2000 kalorilik diyet listesi arıyorum.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bilinmeyen tarafından 9 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    2000 kalorilik yağ yakımı için diyet listesi arıyorum kas kaybı yaşamayacağım şekilde.
    Sitede bu tür listeyle karşılaşan var mı ?
    Benim şuan 2000 kalorilik listem var, ama ağırlıklı olarak bitkisel protein var, ve sanırım yağ yakımında kas kaybı olmasın diye hayvansal protein almak gerekiyor?

2. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Hazir bekleme arastir ogren yap ayrica bitkisel hayvansal su an pek onemli degil mercimek vs. Daha saglikli nasolsa tavuklar tavuk degil.

bilinmeyen bunu beğendi.
  3. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam inan ki hazır beklemiyorum, gerçekten bir sürü şey okuyorum bu siteler olsun, amerikan siteleri olsun. Ama her kafadan farklı bi ses çıkıyor. Ayrıca hayvansal bitkisel arasında pek fark yok mu gerçekten ? Çünkü eğer öyleyse bile günlük protein ihtiyacını karşılayamıyorum gerçi :S.
    Diyetisyene gidiyorum insanlar onun yazdığı listeyi beğenmiyor, ama 4 yıl okumuş sonuçta neden yanlış bi liste versin ki diye soruyorum kendi kendime de.

4. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    1 kere diyetisyene gitmistim kilo almak icin bidaha vutun diyetisyenlerden sogumustum adam bana spor yapma butun gun cerez borek corek ye agzin bos durmasin demisti liste vermisti oglende bi 100 gr kofte vardi protein olarak o yuzden benim guvenim kalmadi bence sende guvenme onun yerine sporcu birisinden bulk diyeti al simdi bende yazardim bi seyler ama vucudunu gormeden etmeden antrenman sistemini bilmeden hayat tarzini bilmeden yorum yapmak iyi olmaz.

5. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    işte devletteki diyetisyenler hep böyle, spor salonlarında diyet listesini parayla veriyolar gizliden, normalde diyet yazma yetkileri yok diye biliyorum.
    O yüzden kendim yazıcam diyorum ama nasıl yapacam bilmiyorum, protein ve karbonhidrat ihtiyacımı gram olarak hesapladım, ama günde kaç gram yağ almam gerek bilmiyorum.

6. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 2300 kcal'lik diyet uygulayacağım. Diyetim % 50 protein, %30 karbonhidrat, %20 yağ şeklinde . Makroya vurduğumda 288 gram protein 173 gram karbonhidrat 51 gram yağ olarak çıkıyor. Biliyorum protein oranı çok yüksek ama P90x önerisi bu yönde olduğundan ilk 4 hafta bu şekil uygulayacağım.

7. bilinmeyen

bilinmeyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Protein oranı gerçekten çok yüksekmiş, ben maddi olarak da düşünüyorum :D malum ğörencilik :D

8. Roma Faruk

Roma Faruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam o listeyi paylaşır mısın?

9. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah; 8 yumurta beyazı, mantar, lor, ıspanak ile birlikte omlet. çavdar ekmeği ve yeşil çayi le birlikte
    Ara: Hindi füme 2 dilim
    Öğlen : salata, lor peyniri tavuk göğsü,
    Ara: Badem 30 gr. kadar.
    Akşam : Hindi, balık, dana, vs. + sebze yemeği.
    Spor öncesi / sonrası : Qnt 9000 Amino 6 tb. On gold whey protein 1 ölçek.

2. Gün.
    Yulaf ezmesi, süt, protein tozu, muz ve 2 adet haşlanmış yumurta
    Ara: 100 grm lor peyniri.
    Öğlen : Biftek , brokoli salata ve sebze çorbası + portakal suyu
    Ara : 30 gr. civarı badem
    Akşam; Ton balığı ve sebze yemeği .
    Genelde sporu sabah yaptığımdan karbonhidrat alımını sabah tamamlıyorum. Günün geri kısmında karbonhidratı sebzelerden alıyorum. Buradaki miktarları kilona ve amacına göre düzenleyebilirsin. Ben 88 kilo amacım definasyon olduğundan bu şekil bir plan oluşturdum.

Sağlıcakla...

10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş