Bicepse kan pompalama

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Rambo16 tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beyler forumda bi çok konu gezdim fakat aradığımı bulamadım sadece devasa bicepsler için iyice kan pompalamak gerektiğini okudum şimdi ben 18 kg dambıllarla her kol için 5 tekrardan yaparak ve bunu 2-3 set halinde yaparak kollarımı iyice yoruyorum sonrasında 11 kg dambıllarla 14-15 tekrar 3 set yaparak bitiriyorum şimdi sizden istediğim

bu konuyla ilgili bildiğiniz her şeyi yazın

benim çalışmam işe yararmı bunu yazın

ve çalışmam komple yanlışsa bana diğer çalışma yolları tavsiye edin

SayGıLaRıMLa..

2. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bal bu konuyla ılgılı bı bılgım yok ama bnden sana bı tavsıye her ay programını degıstır şaşırsın pazular en yakın zamanda alıcaksın faydasını

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ben canlı örneğiyim miamili :D 8-10kgda aylarca aynı haraketlerle çalıştım 34 cm bulamadım daha 33'5cm falan anlıyacağın pek bi işe yaramadı ama yılmak yok kesinlikle yeni programlarla çalışmaya devam dediğin çok doğru şaşıran pazu çabuk büyür ama haraketler sabit ve bunların yerlerini bi yere kadar değiştirebilirsin, pompalamayı öğrenmeliyim kaçarı yok

4. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    ne kadar süredir çalışıyosun ve vücudunun diğer ölçülerine göre kolunu değerlendiremeyeceğim ama 34-35 cm lik bi kol ölçüsünün dayanmıs bi ölçü olacağını hiç sanmıyorum ..yani simdi ne yapsan kollarına yaraması gerekir ölçüne bakarak teoride ama bünye meselesi çoğunlukla ..bunun dısında anladığım cok yanlıs bi durum var eğer doğpru anladıysam; dumbell curl yapıyorsun ve bunu 8 set 14-15 gibi tekrarlarla yapıyosun ..bu sekilde bi kol çalışması kolu define etmeye yöneliktir mantıken tamamen ..ve senin kollarını aksine küçültecektir..belkide bundan verim alamıyosun mantık olarak bana kalırsa yapman gereken antreman ..hareketleri tamamen temsilen yazıyorum maksat set sayısı ve tekrarları örneklemek ;

barbell curl : 10 8 8 6
    scut curl : 10 8 8 6
    konsantrasyon : 10 8 8

gibi set sayıları ve tekrarlar olmalı diye düsünüyorum ..ki mümkün mertebe ağır çalışıp abanabilesin ..
    biceps e kan pompalama olayında benim bugüne kadar en bayıla bayıla yaptığım hareket kollarımı davul gibi şişiren (tabi antreman esnasından bahsediyorum) bizim salonda
    3x7 = 21 dediğimiz bi hareket ama senin programına ne kadar uygundur bilemem..
    eğer programını yanlıs anladıysam bilemiyorum..kolay gelsin

Rambo16 bunu beğendi.
  5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    ya kabahat bende düzensiz yazmışım bak 18 kglarla çalışırken max 3 set

sonra bicepse kan basmak için 11kg dambıllarla max 15 tekrar yine 2 yada 3 set

8 set nerden çıktı anlayamadım:confused:

6. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    bence çok ağır çalışıyorsun dostum. O kadar küçük ölçüde kollarla 18 kg dumbell mı ? zaten küçük kas grubudur bicepsler. 35 cm kolda 18 kg dumbell giriyorum diyorsun bizim salonda yaklaşık 10 senedir bu işle uğraşan adam var son ağırlığı 10 kg :) kollarıda 45 cm :) sürekliliği yoktu tabiki ama benim görüşüm ağır çalışıyorsun.

7. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    hareketi doğru yapabildiğin sürece en ağır şekliyle çalışmaya bak bence hattan son sette basabildiğin en yüksek ağırlığın bi kademe üstüne cık yardım al yada extra set olarak 4-5 tane o sekilde yardımla yap ..kolların o ağırlıkla tanışsın ..tavsiyem bunlar olabilir ..ama set sayılarını ve tekrarları mümkün mertebe düsük tut

Rambo16 bunu beğendi.
  8. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Çok saolun beyler bilgilendirdiğiniz için

9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    drop seti hareketin son setinde yap sadece
    10 seti aşma ağır kilolar kullan ve her programda ya reverse curl yada hammer curl olsun
    vede nizami yap hareketleri 18 kg 33 kol için uçuk biraz

10. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bende hammer curl'e onem vermeni oneririm. Bu arada kollari farkli sekillerde acarak calistir yani bazen dar tut bazen genis tut bazen ortada. Ben bazen kol hic calismiyorum bile zira zaten gogus ve sirt ile beraber calisiyorlar haftada en fazla bir kere calistiriyorum,aksini denedigimde kuculdugunu farketmistim. Forumu arastirirsan bir yazi vardi kollari asil gelistiren sirt antrenmanidir diye. Ona da bir bakmani tavsiye ederim. Saygilar.

rey619 ve Rambo16 bunu beğendi.
  11. stoutheart

stoutheart Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    benim kol ölcüm sogukken 35. 12.5 dumbell larla 2 x 10 yapamıyorum. 2. sette 6 dan sonra tıkanıyor örnegin.. Belki genetik olarak güclüsündür, z-bar la preacher curl ü son 3-4 tekrarda yardım alarak yapabilegin bir agırlık uygularsan cok faydasını görecegine inanıyorum. Kollarımı en cok ezen, kaşık tutamayacak hale getiren hareket olmustur herzaman diyebilirim..

saygılar..

Rambo16 bunu beğendi.
  12. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    yukarıdaki programla devam etmeye karar verdim haftada kaç gün çalışınca verim alabilirim bide konsantrasyon da 13 kg çalışıyorum son sette hareketten çalmam gerekebiliyor 13 kg değilde 11 kg mi çalışayım saygılar..

13. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bn barbell curl 40 kg kaldıroyrum
    dumbell curl 40 kg
    şaşırtma yamadıgım için 8 ayda1 cm bıle buyumedı , kaslarınızı devamlı şaşırtın şaşıran kas a daha fazla kan pompalanır benım düştüğüm hatay düşmeyın ben sadece güç kazandım başka bi işe yaramadı 8 ayım gitti buda zaman kaybı oldu

boy 1.82 kg 72 pazu soguk 33 cm

Rambo16 bunu beğendi.
  14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Miamili bu 8 ay seni yıkmadığına göre artık daha güçlüsün yılmadan bıkmadan yeni programlarla devam!!

15. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    oraya yazdığım program tamamen kac hareket yapman ve bunları kac set kac tekrar yapman gerekir diye örneklemek amaçlıydı ..yani o kombinasyon sana ne kadar faydalı olur bilemem oraya yazdıklarımda önemli olan tekrarlar ve sayılar..bana kalırsa kolu haftada sadece bir gün çalış ..ağırlık konusuna gelince yüklenebildiğin kadar yüklen tabi hareketi doğru yapmak sartıyla ..ama scut uzatma hareketi olduğu icin cok fazla abanmana gerek yok..ben bu sekilde biliyorum ..

16. mrt0212

mrt0212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim sana önerim ağırlığı düşür 12.5kg 3set sınırsız yap gittiği yere kadar kasta yanmayı hissettikten sonra 4 5 tekrar bırak farkı görüceksin.

Rambo16 bunu beğendi.
  17. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kasları şaşırtmak için ne kadar zamanda antrenman programımı değiştirmem gerek?

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    5 ay 6 gun.. Ama bu olcu hıc sasmamalı..

19. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    eksik olmuş umur 5 ay 6 gün 3 saat 45 dakikada bir olacak, yanlış biliyorsam düzelt lütfen :)

20. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    hayır doğru yazmışsın ama eklemek istediğim birşey var eksik olmuş 1-2 dakika gecikebilir o sorun değil :)

Sayfayı Paylaş