günde 500 kalori arttiriyorum ama kilo alamiyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve derekhale99 tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    15 yasndaym Spora basladigimda 164 boyunda 40 kilo idim arastirip öğrenerek 4 ayda 5 kilo aldim sonra düşündüm ki spora baslamam saçmaymiş kas olarak kilo almanin çok zor olduğunu öğrendim...ve sporu biraktim kalori hesabinida biraktim gerek olmadigini düşündüm her sabah kalktigimda yulafli muzlu sut içerim yaklasik 400 kalori ve her gün bir paket bruno bisküvi yerim 500 kalori her günkü yediklerim ortalama 1800 kalori oluyodur buna 500 kalori eklediğimizde eder 2300-2500 benim spor hayatim olmadigi için sadece okula gittiğim için kalori hesabında no exersize secerim ve sonuç 1800 felan cikar arada 500 kalori var ama bu düzeni 2 ay yaptim fitnessa tartilmaya gittim bi baktim hala 45 kilo nerede hata yaptim?

2. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Dostum sende kendimi gördüm bi an..bende 15 yaşında 164 boyunda zayıflıktan sikayetci, vg ye baslamıs ve yaptığımın yanlış olduğunu düşünerek vg yi bırakmıştım.. 43 kiloda spora baslayıp 52 kiloya kadar çıktım üç ayda.. Ama ben normalde yemek yemiyordum karbonhidrat iceren yemekler yemeye özen gosterdim şimdi karbonhidratında türleri var ama kafanı karıştırmayayım.. Şimdi sana ne yaptığımı ve kendimce ne yapman gerektiğini anlatayım.. 1) kafana coktakma ben ilk aylarda habire baskule cıkıp tartılırdım bunu yapma psikolojik olarak rahatla.. 2) Vg yi bırakman şu an icin iyi olmuş, çünkü senin vücudunun depoya ihtiyacı var zayıfsın önce bi çok iyi beslen vücuduna enerji depo et.. 3) sen anladığım kadarıyla gunluk kalori ihtiyacını aburcuburla karşılamaya calışıyosun biskuvi falan yazmıssın yapma oyle ben onceden gunde yarım ekmek yemezken simdi 1,5 -2 tane yiyorum ekmek ye gün icerisinde yaklaşık 2 lt su ic kaslar sudan olusur.. Karbonhidrat iceren yiyecekler ye pilav makarna vs. ama surekli makarna veya pilav yeme yani aynı seyi yeme tek yönlü beslenme bu hatayıbende yapmıstım.. İste bolbol yemek ye ve sunada dikkat et sevdigin seyleri ye sevmedigin seyi kilo alıcam yiyim diye zorlama yani psikolojik anlamda diyorum igrene igrene yersen bi faydasını goremessin.. Öğün aralarını uzun tutma en fazla 3.5 saat falan olsun ac kalmamaya calış.. Şimdi bana sorucaksın sen simdi napiyosun napıcaksın diye 52 kiloyum zayıfım 55 kilo ideal kilom bunu anlayabiliyorum..58-59 olduğumda tekrar vg ye dönücem.. Sana şunu tavsiye edermiyim bilmiyorum ama ben yağlanmamak adınada muay thai yapıyorum yani yaglanarak degil kaslanarak buyumek istedigim icin boyle bisey yaptım ama sana önerirmiyim orası sana kalmış ama şu an tavsiye etmem..

3. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Abi bana cevap verdiğin için çok tesekkur ederim VG ye başlamiycam biliorumki kas olarak ayda 50g felan aliyoruz benim amacim 10 kilo almak vgye hayatimı adayamam....
    Kalori ihtiyacimi zaten karisiliyorum sabah 500 kalori shakeden aliyorum öglende zaten 100 kalori şekerden geliyor 2 bardak cay iciyorum akşamda en az bi 500 kalorilik yemek yiyorum bunlari toplasak 1500 eder ama bunun üstüne atistiriyorum cay iciyorum sut iciyorum kahve iciyorum bunlarda seker var sekeri hayatimdan cikarmiyorum bi zararini görmedim 1500 oldu bide o biskuviden yiyorum 500 kalori 40 kuruş inanılmaz bisey...kalori kaloridir bilgili insanlara sordum hep bunu onayladılar ama çok sasirdim hic kilo alamamisim

4. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Kas olarak ayda 50 gr falan o işi ilk defa senden duydum, vg yaparak kilo alan çok kişi var bu forumda da var.. Kalori kaloridir falan yani sen her yaptığının doğru olduğunu savunuyosun doğru olsalardı kilo alırdın yediklerinlede pek bi yere gelemessin her ne araştırmışsan eksik yada yanlış ögrenmişsin sana dediğim seyleri tüyoları uygula forumdaki diger sporcuların beslenme günlüklerine bak ve kendininkiyle karşılaştır yanlışlarını göreceksin sen doymuyosun çayla büskiviyle mideni şişiriyorsun protein almıyosun karbonhidrat almıyosun e tabi kilo alamassın neyse bi diğer beslenme sporcuların beslenmelerine göz at.

5. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    ya metabolizman tahmininden daha hızlı yada az kalori alıyorsun bence 2.si. 2300 2500 az geliyor olabilir.bende hayatım boyunca zayıftım 163 boyum var 38 kiloları görmüştüm korkunçtu:) fitness sonrası biraz toparladım.şekerli şeyleri bir kenara bırak kilo almakta sağlıklı yapılmalı.çünkü şuan yediklerin senin ilerki yaşlarını belirleyecek.sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getir.kalorileri öğren iyice.öğünlerin sadece karbonhidrat olmasın proteinle karıştır mutlaka.2 saatte bir bir öğün yap kendine 3 ana 3 4 ara öğün olsun.15 yaşındasın sigaradan bahsetmek istemem ama belki içiyorsundur o yaşlarda içen çok görüyorum içiyorsan içme.2 3 litre su iç.çok fazla çay kahve yani kafein tüketme.bisküvi yemek yerine bal kaymak ye.en azından vücuduna daha iyi şeyler girmiş olur.kolay gelsin umarım yardımcı olabilmişimdir.kilo almaya çalışan insan görünce hemen atlıyorum biliyorum ne demek olduğunu:)

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Balı çok tüketmekte baş ağrısı yapıyor balın hangisinin yenilmesi gerektiğini bilmiyorum ama kestane balı zayıflatıyor bunu biliyorum..

7. derekhale99

derekhale99 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Sigara kesinlikle yok ama pasif iciciyim elimden gelen bisey de yok
    Hem ben çayla biskuviyle karnimi doyurmuyorm mesela eskiden ekstra olarak boza iciyordum su an biskuvideym yani ekstra bisey olsun aksam yemeğinden 3 saat sonra çayla birlikte bunu tuketiyorum +500 kalori fenamı yani tabi değil....karbonhidrat tuketmemden süpheniz olmasin zaten protein eksigim olabilir ama onun kilo almayla alakasi varmi bilmem zaten sabahları hemen yağ yakmayim diye muzlu yulafli shake iciyorum ve aksamlari yatmadan 1 saat önce bisey yemiyorum insulin sabit olsun diye

Sayfayı Paylaş