Zorlama Derecesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kazuya Nakai tarafından 9 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Kazuya Nakai

Kazuya Nakai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Spora yeni başladım. 20 yaş 1.76cm ve 57 kiloyum. Öncelikli hedefim kilo almak ve hacim kazanmak. Forumdan da öğrendiğim kadarıyla hacim kazanmak ve gelişebilmek için kaslarımızı zorlamak. Peki bu zorlamanın derecesi ne olmalı?
    Salona daha 3 kere gittim. İlk gittiklerimde hafif çalışıyordum. Son sefer gittiğimde birazcık kilo artırayım dedim. Spor esnasında kaslarımdan önce vücudumun yorulduğunu hissettim. Hedeflediğim set sayısını bitirsem bile kaslarımı ağrıtıp kastıramadan önce enerjim biter gibi oluyor. Hafif bir boşluk hissi oluyor bu nedenle ağırlık artırmaktan çekiniyorum.
    Spordan önce beslenmem mi yeterli değildi yoksa kansızlık mı olabilir yoksa yazın sıcaklığından dolayı olan bir şey midir yoksa kondisyon eksikliği midir? Aklınıza herhangi bir neden, öneri gelirse benimle paylaşırsanız mutlu olurum.
    İyi forumlar :)

2. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    spordan 45dk 1 saat once kuruyemis yemeyi dene fıstık badem gibi cokta abartma tabiki bende işe yarıyor halsiz isen kahve de icebilirsin ama cok alıstırma vucudunu kafeine

edit:bu mesaj aynı isimle açılan 2.bir konunun altına yazılmıştı,forum kirliliğinin önüne geçmek amacıyla mesaj bu başlığa taşındı,öbür konu silindi.

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Temmuz 2015
  3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba,

Bana göre normal bir şey,daha ilk günden tek bölgeye 5 hareket 10 set bam güm ciddi ağırlıklarla 3 saat antrenmana girecek haliniz yok tabi:) Kondisyonunuz,dayanıklılığınız(hem fiziki hem psikolojik) istediğiniz seviyede olmayabilir,zamanla artacak.

Bunun dışında bir kaç genel ipucu belki size yardımcı olabilir;

Kontrollü nefes alıp verin,çalışırken farkında olmadan nefes tutmak ve kasılmak ciddi anlamda yorucu olabilir.
    Herhangi bir hareketi yanlış yapıyor olabilirsiniz,sözde squat yapıp bacaklarım yorulmuyor diyenler olabiliyor onlardan olmayın:D
    Antrenmana tamamen aç gittiyseniz etkilemiş olabilir,1,5-2 saat önce iyi bir öğün tüketmiş olun.(kaliteli karbonhidrat özellikle)
    Antrenmandan 30-40 dakika önce koyu sade kahve size ekstradan yardımcı olabilir.(hatta uçurabilir :D )
    İyi uyuyun,şahsen iyi uyumadığım veya geç uyuduğum zaman antrenmanlarım yeterince iyi geçmez.
    Beslenmenizi meyve,sebze ile çeşitlendirin,bağışıklık sisteminizi,dayanıklılığınızı ciddi anlamda arttırırlar.(özellikle brokoli!)

Kolay gelsin.

4. Kazuya Nakai

Kazuya Nakai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nefes alıp verme olayını uyguluyorum. Kahve içme konusuna gelince zaten bir sene önce kısa süreli de olsa ritm bozukluğu gibi bir sorun yaşamıştım onun için açıkcası kahveye biraz kuşkucu yaklaşıyorum :) O gün biraz stresli ve uykumu alamadan gitmiştim yüksek ihtimal ondan kaynaklıdır.
    Öneriler için çok teşekkürler..

Sayfayı Paylaş