Beslenmem nasıl

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BodyEser tarafından 29 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah 06.30
    100 gr corn flakes(70 gr karb. 2 gr şeker)
    1 servis whey protein(35 gr protein)

Öğle 12.30
    150 gr tavuk göğüs(25 gr protein)
    150 gr pirinç pilav(100 gr karb)
    Brokoli

Antreman öncesi 18.30
    150 gr tavuk ğöğüs (25 gr protein)
    150 gr pirinç pilav(100 gr karb)
    Brokoli

Antreman hemen öncesi 18.50
    1 tane muz

Antreman 30 dk sonrası 20.15
    Whey protein(35 gr protein)
    1 tane muz

Son yemek 20.45
    4 yumurta beyazı(20 gr protein)
    100 gr yulaf(60 gr karb)

Yatmadan önce 100 gr lor peyniri(15 gr protein)
    Yarım çay bardagı zeytin yağı

Kilom 70 bulka başladım
    Beslenmem bu şekil saat aralıkları iş nedeni ile böyle herhangi bir sıkıntı olurmu ?
    Ekstra bir supplemente gerek varmıdır ?
    Şimdiden teşekkürler

2. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fena Sayılmaz Ama 70 Kilo Ve Bulka Gidip Büyümek İsteyen Biri İçin Yetersiz Bir Program. Şöyle ki Son Menün Kesinlikle Sabah Uyandığında Yemen Gerekenler Olmalı Sabah Yulafı Yoğurda Katıp Yanına Lor Krep Yada Haşlanmış Yumurta Yapabilirsin. Daha Fazla Öğün Yada Gramları Arttırabilirsin Ayrıca Bence Şahsi Görüşüm Spordan 1-2 Saat Önce Kesinlikle Mideyi Kapatmak Lazım Rahat Kan Dolaşımı Verimli Bir İdman İçin Mide Boş Olmalı Heleki Muz Gibi Enerji Veren Ama Zor Sindirilen Bir Besin Hazımsızlık Rahatsızlık Ve Verimsizlikle Sana Dönüş Sağlayacaktır Bence Bunu Dikkate Al Derim Bol Şans:)

suskunprens74 bunu beğendi.
  3. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Yorum için teşekkürler sabah corn flakes yerine yulaf yogurt yapsam yanına whey koysam çünkü kendimi bildim bileli sabahları hiç birşey yiyip içemem yulaf yogurt ve whey nasıl olur

4. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    olabilir ben sabah 4 yumurta 100 yulaf ıcıne kuru meyve karısımı sut tarçın biraz whey katıyorum + lor + domates vb yıyorum

BodyEser bunu beğendi.
  5. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Valla Benim Kahvaltım Standarttır 4 5 Haşlama Yumurtanın Sadece Beyazı 80 90 Gr Yulafı 200 Gr Yoğurda Karıştırır Afiyetle Yerim Yanınada Salatalık Domates (Loru Maalesef Yiyemiyorum Miğdem Almıyor Çok Denedim) Sütaşın Light Beyaz Peynirinde 100 Gr'da 25 Gr Protein Var Yağsıda 7 Gr Onu Önerebilirim Kahvaltı Olarak Bende Deniyeceğim Bu Haftta. Bence İşlenmiş Gıdaları Çıkar En Saf Haliyle Başla Kahvaltıya Gevreği Falan Boşver Mis Gibi Yulafı Çak Kaliteli Karbonhidrat Al:D Whey Konusunda da Ben Şuanlık Ant Sonrası Alıyorum Maddi Durumun El Veriyorsa Tabiki Sabah Uyandığında Katabolik Durumu Bir An Önce Sonlandırmak İçin İçmen Çok Faydalı Olacaktır Yani Paran Varsa Whey'ide Kahvaltıda Vur Gitsin;)

6. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    yumurta sarısından kesınlıkle faydalan ıcınde bulanan amıno asıt ette ve sadece yumurtada var 5 gram yağdan korkma bence:)

7. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğine katılıyorum. Gerçekten eğer amacınız yarışmalar, modellik falan değilse 3gr 5 gr yağdan kaçmamak gerekir. 5 gram yağdan kaçılıyor diye aminoasit çöpe atılıyor.

8. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum Yarışma Yada Mankenlik Değil Günde 5 5 5 Epey Artıyor Yumurta Sarısı Evet Biliyorum Benimde Kafamda Hep Bir Soru İşareti Besleyiciliği Ama Off Bilmiyorum İşte Şimdilik Beyazdan Devam Ediyorum Kararsızım:(

9. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    bak sabah 3 yumurta sarısından 15gram yulaftan 7gram,sütten 3gram,lorden3-4 gram arada ceviz bademden 15gram,öğlende lokantada yağlı yemeklerden allah bılır kaç gram alıyorum bulgur + tavukta hadi 20de (sağlıksız yağ keşke olmasa),spor oncesı cevızlı sucuk + kuruyemıs ten gene 20-30gram yağ, aksam yemegınde tavuk makarna varsa ortalam 5-10gram alıyorum + evdekı yemeklerden 10 20 daha alıyorum hala vucudumdakı yağ oranı %7-8 civarı eğer sağlıklı yağ alırsan bı sıknıtı cıkmaz bu aksam hamsı vardı 500 gram yedım asagı yukarı tabi hepsi sinmıcek bılıyorum ondanda 30grama yakın yağ geldi arada bitter yiyorum gece yani o kadar onemseme bana dıyolar 15 gündür sumu ıcmıyorsun modellık kıvamına gelmısın hani cok sıkmana gerek yok:)

10. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öğün aralarınız çok açık ortalama 5-6 saatlik bir süreden bahsediyoruz ara öğün yapmanı/kuruyemiş veya evde kendince hazırlayabilecegin protein barlar vb / ve yumurta tüketmeni tavsiye ederim .. Antremandan 30 dk sonrasında aldıgın wheyin ne mantıgı kalıyor ? En fazla max 15 dk bekletmeni öneririm . Öğle yemeği ile antreman öncesi öğününün arasıda ufak ton balıklı sandvich ekleyebilirsin . Süt - kırmızı et - balık da ekle .. Ek olarak creatin alabilirsin . Şuanlık bunları söyleyebilirim .

11. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Seninle aşağı yukarı aynı yağ oranındayım ama bende su tutumu fazla mesela ama sendeki kas miktarıda benden fazla. Vucutta kas miktarı ne kadar fazla olursa o kadar çok vucutta yağ tutumu az olur. Bende bugün 2 ekler götürdüm mesela ama genel olarak antreman yaptığım günlerde arada bir tüketiyorum. Zaten bulk dönemindeyiz mecburen arada bir yenilebilinir. Çok iyi bir noktaya değinmişsin sağlıklı yağlar alınırsa eğer bir sıkıntı olmaz yumurta sarısı kötü değil ben haşlama olarak yersem 2 tam götürüyorum genelde omlet olursa hepsini yiyorum mesela.

İşte biraz da genetik meselesi adam su içse bile tartıda fazla çıkar diyolar ya doğrudur eğer kendisini az çok biliyorsa demekki etkiliyorda olabilir. Şu cheat meal olayınıda anlamam arkadaş eğer model falan veya yarışma olayı yoksa ne gerek var canın baklava çekiyorsa eğer yersin ama kalorine eklersin mesela 4 adet baklava yedim diye.:)

12. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tam Duygularıma Tercüman Olmuşsun Aslında Çok Kirlide Çok Temizde Beslenmiyorum Mesela Geçen Akşam Abimin Doğum Günüydü 2 Gün Pasta Yedim Kaloriye Saydım Ama Bu Ayda Yılda Bir Bişey Ama Yumurta Sarısı Her Sabah 4 5 Tane Günde 7 8 Tane Tükettiğim Bişey Bunu Kontrol Edemezsem Bu Sıkıntı Yani Anlatabiliyormuyum:D Çokmu İyi Amino-asit Değeri Var Sarılarında Ya

13. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    şöyle soylıyım ben hergün cheat yapıyorum ama sekersiz tatlısız mesela c.tesi öğlen kebapcıya gıttık pazar günü popeyes p.tesi evde yağlı yemeklerdede yedım salıda babaanenem kapama yapmıs mesela ayıp olmassa fotosunu atayım bunun hepsınıde gömdüm:) bugunde balık ve bayağı yıyorum https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.ne...=325a19cd259849fd245adac5215b8c52&oe=5708C223

14. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Eski Halin Bende Çok Daha Beter Ama Ben Vücut Tiplerine İnanıyorum Bak Şimdi Geçmişsin Ektomorf'a Rahat Rahat Göm Bizde Öyle Bişey Yok Yağ Oranı Hala %10'a Düşmedi Yani %10'a Falan Düşürsem Takmam Yumurta Sarısı Falan :D:D

15. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    bende hiç inanmıyorum vucut tiplerıne cunku kendı metobolizmanı kendı yaratıyon ben yemegı salatasız yesem 5 tabak yerım salatayla 1 tabak sındırmesı kolay yuk bındırmıyor sana mesela eskıden %30-40 yağ oranım vardı ozamanda endomorf derdı herkes görse beni:)

16. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben Vücut Tiplerine İnanıyorum Pek Salatada Tüketmem 200 Gr Kadar Haşlama Tavuk 200 gr Kadar Bulgur Haşlama Oda 200 Gr'da Kendi Mayaladığım Yoğurdu Yiyorum Genelde Dışarda Yemezsem Evde Hep Böyle

17. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Vucut tiplerine çok takılmayın bunu ortaya atan bir bilim adamı zaten kesinliğe dair bir teori yok genel olarak. Varmı yokmu tartışılır orası bana göre genetik vardır tabi. Beslenme konusunda yiyin bakın bir fazlalık oluyorsa ona göre ayar çekilir diyelim.

18. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zaten Bende Öyle Yapıyorum Hem Vücut Tipi Olsa Ne Olmasa Ne Tek Rakibim Kendimim;) Bu Arada Günlüğüme Artık Hiç Yorum Yapmıyorsun Dostum:)

19. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Çok fazla bakmıyorumda ondandır başka şeylere bakıyorum. Her zaman yorum yapmaya gerek varmı?:)

20. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Hergün olmasa bile gün aşırı 1-2 yumurta sarısı alsan yine fayda olarak dönecektir. Bilmiyorum benim beslenme anlayışım farklı biraz. Hobi için yaptığımdan canım çektiğinde gofretimi cipsimi yumurta sarımı vs. genel olarak zararlı görülen şeyler yiyorum. Bunları yapmama rağmen vücudum yine forma girebiliyor. Maksat hobi ise ye gitsin tabii ki abartmadan, tadında :)

Sayfayı Paylaş