ZMA vs Magnezinc

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Skinnyfat tarafından 13 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Merak ettiğim bir konu var. Neden magnezinc tablet yerine ZMA tercih ediliyor? Tek farkı b6 vitamini gibi. Üstelik ZMA’dan 3 tablet yerine 1 adet magnezinc tablet aynı değerde çinko ve magnezyumu sağlıyor, üstelik maliyet olarak daha uygun.

2. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Genelde magnezyum değerleri düşük oluyor zma ların içindeki.
    Ben normal multi vitamin almıştım, içindeki b6 ve çinko değeri günlük ihtiyacı fazlası ile karşılıyordu, eczanedende toz formda magnezyum almıştım.
    Böylelikle sadece zma ya para vernek yerine bu sekilde birden fazla cesit vitamin ve minareli vücuda sokabiliyordum ve zma parasına bir sürü vitamin ve mineral bedavaya geliyordu.
    Yaptığım ne kadar mantıklı bilemem forumda eczacı yâda dr arkadaşlar daha iyi karar verir.
    Magnezyum alacaksanız magnezyumun birden fazla çeşidi var her çeşidi nin görevi farklı imiş . Benim trapezlerde tutulmalar oluyordu , ne zaman magnezyum içsem 2 güne kalmıyordu tutulmalar ve ağrılar, kastaki gerginliği gideriyordu. Yada magnezyum eksikliğinden kaynaklanıyordu bu tutulmalar orasını bilemiyorum tahlil yaptırmam gerekebilir.

3. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Ben de zma almayı düşünüyorum hardline olanın . Biyerde multivitamin yerine vitaminleri tek almanın daha faydalı olduğu yazıyordu

4. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Magnezinc urununde mesela Çinko sülfat monohidrat halinde, Magnezyum ise oksit halinde. Iki secenekte absorbe edilme acisindan en kalitesiz formuller ondan daha ucuz oluyor magnezinc. Değer olarak magnezinc fazla olmasina rağmen kaliteli bir zma da ki magnezyum çinkonun vücut tarafından emilimi daha fazladır . Fiyat farkı bu yüzden .

Skinnyfat bunu beğendi.
  5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Hardline zma içindeki magnezyum ve çinkonun içeriğinin farklı olduğuna dair (sülfat monohidrat ve oksit dışında) bir bilgi mevcut mu?

Musclemad41 bunu beğendi.
  6. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Hardline zma da da magnezyum kalitesiz halde oksit haldeymis araştırdım yani magnezyumun en kotu hali. Magnimore plus diye tabilac firmasının var piyasadaki en kaliteli magnezyum formu onda

Skinnyfat bunu beğendi.
  7. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Zma dan özellikle beklentiniz nedir. Neden almayı düşünüyorsunuz, kaliteli bir uykumu, rüya görmemi , yoksa testesteronunuzu arttiracaginimi düşünüyorsunuz.
    Yada magnezyum, çinko değerleriniz düşükmü cıktı.

Bir sporcu gibi besleniyorsak , besin çesidimiz tek tip degil ise bence gerek yok. Cunki cinko ve magnezyum hemen hemen tükettiğimiz çoğu şeyde var.
    Kümes hayvanlarıni hergün tüketiyoruz, bence çinko değerimiz düşük çıkmamalı.

Nohut , bezelye, fasulye, mercimek, tahıllar, sebzeler , muz magnezyum kaynağı bunlar.

En basitinden bitter çikolata spordan önce kahveyle birlikte tüketirim magnezyum acısından aşırı zengin bir değere sahipmiş.

Hergün tavuk pilav yumurtadan başka birşey tüketmiyorsak bence tek sorunuzmuz zma olmamalı, bir sürü mineral ve vitamin eksikliği bas gösterebilir.
    Yok beslenme çeşidimiz yeterince fazla ise neden supplement şirketlerine para kapiltiralim. Ben boyle dusunuyorum.
    Gidip bir tahlil yaptırmakta fayda var.

Skinnyfat bunu beğendi.
  8. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Evet dediğin doğru ama aşırı spor yapan biri için takviye şart oluyor çünkü aşırı terlendiginde sporla magnezyum terle beraber atılıyor vücuttan ve özellikle yazın sebze balık ve et ürünleri maalesef çok fazla taze olarak tüketilemiyor bu durumda kaliteli formlarda takviyeler vücudun ihtiyacına göre kullanmak mantıklı ve faydalı

9. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer siz sebze balık et ürünlerini yazin tüketemiyor iseniz bence zma dışında mineral ve vitaminde tuketmelisiniz . Belkide zaten tuketiyorsunuzdur.
    Tek başına yaşayanlar için sebze ve tahil hazirlayip tuketmek zor olabilir. Ben şansliyim şimdilik bu yonden.
    Naturel için pek bir önem ve kayda deger bir gelişme sagliycagini dusunmuyorum zma nin. Ama kimyasal kullanan youtuburlarin hepsinin vazgeçilmezi.
    Benim şahsi düşüncem bu yönde yanılıyor olabilirim.
    Zaten tek çeşit beslenen bir naturalin vücudunda neler eksik olduğunu tahmin edebiliriz az çok. O yüzden bir naturalin gerçek besinlerden alması gerektiğini düşünüyorum vitamin ve minerallerin. Aşırıya kaçanlar elbette kullanmalı.

Mesela benim ara sira inatci sirt ve boyun kasi ağrılarım tutulmalarim olur. Ne zaman magnezyum içsem tutulmalarim geçer. Işte bu zamanlarda magnezyum eksikliğimin olduğu kanaatini getiririm. Yanılıyorda olabilirim.

Son düzenleme: 15 Temmuz 2020

Sayfayı Paylaş