Bulk Ve Definasyon Yaptım Sizce İyimi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Soldier93 tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    ALT GÖĞÜS VE YAN YAĞLAR ERİMİYOR Ne Yapmam Lazım :(

1,5 YIldır Vg Yapıyorum Son 2 Ay Yağ Yakmaya Yönelik Yaptım Şimdi Aşagıda İlk Foto Bulk Dönemim İkinci Foto İse Definasyon Dönemim
    Bu Arada Karın Bölgesinden Kilo Veremedim Definasyonda Biri Bana Yol Gösterebilirmi Bir Sonraki Definasyonda nasıl Yol İzlemeliyim ?

Not : Anlamıyorum Göğüs Uçlarım Soğuk Suyla Yıkanınca Yada Sıkınca Küçülüyo Doktora Gittim Dedim jinekomasimi Var Adam Bakıp Hayır Dedi Kilolusun O Yüzden Dedi ... Bakın Vucudun Her Yeri Definasyonda Güzel Duruyo AMa Lanet Olası Yanlar Ve göbek Erimiyo Bence Karın Kası Olmayan Vgci Vgci Deildir Ama Devam Ediyorum İşte Çaresizim .. Nasıl Yol İzliyecegimi Bilmiyorum. .

Son düzenleme: 30 Temmuz 2010
  2. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Soldier93, dost ve forum üyeleri acı söyler.
    İlk önce bulk ve definasyon'un gerçekten ne anlama geldiğini biliyor musun bunu sormak isterim.
    Ben bu iki fotoğraf arasında hiç bir fark görmüyorum. Hatta 1.5 sene body yaptım diyerek bu fotoğrafları koyarak kendi fitilini ateşlemiş oluyorsun. Şimdi bir çok arkadaşımız yazık bu 1.5 yıla diyecektir. Gerçekten de, 1.5 yıl boyunca salona gidip hiç bir programa, ayrıca hiç bir beslenme düzenine uymamış gibi duruyorsun.
    Keşke bir çok üyenin yaptığı gibi alelacele şuraya fotoğraf yüklemek yerine yağ yakımı ile ilgili konuları enine boyuna okusaydın.
    Tavsiyeye gelince, çok ciddi bir biçimde yağ yakımı programı uygula, aldığın gıdalara çok dikkat et ve eğer imkan varsa işi iyi bilen bir hocana kombine bir program yazdır. Bölgesel yağ yakamazsın. Ama ciddi bir program ve disipline girersen bırak 1.5 seneyi, daha kısa bir sürede yandaki simitlerden kurtulur, hatta kas gelişimi de sağlarsın.
    İşte o zaman buraya tekrar gelip "önceki vücudum böyleydi, şimdi böyle oldum" diyerek daha bilinçli bir şekilde fotoğraf koyarsın. Biz de alkışlarız.
    Zor değil, disiplinli olduktan sonra son derece keyifli bir yolculuk bu.
    Başarılar.

Soldier93 bunu beğendi.
  3. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum ne yalan söyleyin pek de 1.5 yıllık bi vücut gibi durmuyor.Yağ oranın %25'in altında değil gibi.Çalışmanda ya da beslenmende bi sorun olduğu çok aşikar

Soldier93 bunu beğendi.
  4. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Üstündeki fazlalıktan kurtulmadığın sürece altındaki hazineyi göremezsin. Boyun 1.71 kilon 93 ise malesef 20 kilo kadar fazlan var gözüküyor. Bulk ve definasyon içinde söylemek istediğim bir şey var. Bulk döneminden en az kas kaybı ile define olabilmek için beslenme uzmanı gibi bilgi sahibi olunması gerekiyor, yoksa bir senede kazandığınız kasın çoğunu yanlış dietle, define olurken kaybedersiniz. Emeklerimizin boşa gitmemesi için bu konuda mutlaka kendimizi geliştirelim.

5. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    gelişme olmasada emeğine saygı duyuyorum

Soldier93 bunu beğendi.
  6. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    yağ oranın fazla olmasa aslında 39 cm kol gerçekten iyi ama bu ölçünün ne kadarına yağ ne kadarına kas kütlesi etki ediyor bilinmez bunun için fazlalıklardan kurtulmalısın..

7. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    usta aynı sorun bendede var ust gogusde kollarda kanatlarda ve omuzda net şekilde cıkmasada genede guzel bı goruntum var su anda 3. ayım bitdi fakat alt gogus yaglı ve ne yapmam gerektıgını bılmıorum :S tekrardan konu açmak ıstemedım fakat vıcutdum fazla yaglı degıl gobek kısmında az bıse var bıde gogus altında yardımcı olursanız sevınırım......

8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bence az karbonhidrat bol protein diyeti uygulanabilir ama işin uzmanına danışmak lazım tabii..

9. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Genel olarak kilo vermelisin.1,5 yıl için bir şey demeyeceğim.Zaten cevabı sende biliyorsun.Beslenme programı ve çalışma programını tekrar bir check etmen gerekli.Bu arada VG ile beraber sanırım cardio yapmıyorsun.Off günler interval cardiolu bir çalışma ile destek yaparsan iyi olur.

Ayrıca omuz genetiği itibari ile trapez çalışmasını çok abartma derim.kötü bir görüntü oluşabilir.Omuzu da az kilo ve nizami çalışmanı tavsiye ederim.

10. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Bu vücut 1.5 yıl değil , benim 1.5 ayda ulaştığım vücuda yakın birşey. ve iki fotoğraf arasındada pek fark yok gibi :S

11. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    usta bu mesajla beraber manyak moral vermişsin adama :D

12. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Hiç fark yok

13. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    1.5 yılda yanlış yol izlediğin apaçık ortada. üyelik tarihine bakmadım fakat sporu bu forumla birlikte yapsaydın daha büyük fark olacaktı. öyle üstü kapalı okumakla olmaz zamanının çoğunu bilgi sahibi olmakla geçirmelisin. vücut geliştirme çok kapsamlıdır. o yüzden ağırlıkların hammalı olmayalım. disiplinli çalışalım.

Soldier93 bunu beğendi.
  14. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Öncelikle Herkezin Yorumuna Teşşekür Ederim Evet Kesinlikle Beslenmem Yanlış :( Aşagıdaki Gİbi Bİr Antreman Programı Uyguluycam Ve Karbonhidrat Düşük Protein Yüksek Şeyler Yiycem Aşagıdaki Programı Sürekli Uygulamayı Düşünyorum Hem Yağ Yakıp Hem Kas Yaparım Bu Alltaki Program Düşüncesindeyim Yinede Sizden Görüş Almak istiyorum ...

Antreman Büyük Kas Gurupları 4x10 Küçükler İse 3x10 Diye Yapmayı Planlıyorum..

Pazartesi

Göğüs
    30dk düşük yoğunluklu kardiyo

Salı
    Önkol - Arkakol

Çarşamba
    Sırt

Perşembe
    Bacak