CLEAN BULK BESLENMESİ

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HsynTR tarafından 3 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Kilo 50 Boy 1.75
    Boy 1.75
    Sağ pazı 28.5
    Sol 27
    (orantısızlık var bi ara sağa çalışmıştım evde hep)
    Gögüs 89
    Omuz 104
    Yaşım ise 15 Clean bulk düşünüyorum nasıl bir beslenme uygulamalıyım ? Bir planım var ama uygun düşermi bilmiyorum soruyum dedim şunu belirtmek isterimki kahvaltı yı geç saatte yapıyorum saat 11gibi felan evdeki herkes uyanmadan yiyemiyoruz malesef.Galiba yetersiz bir beslenme Clean Bulk için nasıl yapmalıyım acaba?Kahvaltı ile öğle yemeği arası pek yok 1saat oynuyor yiyemiyorum evdede yapılmıyorda.Okul yaklaşıyor okulda 2 kepekli ekmekle yapılmış tost yemeyi planlıyorum ? sabah kahvaltı aynı olacak akşam yemeğide.Bana uygun bir program yapabilcek olan varmı yulaf ezmesi tüketemiyorum içim bulanıyor o yüzden altınbaşakla karşılamayı düşünüyorum

Kahvaltı:
    1 Kepekli ekmek le tost (light peynir-hindi salam)füme tüketmiyorum tuz oranı fazla oldugundan dolayı tuzu azaltılmışta bulamıyorum
    5yumurta 4beyaz 1 sarı
    Sütaş Light Süt

ARA ÖĞÜN:(ayrıca antrenman öncesi öğünüm)
    1 paket altınbaşak yulaflı + sütlü kahve

Antrenman Sonrası: sütlü kahve + bir porsiyon meyve

Akşam yemeği:
    400gr tavuk sote + bulgur pilavı (bir tabak) + bol salata

Ara öğün(yatmadan önceki son öğünüm)
    Süt + Bir porsiyon meyve

NOT:Gün içerisinde nestle nesfit in sade kahvaltılık gevreğinden mutfağa girdikçe yiyorum toplam tahminen 50 gr felan :)
    NOT2:YEMEKLER AZ YAĞLI YAPILIYOR BAYA AZ SALATAYA HİÇBİR SOS SIKILMIYOR LİMON SIKILIYOR

İkinci Soru:Bazen arkadaşlar arasında dışarıya çıkıyoruz o sırada 1 dondurma yiyoruz 2 top sade tercih ediyorum zorunlu olarak.Bunun bir kötü etkisi olabilirmi clean bulkta ?

2. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Ye kardeşim.dondurma sıkıntı çıkarmaz abartma yeter :)hayatının keyfini çıkar ve spor salonunda liftlerinin artmasına odaklan

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HsynTR bunu beğendi.
  3. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    dostum clean bulkta şeker olmaz.0 olmalı sen şu yazdığın beslenmeyle bulk yapamazsın.100 200 kalorinin hesabini yapiyoruz hicbir gram yazmamissin.sutlu kahve sutlü kahve surda adam akilli aldığın karbonhidrat bir tek bulgur.bulkta insanlar 3000-3500 kalori alıyor.makrolar çok önemli

HsynTR ve Jacques Reverdi bunu beğendi.
  4. 0124h

0124h Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum verdigin rakamlara gore ektomorfsun istedigi ye eti kesme sadece clean bulk u vucudu kilo almaya musait insanlar yapar ki kas yaparken aldiklari kiloyu diyet yaparak parcalanmaya calismasinlar 175 e 50kg asiri dedecede zayif olur clean bulku birakta bol bol tavuk gogsu yiyebilirsen kirmizi et yemeye bak

HsynTR bunu beğendi.
  5. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    şekeri 0'la bir kere. dondurma falan gereksiz kalori. beslenme programın çok zayıf. kompleks karb. kaynaklarını arttır. kahveyi kafein için içiyorsan sade iç. sabah kepekli ekmek vs. yerine yulaf ye mesela 100 gr ında 350 küsür kalori var ve sağlam kompleks karb kaynağı. bu beslenmeyle bulk çok zor.

HsynTR bunu beğendi.
  6. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Herkese teşekkürler arkadaşlar dediklerinizi bir bir uygulucağım normalde aklınıza ne geliyorsa hep şekersiz içerim şeker olmayan gıdalar tüketmeye çalışırım ama arkadaşlar arasında oldugunda küçük düşmemek için almak zorunda kalıyorum ne almalıyım peki dondurma yerine? En hafifi o diye onu tercih ediyordum

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Gram yazmamamın sebebi hassas tartımın olmaması yalnız,alacağım gerekiyor.

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    dostum kimse sana diyet bozma demiyor ancak şekerden uzak durmak zorundasın clean bulk yapmak istiyorsan.ve arkadaşların arasında küçük düşecek bir şey yok.ben üniversiteye saklama kaplarıyla yemek götürüyorum starbucksta tavuk pilav yemişliğim var küçük düşmek midir bu ? :D

HsynTR bunu beğendi.
  9. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Şeker yemiceksin clean bulk istiyorsan ?ne alakası var?definaysonda şeker yiyerek kilo verencbiliylrum . (Sağlıklı değil )demek istediğim clean bulk kalorinin 300 üstü yemektir 300 500.dirty yedidiye dirty bulk yapmış olmazki

HsynTR bunu beğendi.
  10. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    güzel kardeşim her başlıkta aynı şeyleri söylüyorsun ama bu iş dediğin gibi olsa yarı profesyonel veya profesyonel bb'ciler neden tatsız tuzsuz pirinçlerle yulaflarla bulgurlarla tavuk göğüsüyle kendilerine eziyet etsinler? ihtiyacı olan kalorinin 300 500 kalori fazlasını alırlar (ki adamlar 5 6 bin kalori alıyorlar en az) bol bol çikolata yiyerek kebap yiyerek pizza yiyerek hamburger yiyerek kendilerine eziyet etmeden bu kaloriyi alarak mükemmel vucuda ulaşırlar. var mı böyle bir örnek ? yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Eylül 2016 ---
    adamlar ketçaptan aldıkları şekeri bile hesapladıkları için şekerli sos bile kullanmıyorlar geliyorsun şekerle clean bulk olur diyorsun. tamam istediğin yolu izleyebilirsin ama insanlara yanlış yol göstermemek lazım.

HsynTR, farazi ve generationiron bunu beğendi.
  11. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    her şey kalori değildir kardeşim ben bunu 50 kere söyledim baklava yiyerek de kilo verebilirsin.ancak insülin hormonunun yükselmesi growth hormonunu yavaşlattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.o zaman neden pilav yiyoruz sen iyi misin.şeker de bir karbonhidratsa karbonhidratları pastadan kurabiyeden çikolatadan alalım.niye hayvan gibi pirinç bulgur patates yiyoruz? her şey kalori değildir.bunu düşünen bir sen de değilsin.clean bulkta amaç sadece 300 kalori değildir.yağlanma sadece kaloriyle alakalı değildir.insanların yağlanmasının tek sebebi kalori değil en büyük sebebi şeker.yarım yamalak bilgilerinle insanları şeker yesen de clean bulk olur diye yönlendirme
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Eylül 2016 ---
    adamsın dediğim tam olarak da buydu dostum :)

12. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    birincisi.kendine profesyonel değilsen eziyet çektirmek zorunda falan değilsin.2.cisi bütün bodybuilderlerin off sezonda böyle beslendiğinimi sanıyorssun :D bu aradasana bir örnek atayım belki bakmazsın ama bakarsın diye.al kendine eziyet çektirmeden vucudunun formunu tutan bir abimiz :) https://www.instagram.com/timbahwolf/ buyur. takip et lütfen bir bak adama. eziyet çekmeye devam et ozaman kendine.bu arada ben bütün gün pasta şeker kurabiye çikolata al demedimki.zaten öyle bişey kalorilerine uymaz.bi pastada ne kadar yağ ne kadar karb var.ama günde makrosuna uyduğu sürece kücük bir parça bitter çikolatanın ona ne zararı olabilir ?yarım yamalak bilgi demiş .bu arada 2. örnek mr.olympia yarışmacısı kevin levrone flexible besleniyor.https://www.bodyforumtr.com/threads/kevin-levrone-2-0-efsanenin-geri-dönüşü-olympia-2016.125845/#post-1080054 aman allahım pirinç lapası yemiyor..https://www.bodyforumtr.com/threads/spora-adanmış-bir-hayat-timbahwolfffff-kane-sumabat.107015/ bu az önce instragmanı attıgım adam buyrun bakınız.

HsynTR bunu beğendi.
  13. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    dostum birincisi kimse pirinç lapası ye demiyor.pirinç lapasıyla ben ömür geçiremem çok daha güzel ve sağlıklı şekilde tatlandırılabilir ayrıca ben de 15 günde bir cheat meal yaparım tatlı veya istediğim bir yemeği yerim definisyondayken ayda 1 yaparım.ancak clean bulkın bir mantığı var.olay sadece kalori değil aynı zamanda temiz beslenmek ve sağlıksız çöp gıdalardan uzak durmak.ki clean bulkın olayı definisyon ihtiyacın kalmıyor belki çok kısa bir süre daha çok kurumak için.ama sen dondurma yiyebilirsin dersen bu clean bulk olmaz zaten.[​IMG]buyur bu da jay cutlerın bulk formu.ama sen bu adam kadar kilo alsan bu kiloları bunun kadar kısa sürede verebilir misin? kevin levrone ı gösteriyorsun.onların kullandığı ilaçları kullanıyor musun?ve bunlar mükemmel genetikli insanlar.en azından bu sporu yapan insanlar arasında mükemmel genetiğe sahip insanlar.ben hiçbir zaman bu tarz adamların ne beslenmesini ne antrenmanını örnek almam.hatta herkes de alınmamasını savunur.sen bana gelip kevin levrone örneğini gösteriyorsun.abi bu adam 10 yıl spor yapmasın beslenmesi tamamen leş olsa nolur bahsettiğin örnek verdiğin adamlara bak.nefis körlemek ayrı bir şey tatlı canın çektiğinde yiyebilirsin demek ayrı bir şey.generation iron filmini bi izlemeni öneririm.bu gösterdiğin insanlar 1 öğününü attı diye sen bunları böyle beslenerek bu vücutlara eriştiler sanıyorsun herhalde :D
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2016 ---

Son düzenleme: 5 Eylül 2016
    HsynTR ve farazi bunu beğendi.
  14. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Peki kardesim bu zamana kadar bilinen tum dogrulari derinden sarstin. Pirinc lapasi bulgur tavuk gogusu gibi gereksiz seylere insanlar ömürlerini vermisler keske senle tanissalarmis. sen lahmacunla yas pastayla vucut yapmaya devam o zaman :D :D :D kolay gelsin

HsynTR bunu beğendi.
  15. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Bilmemiş olabilir ama dalga geçerek resmen alaycı bir dille bilgi veremessin

HsynTR ve cmrds bunu beğendi.
  16. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Kardeşim ben sana bütün gün lahmacun kuru pasta ye demiyorum.arkadasta bilmiyor dalga geçme yazmış ahahaha.seker yiyince direk yağ oluyor .koklayinca 1 saate yağ oluyor.timbahwolf gir bak bi instagram hesabina .bende pirinç bulgur tavuk yiyorum .ancak Kalorimin uyduğu küçük bir parça yerim. Flexible deiting bütün olay burda.iternette bi abimizin flexible deiting günlüğü de var.butun pasta lahmacun diyor ahah

HsynTR bunu beğendi.
  17. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Ortada dalga falan yok yukarida anlatmaya calistim farkindaysan. Illa mr olympiaya hazirlanmaya gerek yok bu isi hayat tarzi edinen insanlar sutteki laktozu meyvedeki fruktozu hesaplayarak yiyor. Ama arkadasimiz flexible diye pasta dondurma cikolata diyor. Neyse kolay gelsin

HsynTR bunu beğendi.
  18. HsynTR

HsynTR Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kayseri
    Arkadaşlar herkese teşekkürler,bu konuyu böyle tartışma çıksın diye açmamıştım ama kapandı artık neyse :D sonuç olarak burada havalar soğudu saten dondurma yenmiyor bile bu arada o attıgınız adama baktım ne desem bilemedim saten istesemde o şekilde beslenemem çünkü 1yıldır o tarz yiyecekler yemiyorum tadlarını bile unuttum yesem bile tedirginliğe düşüyorum makroları tavuk sote vs gıdalardan almayı tercih ederim o yüzden en azından gönlüm rahat eder.Herkese teşekkürler.Bu arada bana beslenme programı ayarlamakta yardımcı olabilcek birisi varsa yazarsa çok sevinirim,acemiyim biraz soracaklarım var saten :)

Son düzenleme: 5 Eylül 2016
  19. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    yaz bana ayarlariz dostum yardimci olurum

HsynTR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş