600 TL İLE HANGİ TAKVİYELERİ ALABİLİRİM

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CasperPit tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Kreatin 18 yaşından küçüklere, 6 aydan daha az vg geçmişi olanlara önerilmiyor. Yani bu arkadaşa kreatin önermek oldukça yanlış olur.

2. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Genel olarak hic bir supplement 18 yasindan kucuklere onerilmez ancak bunu bilimsel bir raporla makaleyle paylasabilirsen daha inandirici olur sahsen ben 3 4 aylik vg gecmisi olmayan kimsede supplement kullanimini uygun bulmam beslenme ve antrenman sistemlerini kavrayamadan supplemntlere yonelmek bana kalirsa para tuzagi olur zaten buyuzden alicaksan eger kreatin alabilirsin dedim onerdigimden degil ayrica 6 aydan once kreatin kullaniminin da vucutta yan etkisi olduguna inanmiyorum ancak gereksiz olabilcegini dusunebilirim.

3. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Vücutta kreatin üretimi kişiden kişiye değişmekle beraber 1 ila 2.5 gram arasında üretilir.Kreatinin amacı,kreatin fosfat döngüsünün devamlılığını sağlamaktır.Kreatin fosfat döngüsünde enerji üretimi olur,kopan her bağın bir enerjiye karşılık gelen değeri vardır.Bu kopan bağların yerine kreatinler eklenerek döngü sağlıklı bir şekilde devam eder.Fakat o bağların kopması o kadar kolay değildir,yeni başlayan veya 5-6 aylık spor yapan bir insanın idmanı,o bağları koparabilecek kadar yüksek şiddetli değildir.Bu yüzden vücudun ürettiği kreatin yeterlidir.1 hatta 1.5 seneyi devirmiş,artık kısa süreli yüksek şiddetli idmanların hakikaten üstesinden gelebilecek seviyeye gelmiş sporcular kreatin takviyesi almalıdır.Bu takviye de en fazla günde 3 ile 5 gram olmalıdır,fazlası bana göre böbrekleri yormaktan başka bir işe yaramaz.Bende kreatini senede 2 kutu 300 gramlıklardan olmak üzere kullanırım.Sürekli kreatin kullanımı da,vücudun sentezini etkileyeceğinden yılda 2 en fazla 3 kutudan fazla kullanımını önermem,saygılar.

CasperPit ve uzerg bunu beğendi.
  4. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Tesekkurler steveaustin forumlarda yapilan onerilere boyle bilimsel aciklamalar getirilirse eger hem tum okuyanlar icin daha aciklayici hem de daha inandirici olur

5. Can Karlı

Can Karlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar paran varsa bir personal trainerdan yardım al. Bende başladğımda 54 kiloydum, boyum 1.80'di. Senin gibi birşeydim. İlk 2 ayda 13, toplamda 16 kilo aldım(4.aydayım) ama bu işe başladığımda inanılmaz derecede hırslıydım ve şeref meselesi olarak görmüştüm. Beslenmem, çalışmam herşey mükemmeldi.

6. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Forumda bilimsel kaynaklara dayanarak konuşacak çok fazla insan olduğunu düşünmüyorum.Bende isterim ki herkesin söylediklerinin bir dayanağı olsun.

CasperPit bunu beğendi.
  7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    İnanıp inanmamak sana kalmış ben paylaşayımda, çok uzaklara gitmeye gerek yok forumu okuyup öğrendim burada yazıyor. https://www.bodyforumtr.com/threads/kreatine-genel-bakış.10731/ . Kreatinin 6 aydan az geçmişi olan vg cilere verilmemesi gerektiğini ayrıca sthammer hoca da söylüyordu, gerçi banlandı heralde ama neyse.

8. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Herneyse dedigim gibi onerdigimden degil illaki alicaksa bisi kreatin al dedim ve ben ilk kreatin kullandigimda 17 yasindaydim ne bobrek yetmezligi yasadim ne de kas yirtilmasi kullanan arkadaslarimin hicbirinde de bu olmadi neyse dostum gerekesiz yere tartismaya gerek yok isterse alir istemezse almaz kendi tercihi

9. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Her belirti herkeste olucak diye bişi yok her vücut ayrıdır, ayrıca tartışmıyoruz konuşuyoruz sadece :)

10. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Konu carpilmasin diye dedim 600tlye ne alinir diye sorulmus baslikta biz de bu konuda yardimci olalim madem. forumdaki polemiksever arkadaslardan olmadigina sevindim :)

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  11. CasperPit

CasperPit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Üstad tavuğum yumutranın etinde güveni kalmamış artık hepsinin organikleri satılıyor genetikleriyle oynandığı söyleniyor gerçekten nasıl bi zamanda yaşıyoruz anlamıyorum. Ayrıca fikir ve bilgi paylaşımında bulunan herkese çok teşekkürler.

12. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Gainer kullanma boşuna remen proteinle şekeri karıştırıp kakalıyorlar. Zaten bulk yapacaksan ki görünen o aslında hiçbir şeye ihtiyacın yok arkadaşların dediği gibi bir protein al işini koalylaştırması için bir de kreatin al spora başladıktan 6 ay sonra kreatine başla
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Şubat 2015 ---
    Beslenmeyle ilgili forumdaki yazıları okursan çok işine yarar. Ama gainera para vermek bana israf gibi günah gibi geliyor.

CasperPit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş