destek ürünleri hariç Günde Kaç Öğün Besleniyorsunuz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve boksbody tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Destek ürün hariç günde kaç öğün besleniyorsunuz

1. 1

oy sayısı 0
    0,0%
  2. 2

oy sayısı 2
    6,3%
  3. 3

oy sayısı 8
    25,0%
  4. 4

oy sayısı 11
    34,4%
  5. 5

oy sayısı 8
    25,0%
  6. 6

oy sayısı 2
    6,3%
  7. 7

oy sayısı 0
    0,0%
  8. 8 veya daha fazla

oy sayısı 1
    3,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bu aralar öğün sayısı üzerine uzmanlar iki farklı görüş desteklemektedirler.kimi iki öğün yiyin derken kimi daha fazla yiyin diyor ve ne şaşırtıcıki iki görüşte dayanaklarını bilimsel çalışmalardan alıyor

1. görüş: 3 öğün yerine 2 öğün tüketilmesi gerektiğini belirten Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, “Günde 6 öğün, 8 öğün yemek zararlıdır, karaciğerinizi yağlandırır” dedi.

2.görüş:prof.Dr.Osman Müftüoğlu şöyle diyor,:“Ara öğünleri ciddiye alın, atıştırmayı ihmal etmeyin ama bir şartla! Atıştırma seçimleriniz mutlaka sağlıklı olacak! Ayrıca bu öneriyi “Aklınıza geldikçe bir şeyler tıkının, hiç durmadan yiyip için” gibi de yorumlamayın! Burada tavsiye edilen şey; sabah, öğle ve akşam yemeklerini düzenli olarak yemek ve kuşluk ile ikindi saatlerinde 100, bilemediniz 150 kalorilik küçük ara öğünler almak.
    İstiyorsanız, akşam yemeği ile uyku saati arasında minik bir yatsı atıştırması da yapabilirsiniz. Ama bu gece atıştırmaları herkese tavsiye edilmiyor, özellikle de insülin direnci olanlara

benim görüşüm
    - normalde insan abartmadan günde 2 öğün yemeli
    - kas geliimi isteyen bir bbci ana öğünlerde sağlam , ara öğünlerde az miktarda ve kaliteli besinlerden almalı
    evet birde size soralım günde kaç öğün besleniyorsunuz? görüşleriniz nelerdir? kas kazanımı+kilo kaybı bakımından size etkileri nasıl oldu?

2. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Gunde 5 ogun yiyiorum. 3 ana 2 ara öğün. Supplement haric. ben sık yemenin metaboizmamı hızlandırdığını keşfettiğimden bu yolu tercih ettim.

3. Şeriatçı

Şeriatçı Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben karataya katılıyorum 2 öğün normalde yeter vücut yaparsan 3 öğünde olur. peygamberimizde günde 2 öğün yerdi en doğrusu bence 2 öğün yemek sağlıklı olmak için.

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    3-4 ana öğün, ara öğün yemiyorum. ana öğünler güzel olduğu için gerek kalmıyor zaten.

5. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    3 ana öğün 1 ara öğün toplamda 4 yiyorum.Ama temiz yemeye dikkat ediyorum.

Buda vucutda Karaciğeri yaglandırmak yada başka zararlar vermek yerine metobolizmayı hızlandırarak yarar saglıyor diye düşünüyorum

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Şu aralar 4 öğün besleniyorum.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakımı döneminde zaten az kalori tükettiğim için yemeğe 2 oturuşta ihtiyacım olanı alabiliyorum ama bulk döneminde öğün sayısı ister istemez artıyor. Sık sık küçük öğünlerle beslenmenin sindirim sisteminin sağlığı açısından faydaları olabilir (1000 kalorilik yemekleri herkesin midesi kaldırmaz) veya insülin direnci olanlarda faydalı olabilir. Bunun dışında faydası olduğunu düşünmüyorum.

8. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    3 ana öğün yiyorum ( arada kahvaltı kaçıyor ) ikindi vaktide 7-8 tane badem yiyorum yatmama 1-2 saat kala da genelde 200 ml yağsız süt içerim

9. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    4ana ögun+350-450kalorilik 2 ara ogun toplam 6 ogun...ayrica karatay hoca tamamen normal insanlara göre konusuyor, amaci saglikli yasam ama biz zaten hergun tonlarca agirlik kaldirip vucudu strese sokarak pek saglikli olmaya calistigimiz sòylenemez...

10. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Okul günleri maalesef 3 öğün anca yiyebiliyorum, okul olmayan günlerde 5 öğünü buluyorum..

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Intermittent Fasting uyguladığım için 2. Protein tozu kullanmaya da gerek görmüyorum.

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    3 ana öğün 2 ara toplam 5 öğün yiyorum az az sık sık yemek mideyi yormaz sindirimi kolaylaştırır zaten ama spor yapmayanlar 2-3 gün yemesi normaldir ayrıca kimi doktorların sadece yürü ve 2 öğün beslen dedikleri insanların pekte sağlıklı olduklarını düşünmüyorum 35 yaşından sonra yavaşlıyorlar enerjileri güçleri azalıyor 40dan oluyorlar dede resmen bumu sağlıklı olmak tamam çok hardcore bb yapmak sağlık bir şey değil ama fitness çok sertte kaçmadan yapılan bb çalışması ilerde fayda sağlar bir tanıdığım var 70 yaşında düzenli fitness yapan çok atik enerjik güçlü günde 4 öğün yapıyor üstelik içsel hastalığıda yok uzun lafın kısası gerçek anlamda sağlıklı olmak istiyorsanız spor şart birde abur cubur yemedikten sonra boş gıdaları vücuda sokmadıktan sonra az az sık sık yemenin vücuda bir zararı olmadığını okumuştum

13. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Günde en az 5 öğün yemek yiyorum hepside ana öğün

Ara öğünleri saymanın anlamı yok elmayı,diet sütlacı vb. öğünden mi sayıyorsunuz yani öyleyse benim temiz 15 öğünüm vardır..

14. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Ozaman ara ogunede òrnek; 150 gr yulaf 50 gr findik 1 servis whey ohh miss :D

15. sthammer

sthammer Guest

daha önce karatay diyetiyle 8 kilo vermiştim, düzensiz şekilde antrenman da yapmıştım, kas kazanımı pek mümkün değil.. ha şişman bir armutu zayıf bir armuta çevirebiliyor hakkını yememek lazım :D

6 öğün..

rockybalboa7 bunu beğendi.
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kendisine göre 20 dakika yürüyüş yeterli birde koşan biri ile yürüyen birinin arasında fark yokmuş ona göre yürüyüş dışında tam belirtmesede diğer sporlar gereksizmiş gibi bir izlenim çiziyor yahu örneğin plates,yoga yapan biri daha esnek daha enerjik güçlü olur hatta koşuyu yüzmeyi hayatının bir parçası haline getirmiş biri bile şimdi tutupta sadece 20 dakika yürüyüş yapan birini bu sporları yapanlarla niye bir tutalım

Sayfayı Paylaş