldım stil öğrendim. Şimdi yüzebiliyorum. İnanılmaz kapsamlı bir spor olduğunu anladım bu arada.Şimdi gelelim fitness hayatıma...

1 ay önce tekrar başladım 3. salonuma evimin hemen arka sokağı. 1 ayda topladığımı düşünüyorum.Başladığımda 64 kiloydum şuan 70 kiloyum.4 günlük bir antrenman tempom var. 1 hafta içinde 4 günü tamamladığım zaman hemen başa dönüyorum. haftada 5 gün gitmeye çalışıyorum. Karbonhidrat ve ctiatin kullanıyorum.

Sabah az bir kahvaltı 10 dakikada
    saat 10 gibi yine ekmek arası birşeyler hafif
    Öğlen yemeği
    Akşam üstü karbonhidrat
    aksam 7 gibi spor
    çıkışta hemen karbonhirdat
    8 gibi akşam yemeği
    aksam 10 gibi meyve bazen kokoreç :)

Programa gelince

1.gün gögüs
    2. gün Bacak / Omuz
    3.gün Sırt Kanat
    4. gün bacak / ön kol arka kol

İnce tavsiyelerini almak istiyorum. Karın yapmak istiyorum ama öğlen yemeği iş yerinde ne çıkarsa onu yiyoruz seçemiyoruz.Aksamda evde ne pişerse onu yiyorum. Genelde sebze yemem et ağırlıklı besleniyorum.Tüm görüş ve tavsiyelerinize açığım. Mide yapmak istiyorum ama 3-4 ay daha kütle yapıp yaza girerken diyet planım var ama bu çalışma temposunda zor.Değişimin bende farkındayım görüşlerinizi bekliyorum. Fotorafları öğlesine çektiğim için detay yok buraya yazacağım hiç aklıma gelmemişti. :)) EMREEEEEE.png EMREEEEEE.png EMREEEEEE.png

2. fitt

fitt Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Ankara
    Ne bulursan ye biraz saçma geliyor bana, mantıklı beslenmek önemli bence. Günlük kalori hesabını yap tahmini olarak onu 200, 300 kal olarak geç, hassas terazi kullanmana gerek yok mantıkende yapabilirsin bunu. Böylesi daha sağlıklı ve daha iyi olur bence.

kasmıodane? ve Eskişehirspor bunu beğendi.
  3. iAmNotDead

iAmNotDead Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim çok zayıflamışssın acil kilo alman gerek eski halin baya iyiymiş :(

Eskişehirspor bunu beğendi.
  4. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    Şuan soldaki resme yakınım 70-71 kilo civarındayım hala spora devam. Kış boyunca hacim

5. BlueTix

BlueTix Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kesinlikle hayalimdeki değişim.Yaklaşık olarak kaç senenizi aldı bu kadar kilo almak paragrafdan çıkaramadım.Fotoğraf için çok teşekkürler büyük bir motivasyon örneği.En azından benim için

6. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    Hocam öncelikle kafayı takman lazım bişeylere.Ben taktım kilo alacam diye. Hatalı beslenmelerimde oldu ama yoldan hiç şaşmasım.Okuya okuya millete baka baka ugraştım hep. 2 sene çeşitli aralıklarla gidiyorum spora. İlk başlamam 6 ay haftada 3 gün gittim. Sonra ara verdim 5-6 ay. Sonra başka salonda 3-4 ay haftada 5 gün şeklinde gittim. Şuan başlayalı 1 ay oldu haftada 6 gün gidiyorum. 5-6 öğün yemek yemeye çalısıyorum. Meyve çerez vs.Şuan 71 kiloyum sabah tartıldım.

7. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Gayet güzel gelişim aynen devam et .
    Bu arada şunu söyliyim sağdaki kişiyle soldaki kişi çok farklı gözüküyor tebrik ederim :)

8. armağannn_33

armağannn_33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Gelişimin çok iyi bende 56 kg ile başladım 6 ay önce şuan 68 kiloyum. Buarada boy kaç?

9. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    boy 180 cm. dün tartıldım 69 kiloyum spora devam :)

10. armağannn_33

armağannn_33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Benimde boy 180 amacın kaç kg olmak

11. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    hocam amacım 76-70 arası kalmak zaten kütle olarak almaya çalısıyorum. miğde hiç çalışmıorum. belki 80'e çıkar sonra yağları atarak 75'e düşerim. fazlada kasmıyorum açıkcası. eski halime bakınca buna şükür diyorum :)

12. armağannn_33

armağannn_33 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Benimde eski ve yeni halim bu umarım ikimizde amacımıza ulaşırız

Ekli Dosyalar:

13. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    aynen çalışmaya devam :)

14. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    bi 5-10 kilo daha alsan :)

15. Eskişehirspor

Eskişehirspor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Antalya
    tabiki kas olarak almak isterim :)

16. metehandemir

metehandemir Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    TAVSIYEM GUZEL BESLENMELI VE SUPPLEMENT KULLANMALISIN.
    1.GAINER AL ARA OGUN OLARAK KULLAN.
    2.PROTEIN TOZU SPORDAN ONCE SONRA YAZA KADAR YUKLEN.

Sayfayı Paylaş