1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Zfrskr'nin Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve [Zafer] tarafından 14 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sözlerinizde haklısınız,bu sporu yapan hayatını ona göre düzenleyip yıllarını vermezsen güzel bir vücudun olmaz ama kürsüz bir yere kadardır yani çakılır kalır artık ilerleyemez.Kürsüz 53 cm kol bence imkansız :oops: Ama bakın bu sitede bi anket yapılsa forumun yüzde 99 u benden farklı tepk vermeiz bu kürsüz 53 cm.kol olayına :) Her neyse burda kapansın bu konu,olmamış gibi davranalım ;)bu foruma yakışmaz zaten böyle laf dalaşı,atışma falan ;)

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ne zamandır yorum yazacağım yazamadım Zafer, öncelikle herşeyden önce seni tebrik etmek istiyorum.
    Seni tüketip harap eden bir alışkanlıktan, tamamen farklı, yapıcı bir yaşam biçimine geçtiğin için.
    Çok yerinde bir karar vermişsin, resimlerine baktığım zaman, özellikle biceplerde müthiş bir genetik göze çarpıyor.
    Formumuzda moderatör, sevgili dostum Blitz ilk resimlerini koyduğu zaman, çok olumlu eleştiriler almamıştı, onu fiziken görmeden önce, fiziği hakkında oldukça olumlu ve yerinde fikirler yürütmüştüm.
    Açıkcası onu görünce tamamen haklı olduğumu gördüm, ama bunu söylememin sebebi, kendi reklamımı yapmak değil, asıl gelmek istediğim nokta.
    Blitz, resimlerinden çok daha iyiydi, o zaman anladım ki, resimler iyi bir vücudu gerçekten olduğundan az yansıtıyor.
    Bu Pump Forever içinde geçerli.
    Bu sebeple, senin çok kısa sürede bu kadar iyi ön omuz, biceps, trapez yapmanı gerçekten çok takdir ettim.
    Bu spora çok yatkınsın, ancak hızlı gelişen kaslar, aynı zamanda vücudun kendi içindeki orantısını korumayı zor hale getirir.
    Sırt kalınlığın sırt genişliğinden ileride.
    Biceplerin triceplerinden ileride.
    Önkolların bence daha iyi olabilir, ancak uzun bir damar uzanıyor, bu iyi, önkoldaki damar bence önemli bir göstergedir ;)
    Göğsün orantılı gelişiyor, ama ön omuzlarının-biceplerinin yanında iddiasız duruyor.
    Bacakların çalışırsan çok büyümeye müsait duruyor.
    Bence kalfları çalış, şu andaki şekli güzel değil, fazla küt, yuvarlak, dolgun bir şekil kazandırmak için kalfları, özellikle oturarak çalıştırman lazım, hacim değilse bile şekil için çalışman lazım diye düşünüyorum.
    Son olarak, yetenekli adamlara yorum yaparken aklıma geliyor.
    Şuna dikkat et,buna dikkat et diyoruz, ama aslında bunlar büyük oranda hikaye, neden derseniz, kişi özellikle sporun ilk yıllarında yeteneği doğrultusunda gelişiyor.
    Yani mesela sen, istediğin kadar triceps çalış, büyük ihtimalle biceplerin hep baskın olacaktır.
    Ancak dediklerimizin şu gibi bir faydası olur, iştahla biceps çalışırken, kafanın bir köşesinde, bicepsi şimdilik daha fazla büyütmeyeyim, tricepse ağırlık vereyim diyebilirsin.
    Ancak son tahlilde, orantıyı bozacak bile olsa, kimse büyüyen bir bicepse dur demek istemez sanırım, yani sen iyi bselenmeye, sağlam idmanlara aynen devam et, vücudun herşeyin icabına bakacaktır :D

3. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    valla karasan cok haklı yani kim nerdse desin kımse buyuyen bir kasına dur demez dıyemez zafer daha yenı sayılır aslın bakarsanız ancak kısa surede cok yol katttetıgıne ınanıyorum ben tabi genetikte oldukca onemlı

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Karasan,öncelikle yine dolu dolu bir yorum yazmışsın,zaman ayırdığın ve yazdığın için çok teşekkür ederim.Gerçekten bu forumda dolu yorum yapan ve yorumları,yazdıkları insanlara birşeyler verebilen bir kullanıcısın,takdir ediyorum.Fotoğraflar konusunda haklısın,1.3 megapiksellik bi telefondan çıkan fotoğraflardan yola çıkarak yorum yapmak kolay birşey değil,ama sen çok güzel bir analiz çıkarmışsın,bravo ,uper

Kanatlar ve sırt genişliği konusunda sıkıntılıyım,geniş tutuş barfix çekebildiğim kadar çekmeye başladım,her sırt antremanı öncesi,ilerleme var gibi.

Bicepslerim vücudumun genetik olarak en iyi noktası.Sanırım Blitz'in de böyle :)Hiçbir özel çalışma uygulamadığım halde hala gelişiyolar.Hocalarım da en iyi bölgemin bicepslerim olduğunda hemfikirlerdi hep,ben de açıkçası bu durumdan memnunum :) Triceps çalışırken bu kadar bicepse yakışacak bi triceps olmalı diye kendimi motive ediyorum zaten,ama genetik faktör bicepsleri her zaman üstün kılacak gibi görünüyor,olsun triceps te çalışıyorum yine.

Önkollar,kollar normalden fazla uzun olduğundan ufak görünüyor.Ama kütle olarak iyi değil tabiki,tespitinde haklısın.Önkollara da kütle katmak için önkol hareketlerine başlıyacağım.Damarlara gelince derim ince ve gayet damarlı bir yapım var,body yapmadan önce de gayet belirgin damar yapısı vardı.Çevremdekiler bu damar olayını çok söylediler,beğeniyorlar ama bakalım definasyon aşamasında damarlar tamamen fırlayınca nasıl duracak merak ediyorum :)

Göğüs için kısa bir zaman öncesinde yeni bir programa başladım.Göğüse Pump gibi tek gün ayırıyorum,faydasını çok gördüm,ama bicepslerim ve ön-omuzlarım dediğin gibi genetik olarak hep bir adım önde,o orantıyı yakalamak oldukça zor benim için :D artık zamanla orantıyı yakalamaya çalışıcam.Omuzlarım da senin önceki bir yazında bahsettiğin kare-omuz yapısında sanırım,öyle aman aman omuz ölçülerim yok ama çatı yüzünden oldukça geniş duruyor,deltoidlere de yakın zamanda özel program uygulamayı düşünüyorum.

Bacaklar da uzun olduğundan biraz zayıf duruyo.Aslında bacak çalışıyorum,sağlam sayılır bacaklar ama daha fazla kütle katmam şart biliyorum,çalışmalara devam.Kalflerim çok iyi ama şeklinden ben de memnun değildim,nasıl düzeltirim diye düşünüyordum,kalfleri de hep ayakta çalışıyordum,bunu öğrendiğim iyi oldu,artık oturarak çalışacağım,çok teşekkür ederim :)

Senin ve diğer arkadaşların tüm tavsiyelerine programlarımda yer veriyorum,önümüzdeki günlerde daha kaliteli fotolar ekleyeceğim,insan eleştirilmezse zaten kendi eksiklerini göremiyor,tekrardan teşekkür ediyorum..

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol Gold,ben de ileriki günlerde senin gibi büyük bir değişim geçirmiş olarak resimlerimi koyacağım umarım :D

6. guven2004

guven2004 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardes ne zamandir body yapiyosun 1 yıl olmustur artik galiba!fizigin iyi gercekten yeni resimlerini koy en kısa zamanda hadi iyi calismalar basarilar

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Yok daha 4 ay oldu güven :) Güzel bir makine ve net resimler olunca elbette koyacağım ;)

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Selam herkese.Arkadaştan makine almıştım ama lanet makinenin pilleri bitti,sadece 2 poz çekebildim :) Yarın öbür gün çektikçe yenilerini koymaya devam edcem ;)

9. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadas ıste zafer ornegi karsımızda sanırım 4 ayda nekadar geliştigi ortada söylenecek birşey yok yeni resimleride bekliyoruz

10. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    5 ay oldu çalışmaya başlayalı.Son zamanlarda özellikle göğüs,omuz ve karın ağırlıklı çalışıyorum.Kolları özellikle de bicepsleri az ağırlık çok tekrar çalışıyorum o yüzden kollar hafif inceldi ama vücutla dengeledim kolları baya.Karın çalışmam ise 1 ay yeni doldu ama zamanla tempoyu artırıyorum,özellikle de namaz hareketi (cable crunch) çok etkili,baklava çıkarmak isteyenlere mutlaka tavsiye ediyorum,2 haftada etkisini gösterdi :)

11. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlk fotonla karşılaştırınca... omuz, trapez, triceps, kanatlarda güzel gelişme olmuş... Tebrikler...

Göğüsler eskiye oranla sıkı ama pek hacim kazanmamış gibi...

Bence bicepsleri bırakma... Biceps ve göğüs, özellikle üst göğüs, ne kadar iri olursa o kadar iyi olur... (Guardbody ve PumpForever'ı düşün (biceps ve göğüsler)

Selamlar...

12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Selam Tolga yorumun için sağol.Ben zaten bicepsleri bırakmadım sadece 15 tekrarlı çalışıyorum bi süredir.Çünkü göğüslerde yeterli hacim olmazsa bicepsler vücudu gölgeliyo,genetik olarak bicepslerim çok kuvvetli,hiç çalışmasam bile sırt idmanından nasipleniyo o derece yani.göğüsler kıvama gelsin bicepsler kolay :evil:

13. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Bi kaç resim daha çekebildim,bir süre sonra bronzlaşınca bir daha çekicem o zaman daha iyi olacağına inanıyorum :) ölçüler omuz:130 göğüs:106 bel:77 kol:40-41 bacak:58 kalf:40

14. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    İlk resimlere göre gelişim farkediliyor, tricepslerin bicepslerine oranla zayıf kalmıs önden çift bicebs pozunda net görülüyor zaten.Tricepslere yüklenmende fayda var.Göğüs ve omuzlar iyi, göğüsün birazcık daha hacime ihtiyacı var gibi.Aynı şekilde bacaklarda zamanla daha iyi olucak gibi duruyor.Tebrikler çalışmaya devam ;)

15. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Göğüse özel bi gün ayırdım zaten,sadece göğüs çalışıyorum başka birşey çalışmıyorum ve çook faydasını gördüm.Tricepslerim her zaman bicepslerimin gölgesinde kalmaya mahkum gibi ama açıkçası fazla da takmıyorum tricepsleri.yorumun için saol ;)

16. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    zfzkr dostum iyi yoldasın tebrikler benden2 ay önce başlamışın vücut yapılarımız çok benziyor.Benimde şu göğsün üst tarafındaki kemiklerim senin gibi çok çıkık orayı doldurabilirsek çok güzel görünecektricepslerim benimde seninki gibi bicepslerden geride bu yüzden tricepsi bicepsten ağır çalışıyorum artık!Senin yağ sorununda yok!
    Yaza kadar çok daha iyi duruma geleceğini biliyorum!
    Kolay gelsin!

17. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol sen de iyi yoldasın asrın kolay gelsin ;)

18. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    steroid başlığında çok mesajın mevcut bu konuda çok ilgilisin galiba hiç kür yapmadığını yazmışın ,yapmayı düşünüyorsun galiba bazı mesajlarında onu gördüm??

19. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Asrin;bilinçsiz,ağır ilaçlarla,yüksek dozlarda yapılan kürlere tabiki karşıyım.Kür konusunu da baya araştırdım forumda,okumadığım yazı kalmadı diyebilirim.1 ay öncesinde 8 hafta haftada 250 mg sustanon kürü düşündüm ve başladım.Ama iğneden baygınlık geçirince (iğne korkusundan :D ) kürü başlamadan bitirmek zorunda kaldım.Ondan sonra Proviron+magnezyum+çinko+whey den oluşan kür sayılmayacak bi ilaç kombosuna başladım ve 1 ay kullandım,şu anda bitti.İyiki de sustanonu yapmamışım diyorum çünkü bu komboyla çok temiz 2-3 kilo aldım ve kafamdaki vücut modeline neredeyse kavuştum,güzel bi definasyon elde ettim.

20. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    aynen bende winstrol primo kurunu baslamadan bitirmek zorunda kaldım..panik atak yuzunden primo winstrolu yedim kalktım kendimi yerde buldum :D

Sayfayı Paylaş