Beslenme Programım / Önerilerinizi bekliyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Wicca tarafından 21 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba. Uzun bir aranın ardından tekrar spora başladım ve kaybettiklerimi hızlıca geriye almaya çalışıyorum.

Özenle ve hızlı bir şekilde kaybettiğim ölçüleri geri alabilmek adına var gücümle uğraşıyorum.

Gelelim işin bizi ilgilendiren kısmına. Yukarıda da belirttiğim gibi beslenmem konusunda (durumu-eksiklerim) sizlerin görüşlerini almak istiyorum.

Şu şekilde;

Sabah
    4 Yumurta / 3 tam 1 beyaz - 100 Gram Lor - 50 Gram Beyaz peynir - Salatalık
    Ara Öğün
    150 Gram Yulaf Lifalif + 1 Bardak Süt
    Öğle
    4 Yumurta / 1 Tam 3 Beyaz - 150 Gram Lor - 100 Gram Beyaz peynir - Salatalık
    Ara Öğün

1 Konserve Ton Balığı veya 200-250 gram arası kızartılmış tavuk bonfile veya haşlanmış tavuk ile 1 kase pilav ve Çok az yoğurt
    Akşam
    200-250 gram arası haşlanmış tavuk - 1 kase pilav - Yoğurt ve Salatalık (Haftada 1 kırmızı et ölçü aynı)
    Spor Öncesi
    3 Tablet Universal Amino 2700
    Spor Sonrası
    3 Tablet Universal Amino 2700 + 1 Ölçek Dymatize Iso 100 Protein Shake (Spordan 22.00'de çıkıyorum)
    Yatmadan Önce
    Bununla ilgili özellikle fikrinizi istiyorum çünkü kararsız kaldım. Yatmadan önce Süt ile 1 ölçek protein tozunu Shake yapıp içmeyi düşünüyorum. Sütün kazein etkisinden faydalanmak adına su yerine sütü tercih ettim ancak 00.00 gibi yatıyorum.

Şimdiden herkesin ilgisine çok teşekkür ederim.
    İyi günler.

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şahsen lor peyniri tüketimini gece yatmadan almanı öneririm casein açısından . yulaf ezmesini sabah kahvaltın ile yapman daha mantıklı olur onun yerine ara öğünde kuruyemiş veya kendi yapımın protein bar/kek tüketebilirsin . Öğle yemeğinde tavuk-ton-kırmızı et tercih edebilir ve yanına kepekli makarna pilav(bulgur veya pirinç) patates püresi vb yiyebilirsin . Tonda fazla aşırıya kaçma derim haftada 2-3 100gr lık yeterli olacaktır .

3. sekretin

sekretin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    oglen ile ogle-aksam arasındaki ara ogun yer degistirse daha mantıklı olabilir diye dusunuyorum. Ara ogun daha cok ogle yemegine benziyor cunku :)

4. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bulk mu? Definasyon mu? belli değil. Bu kadar proteini ne yapacaksın? Peynirler falan havada uçuşuyor zaten :D Market lorları wheydir arkasında yazar zaten, %100 peynir altı suyu diye. Antremandan sonra adam akıllı yemek yemezsen bu iş zor. Hayat düzenin el vermiyorsa yapacak bir şey yok, hiç yokdan iyidir.

5. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bulk'u erken açtım diyebiliriz aslında. 3 ay kadar spor salonuna uğramamıştım, yemediğim ne kadar sağlıksız şey varsa yapıştırdım. (Cips-Bilimum asitli içecek-Pasta-Kurabiye-Kek-Hamur İşi-Tatlı) Hal böyle olunca belden 10 cm'i çakmışız. Onu geçtim diğer ölçülerim de 3er 5er inmiş. Bunu tolore etmem gerekiyor. Hızlı daha doğrusu erken bir bulking ile (Ağustosta Bulka başladığımı varsayacak olursak) ortalama nisan başına kadar ciddi anlamda beslenmede sınırları zorlayıp, 2-3 ay içerisinde eski ölçülerimi, yaza kadar da hedeflediğim ölçüleri yakalamam gerekiyor.

Sanıyorum olacaktır.

Onun dışında Loru yatmadan önce de alabilirim. Durumuma bağlı olarak ona güzel bir ayarlama yapılabilir. Muzlu-Çeyrek ölçek kadar protein tozu ile-1 veya 1.5 bardak yağsız süt ile mikserde güzel bir shake yapabilirim ve yatmadan önce içebilirim. Fena olmaz sanırım ama market lorlarının tuzlu olduğunu farkettim. Kahvaltılık lorlar tuzsuz ve daha bir yenebilir. Tabi buna mukabil böreklik lora göre biraz daha yağlı.
    Ayrıca Lorun protein indeksinin, Yumurtadan daha yüksek olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Bu açıdan loru beslenme programımdan çıkarmayı düşünmüyorum.

6. L1ZARD

L1ZARD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yumurtadan kaliteli amino asit profiline sahip besin yok.

7. warcity

warcity Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Hocam öncelikle programından anladığım kadarıyla iş yoğunluğunuz var bu yoğunlukta spora devam edebildiğiniz için tebrik ediyorum sizi. Beslenme programınız protein kaynakları son derece doğru ve kaliteli besinlerden seçilmiş ilk bakışta gözümüze ters gelen tek noktaysa @sekretin arkadaşımızın dediği gibi öğle öğününüz ile öğle ara öğünü yer değiştirse çok daha sağlıklı olacağını düşündük fakat antremandan önceki son öğününüzün sağlam olması kaidesiyle ...

8. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese cevapları için teşekkür ederim. @warcity arkadaşımın da söylediği gibi iş yoğunluğum var. Akşam 7'de çıkıyorum ve yemeğimi yedikten 1 saat kadar sonra spora gidiyorum. 12 olmadan da yatıyorum.
    Onun dışında 2-3 akşamda bir 100-150 gram kadar lorla 1 bütün muz ve 250 ml kadar sütle lor shake yapıyorum. Lorun yağlılık oranına göre karışımın kıvamı değişiyor. Son yaptığım gerek tat gerek akışkanlık bakımından efsaneydi mesela.
    Farklı meyvelerle de denemeyi düşünmüyor değilim. Muzun fiyatı malumunuz. :p

Sayfayı Paylaş