Diyet Hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve slamon12 tarafından 21 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. slamon12

slamon12 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba Ben 14yaşındayım.
    Boy:172 cm
    Kilo:80 Kg
    Bir diyet programı hazırladım.Bilmem ne kadar doğru.Sizden beklediğim şey eksiklerimi tamamlamanız.Baştan söyliyeyim günde 5-6 şişe su bitiriyorum.

5 gün günde 1.5 saat yüzüyorum.

Diyet Programım;
    Sabah(öğrenci olduğum için erken kalkıyorum) Saat=6.20;
    Bir tane kepek sandiviç ekmeği,içine bol bol domates,bol bol marul,bol bol salatalık,2 tane yağsız küçük beyaz peynir,2 tane siyah zeytin.İçecek olarak 1 bardak yağsız süt.

Okul arası Saat=9.30-10.00;
    1 adet avuç içini dolduracak şekilde elma,mandalina,şeftali veya portakal.1 küçük şişe portakal suyu.(portakal yersem içecek olarak bol su tüketiyorum)

Eve gelince(öğlen) Saat=12.40-13.00;
    1 adet mezgit
    1 kase salata
    1 kase yoğurt
    1 bardak portakal

Akşam Saat=17.30-18.00;
    Öğle ile aynı

Akşamdan sonra Saat=20.40-21.00
    2 adet meyve
    1 bardak yağsız süt.

Evet abilerim ablalarım beslenme programım bu şekilde.eksiklerim neler?Fazlalarım neler?Öyle abartmadan kilo vermek istiyorum.Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:49 ----------

Abilerim ablalarım,bu konuyu bile açarken korktum.Milletin benim ne kadar acemi olduğumu görmesinler diye.Bir yorumu eksik etmeyin.

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle başka bir arkadaşa yazdığım şu mesajımdaki bazı detay bilgiler işinize yarayabilir.

Beslenme programınız güzele benziyor, birkaç bilgi;

+ Öğle ile Akşam arasına bir tane ufak ara öğün ekleyin. Yaklaşık 4 buçuk saat aç kalıyorsunuz.

+ Yukarıda verdiğim mesajımı tamamen okumanızı öneriyorum. Gün içinde 3 meyve 2 bardak da mevye suyu tüketiyorsunuz. Gelişme çağındasınız, meyveyi kesmeyin, vitamin ihtiyacınızı alın. Ancak size önerim, o 2 meyveyi akşam saatinden öğlene kaydırın. Gece yatmadan karbonhidrat tüketmeyin. (ekmek, meyve, sebze vs.) Bunları günün daha erken olan öğünlerinde tüketin. Dediğim gibi gelişme çağındasınız o yüzden meyve tüketmemek gibi bir alternatifiniz yok. Sabah kahvaltısında veya öğlen vakitlerinde tüketin meyvelerinizi.

+ Beslenmenize biraz daha protein kaynağı eklemeniz gerekli. Biraz daha fazla süt için, biraz daha fazla peynir tüketin.

+ Hangi saatlerde yüzmeye gidiyorsunuz? Antreman sonrası beslenmeyle ilgili bilgileri de bahsettiğim mesajımdan okuyabilirsiniz.

+ Her gün balık yediğinizi sanmıyorum. Arada tavuk eti, kırmızı et vs. de tüketin. Sağlıklı yağları tüketin. Gelişme çağında yağın da önemi büyüktür.

+ Akşamdan sonra yediğiniz meyveleri önceki öğünlere aktarın ve akşamdan sonraki öğününüze peynir ekleyin. Protein ve kalsiyum sizin için önemli. Hem yaşınız gereği, hem spor yapmanız dolayısıyla.

+ Salata türevleri haricinde sebze yemeği göremiyorum. Büyük öğünlerinize sebze yemekleri ekleyin. Ispanak, brokoli vs... Bunlar hem lif kaynağıdır, hem vitamin ve mineral.

Şimdilik görebildiklerim bunlar.

Son düzenleme: 21 Ocak 2011
    slamon12 bunu beğendi.
  3. slamon12

slamon12 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle değerli yorumun için teşekkürler.Peyniri Öğleyede koydum.Evet şimdiye kadar hergün bu balık yiyordum.Rizeli oldğumuz için kolay buluyoruz.Tavuk etide aldırdım anneme az önce alışverişteydi. Meyveleri akşamdan sonraya değil öğleye kaydırdım.sabah sütü ile akşam sütü arasına 1 bardak daha süt koydum.Öğleye 1 kase ıspanak koydum.Veya herhangibir sebzeyemeği.

Antremanada cumartesi günleri saat 9'da gidiyorum.Dersanem öğlen olduğu için.Pazar günü Saat 1-2 gibi dersanem sabah olduğu için.Hafta içi saat 2 gibi gidiyorum.
    8.sınıfa gidiyorum hepsi 5 geldiği için ailemden belki küçük spor aletleri isteyebilirim.

4. slamon12

slamon12 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle değerli yorumun için teşekkürler.Peyniri öğleyede koydum.Sütü 3 bardak'a çıkardım. Öğle ve akşama sebze yemeği(ıspanak,brokoli dediğiniz gibi) koydum. 1 kase .Meyveyi akşam'dan çıkarıp öğle'ye koydum.Yüzmeye cumartesi saat 9 da dersanem var,pazar günü saat 1 de.Hafta için 2 gibi gidiyorum.

Sayfayı Paylaş