2 bacağıda kullanamayan birisine program

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tybalt88 tarafından 24 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    öncelikle herkese merhaba. Bu sitrede programım şöyle iyimi kötümü konularından herkes çok bıktı biliyorum fakat ne yazık ki bu konuda yardıma ihtiyacım var kafa_

öncelikle şöyle söyliyim ben daha önce az çok bu işi yapan bi,riyim hatta daha önce kendi programımı ve vücudumu paylaştığım başlığım bile var .

burada eskşi halim ve programım bile var.:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/buda-benden-bir-program-kendi-t39919.html?t=39919

Şimdi diceksinizki o zaman başlığı niye açtuın bizene :)
    olay şöyle 3 ay önce askere gittim ve 15 gün önce orada bir kaza ile bacağım kırıldı ve kemik kendi kaynayamayacak hale geldiği için platin takıldı. hem kemiğe platin taktılar o ömür boyu kalıcak. hemde lifler zedelendiği için çivi takıldı ki o 45 gün sonudna sökülücek. ayrıca diğer bacağımın diz kısımın da 2 defa çapraz bağ ve yan bağ ameliyatı var.
    bu ameliyatlardan doalyı artık bacaklarımı yürümek dışında ( ki onada 3 4 ay sonra ancak başlıcam ) pek kullanamıcağım. :D

olay şuki hala spor yapasım var. kimse tutamıyo hatta hastahanede ameliyattan ilk çıkınca doktora bunu sordum delimisin dedi :D

şimdi kendime göre bir program yazmaya çalışıyorum,(evde yapılabilicek) beyin fırtınası yapmak için bu konuyu açtım birilerinden fikir çıkar diye.

askerdeyken haftada 4 gün pazartesi salı çarşamba cumartesileri akşamları
    2 set düz barfiks 25- 10 2 set avuç içi yüze bakan sekilde 10 - 10
    4 set şınav 25-25-25-25
    4 set mekik 25-25-25-25
    1 set çakı 50
    diye düzenli spor yapıyordum yani vücutta pek soğuma olduğunu sanmıyorum.

öncelikle bana ısınmak için önericeğiniz birşeyler varmı. şuan aklıdma yapmayı düşündüğüm olay;

1 set barfik ile başlayıp (15 adet)
    ardında 1 set şınav maksimum kaç yapabilirsem
    ardından 1 sette çakı yapmak.
    ardındanda
    bir biceps hraketi bir tirceps hraketi bir omuz hareketi birde göğüs hareketi yapıyım diyorum.
    en azından birkaç ay beni tamamen koparmaz diye düşünüyorum bu şekilde.

bacakları en ufak şekilde kullanamadığım için mekik falan zaten çekemiyorum. ve ayakta hareket yapamıyorum.

2 hafta sonra biceps-triceps ve omuz hareketlerini 2 adete çıkarıp setlerini 3x12 lemeyi düşünüyorum.
    daha sonradan çivi sökülücek ameliyattan sonra tekrar bir süre böyle devam edip ondan sonra bölgesel çalışmaya dönemyi düşünüyorum.

sizler ne düşünüyorsunuz bana fikir verebilicek kişielr varmı ? ayrıca ısınmam için öneride bulunabilicek. yoksa barfiks şınav ısınmaya iyimidir?

Son düzenleme: 24 Mart 2012
  2. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Bacaklarını zorlamaman gerekiyorsa 1 set max yapma ne kadar bacak hareketi olamasa bile

barfix şınav vs kendini baya zorladığın zaman bacağından güç alır zorlanır

o yüzden onun yerine 4 set yap 20 tekrar yapabiliyorsan 4x5 şeklinde başla şimdilik alıştır

kendini sakatlık çıkmasın mazallah

tybalt88 bunu beğendi.
  3. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    şınavda tek ayak çekiyorum zaten ama dediğini dikkate alırım genede. barfikste ise hiç zorlanma yaşamıyorum hatta gariptir. şınav bu kadar azken barfiks nasıl bu kadar çok çıkıyo anlamıyorumda

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında ne kadar yararlı olur yaptınızmı bilmiyorum ama birde spor hekimine görünmenizi tavsiye ederim.

5. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    direk kendi hekimim durumumdan haberdar. Ortopedist 3 adet doktor biliyor. üstüne ağırlık vermediğin sürece bir sıkıntı yok herşeyi yapabilirsin diyorlar. Fakat aklıma takılan ısınma konusu eskiden bisikletle ısınırdım. Artık yapamıyorum o sıkıntı olurmu diye merak ediyorum.

6. tybalt88

tybalt88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    kimsede söyliyecek birşey yokmu?

7. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun. Ben bisikletle ısınmıyorum sağ sola bel çevirme kol sallama vs. yapıyorum herhangi bir sorun görmedim.

Her harekette bacağın illa kasılıyor. Allah yardımcın olsun umarım daha kötü bir sakatlık daha yaşamazsın

tybalt88 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş