Ağırlık çalışmak boyu etkilermi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DevrimAOG tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. DevrimAOG

DevrimAOG Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ilk olarak merhaba yaşım 15 9.sınıf öğrencisiyim boyum 1.72 kilom 63 boyum konusunda çok takıntılı olduğumdan sadece şınav mekik barfiks çalışıyorum arada sıradada yürüyüş yapıyorum boyumu etkilermi? Gelişen kemikleri eğritir gibisinden söylentiler duydum yalan olduğunu umuyorum ama bilgili olanlar sizsiniz :D size cevabı bırakıyorum
    2.bir sorum var bu statü ile bek alakalı değil
    Yarın beden dersim var okulda üstümüzü değiştiriyoruz arkadaşlarıma doğal olarak hava atmak istiyorum :D ama yaklaşık 2 gün önce kaslarımı yaktım şu an kolumu kaldırırken bile ağrıyor ağır protein almaya çalışıyorum yumurta süt peynir vb vb ama geçmiyor bu illeti çabucak geçirebilicek birşey yokmu ya? Kas gevşetici içtim gene etki etmedi hala ağrıyor

2. CanMatthew

CanMatthew Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    binlerce kez sorulmuş bi soru, lütfen araştırıp öyle konu açin. Etkilemez.

3. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Abi kafadan etkilemez demeyin eğer iskelet sistemine dik açıyla yük bindirirsen deadlif,squat gibi hareketler yaparsan kemik uçlarındaki büyüme kıkırdakları zedelenir ve daha çabuk kapanırlar.Ancak bazı hareketlerden kaçınır veya bu hareketleri yaparken yüksek ağırlık kullanmassan sorun olmaz.Yoksa bench press,biseps curl gibi hareketler sorun yaratmaz.

4. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Jeff Seid.. adam 13 yasindan beri vg yapiyor,boyu gayet uzun
    Boy uzamasi sizin genetiginize bagli annenin babanin boyuna bagli
    Bende senin yasindayim ekimde vgye basladim 173 boyum vardi kilom 61di simdi 176yim kilom 67 gayet squat deadlift yapiyorum,ama 30kgile orasi ayri konu :D

5. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Jeff seid hard body ci değil hafif ve çok tekrarla calisiyo squat deadlift vb şeylerde hafif ve çok tekrar yap simdilik boyuna çok takıntın varsa ;);)

6. Genius_11

Genius_11 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18

Sayfayı Paylaş