Futbolcuyum ve kilo sorunum var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BeRaTCaNN tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BeRaTCaNN

BeRaTCaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Professionel bir klübün A2 takımında oynuyorum. Fizikten kaybediyorum. Vücudum iyi ve kaslı olmasına rağmen kilom aşırı derecede az. Ve bu beni çok cılız gösteriyor. Herkes sen bir şey yemiyor musun diyor ama yediklerimi inanın bilmiyorlar.

O kadar iştahlıyım ve yiyorum ki ama bir o kadar da koşuyorum. Bu yüzden kilo alamıyorum. Boyum 1.76 kilom 57.. Çok zayıfım gerçekten psikolojim bozulmaya başladı.

Benim sizden isteyeceğim yardım beslenmem yerinde fakat bir ek protein tozu yada kilo aldırıcı birşeyler alacağım fakat o kadar çok var ki piyasada karar veremedim. Sizce en kısa zamanda en büyük etkiyi hangisi gösterir ? Yardımlarınızı bekliyorum

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    bu konuda kulüpten yardım alman daha iyi olacaktır.

3. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Profesyonel bir kulupte a2 takımında futbolcuysan neden profesyonel ekibinden yardım almıyormuyorsun ?

4. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    hem kaslı hem 57 kilo olman ilginç :)

5. brhmcr

brhmcr Guest

Futbolcu ve profesyonelsin muhakka takımın dietetik uzmanı vardır,kendisiyle görüşmen yararına olacaktır.

6. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda diğer bir tabirle açlık kası :D

7. BeRaTCaNN

BeRaTCaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kas kilo ile alakalı değildir kardeşim ;) Ne kadar kilolu isen o kadar belli olur dışarıdan. Boş yapacaklar yazmasın..

Sorum basitti arkadaşlar. Ben sadece nedenini de açıkladım sanırım bu sorun yarattı. Ben direk kilo almak istiyorum , spor yapıyorum. Kullanacağım hangi protein tozu daha çok işimi görür diye sorsam bunlar olmayacaktı sanırım ? Ben sadece protein tozunun işimi göreceğimi düşünüyorum ve en fazla yararlı olacağı öğrenmek istiyorum.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenmen doğru değilse hiç bir ek besinden yarar görmen mümkün değil ne yazık ki. Ayrıca protein tozları kilo aldırmaz, kilo alımı için tercih edilen ürünler gainer lardır.

9. BeRaTCaNN

BeRaTCaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    işte tam bilgim olmadığından bu konuyu açtım zaten. Beslenmem yerinde yeteri kadar. Daha önce multipower protein tozu kullandım. Net 2 ayda 4 kg kas olarak kilo aldım. Fakat ben aynı tozdan değilde daha farklı bir şey kullanmak istiyorum. O dediğiniz ` gainerler ` olabilir mesela.

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ağustos 2012
  10. brhmcr

brhmcr Guest

Kusura bakma ama anabolik destek olmadan genetiği anormal olmayan birinin bir ayda alabileceği kas kütlesi 0.4 - 0.8 kg arasındadır. 4 kilo kas olarak almak ne yazık kı mümkün değil.

11. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    0.4 - 0.8 kg kas kutlesini bile ben mumkun görmüyorum... Belki mukemmel beslenme, saglam takviye, cok sıkı antrenman ve yerinde dinlenme ile...

12. brhmcr

brhmcr Guest

O kısmı atlamışım tabi ki mükemmeliyet çerçevesinde verdiğim aralık ki plato yaşayan sporcularda(belirli kas kütlesi elde etmiş) bu bile mümkün değil.

13. BeRaTCaNN

BeRaTCaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Klübümüze Arsenal ekibinin test uzmanları gelmişlerdi. Vücut yağ oranımın çok aşırı az olduğunu söylediler. O zaman yağ + kas diyebilirim. Ama net 4 kilo almıştım protein tozu ile ve herkes gözle görülür bir vücudumda dolgunluk olduğunu söylemişti. Peki şimdi ne kullanırsam toparlarım. Yağ olarak falan farketmez yeter ki alıyım kilo dolsun biraz vücudum. Kasa çevirmek çalışarak kolay.

14. brhmcr

brhmcr Guest

Öncelikle yağlar kasa çevrilmezler büyük bir yanılgı, illa bir şeyler kullancam diyorsan gainer al, gainerlar bölümünde pek çok ürün için yorum var kendi bütçene uygununu al.

15. BeRaTCaNN

BeRaTCaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben anlamıyorum ki anlasam zaten kendim alacağım. Ben size soruyorum en iyisi hangisi diye ?

16. brhmcr

brhmcr Guest

17. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Şunu unutma ki Yağı kasa çevirmek gbi ahmak bi şey nasıl dilimize girdi bilmiyorum ama yağ kasa çevrilmez olan kas kütlenin üstüne koyarsın ama sakın yok yağ olsun kilom fark etmez flan deme sen ben herşeyi çok yiyorum flan diyorsun ama ben inanmıyorum bende profesyonel oynadım 1 sene bnm de aynı sen gibi arkadaşlarım vardı adamlar herşeyi yiyorum çok yiyorum diyodu hiç bi aldığını bitiremiyordu ben silip süpürüyordum bende beslenme düzenini sıkı kontrolden geçir şimdş ağırlık çalışmasına başlasan bile dolman bya zaman alıcaktır o yüzden çok birşey bekleme

18. BeRaTCaNN

BeRaTCaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Malesef dediğiniz gibi değil. Daha yeni kamptan geldim ve kampta her şeyi silip süpürüyordum. Herkes sen bu kadar yiyorsun da neden zayıfsın dedi.. Beslenmeme çok dikkat ederim ben. Ne bulursam yerim hiç boş durmam ama olmuyor yaramıyor. Mesela yemek yiyeyim sıkıca tartılırım ve + 1-2 kg olur yaklaşık olarak fark. Daha sonra oturup 1 saat sonra tartıldığımda sanki bir idman yapmış gibi önceki kilomun daha da altına düşüyorum..

19. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    hormonlarını ölçtür bence

20. BeRaTCaNN

BeRaTCaNN Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bakıldı her şeyime fakat normal. Doktor bir ilaç yazdı en son demir ilacı yan etkisi kilo aldırıyormuş son çare bunu deneyelim dedi. Kullanıyorum bakalım ..

Sayfayı Paylaş