Bench press'te ağırlık nasıl artırabilirz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Orhun Şen tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Orhun Şen

Orhun Şen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar.1 yıldır çalışıyorum diğer hareketlerde ağırlıkları bayağı artırdım ama bench press'te 6 ay önce kaç kg basabiliyorsam (max) hala onun üstüne çıkamadım.Mesela deadliftte 50 kgden 150 kg ye kadar cıktım squatta 50 kgden 150 cıktım ama bench presste 6 ay önce 100 kg 2 tekrar basabilmiştim şimdi bazen onu bile basamıyorum :D belki başına gelen olmuştur yardımlarınızı bekliyorum :)

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    eger güce önem veriyorsanız klasik split programlar ile alabileceğiniz verim güç açısından tartışılır.hele belli bir süreden sonra.starting strength,smolov jr. gibi güç odaklı programları inceleyebilirsiniz.

3. Orhun Şen

Orhun Şen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Güç programı odaklı çalışmıyorum ama antremanlarımda gücümüde arttırmaya çalısıyorum ama esas sorum daha farklıydı bench press hariç her harekette çok güçlendim ama bench presste sabit kaldım bunu nasıl aşabilirim onu merak ediyorum

4. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    150 kg deadlift ve 150 kg squat basan birisinin bu sorunun cevabını çoktan bulmuş olması gerekir :)

fbirfn ve Bekci bunu beğendi.
  5. Orhun Şen

Orhun Şen Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    150 squat yanlıs yazmısım 140 max yapabilmiştim. Bulamadım yolunu dostum o yüzden açtım ya konuyu :)

6. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Gögüs, sırt, bacak kasları büyük kas grupları malum.Ikisini halletmişsin bence aynı yöntemleri diğerinde de uygulayabilirsin mesela :)

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Agirlik artirmak merdiven cikmak gibidir,kadame kademe cikarsin,eger bir yerde tikanmissan merdivenden bikac kademe assagiya inerek tekrar yavas yavas cikmak fayda saglayabilir,ama bunu bir haftada beklemen yanlis olur.Sende agirlik düsürerek her hafta azar azar tekrar agirlik artirman platoyu asmana yardimci olabilir.

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş