Deadlift yapmassak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış Öztürk tarafından 8 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Flexionda bi sıkıntı çekmiyorum nedense makinede 80 kg kadar çıkabiliyorum hatta. Ama squat veya deadlifte daha fazla yük biniyo gibi geliyo ve psikolojikmen squatta mesela kalkarken dizim sanki birden kırılı vericek gibi korkuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    imkan varsa hack squat yapabilirsin.

3. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Cevabı psikoloji kesinlikle. Extension hareketinin mekaniğine bakarsan dizin ne kadar daha fazla devrede olduğunu göreceksin. Bildiğim kadarıyla dizi rehabilite için extension hareketleri veriliyor ama ağır kilolarda extension yapmak korkman için daha yerinde bir sebep.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  4. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Deadliftte dize cok yük binmez ama bel için sıkıntılı. Sadece bb yapan birinin yapmasına gerek yok bence. Ben rack pull deadlift yapiyordum biraz ağır ama bıraktım. Ara sira 12 tekrar yapabilirim bel kaslari için

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Evveett arkadaşlar bugün ilk defa deadlift yaptım. Ve bacağıma hiç bir sıkıntı çıkarmadı. Çok sevindim açıkcası hiç yapamam diye düşünüyordum ama yapabiliyorum ama daha henüz tam tekniğini oturtamadım bacakları kaldırırken ve indirirken karışıyo arada ama olucak inşallah

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Baris mark rippetoe bun deadlift videosunu izle. Deadlift dedigin cok kolay bir hareket 5 adimda yapiyorsun.

Afka bel icin aslinda en guvenli hareketlerden biri deadlift. Bizim calistigimiz agirlik araliginda sakatlanma riski cok dusuk. Izole hareketleri calisirken daha dikkatli olmak lazim.

Hyperextension diger kaslari izole edip sadece alt sirti calistirdigi icin kontrollu bir sekilde yapilmasi gerekir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    diz sakatlıgı açısından düşünerek deadlift yapmayıp leg extension yapmak pek mantıklı değil.alt vücut için seçeceğim tek bir hareket olsa,hatta tüm vücut için seçebileceğim sadece bir hareket olsa o da deadlift olur.alt vücut quaddan ibaret değil,buna hangi açıyla bakılırsa bakılsın.ister görüntü açısından bakılsın ister güç açısından ister fonksiyonellik açısından.hepsinde deadlift olmazsa olmaz diyebilirim,hepsinde efor/getiri açısından bir numaralı harekettir zannımca.

8. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    İzledim hocam şuan zaten ağır kaldırmıyorum önce tekniğini oturtmak için 60 kg yapıyorum. Zamanla ağırlığı artırıcam.

9. ozyst

ozyst Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Edirne, Turkey
    On capraz bag lezyonu icin squat deadlift leg press gibi hareketler daha guvenlidir.leg extension leg curl on capraz baga daha cok gerilim verir.daha guvenlidir dediysemde bi tekrar yapamayana kadar squat yap demiyorum.ama asil kacinman gereken legcurl leg extension

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş