Zayıfların Kendini Mr. Olimpia Sanması...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve KutsalSpartacus tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Merhaba arkadaşlar, bu konuyla ilgili bir kaç cümle yazmasam çatlardım! Bu konuda yanlız olmadığımı biliyorum, 55-60 kg arası ömürlerinde ağırlık kaldırmamış adamlar zayıflıklarından dolayı karın kaslarının belirgin olması sebebiyle kendilerini "kas adam" zannediyorlar. Sadece zannetmekle de kalmıyor her ortamda "hiç çalışmadığım halde senden çok baklavam var senden daha iyiyim" modundalar ve bu benim canımı acayip sıkıyor. Toplumda bizi görenlerin "bunlar hep iğneyle yapıyor, ben vursam iğneyi ben de böyle olurum" diyen göbekliler bile bu kadar canımı sıkmıyor. Şunu da belirteyim herkesin istediği vücut tipinde kalmasına saygım var, isteyen zayıf olur abartıyı sevmez, isteyen aylarca bulk yapar kendilerine kalmış.
    Tekrar bu arkadaşlara dönelim, genelde sosyal medya hesaplarnda "No pain no gain" sözünü sık kullanırlar, ancak kasların acıması nedir bilmezler.. En kötüsü de kendinden daha iyi birilerini gördüklerinde en büyük mazeretleri "onlar toz kullanıyor" gibi saçmalıklardr (evet toz kullanıyoruz, hem de Scarface'deki gibi). Birilerinin artık bunlara gerçekleri söyleme zamanı geldi, vücut geliştirme karın kasından baklavadan ibaret değildir ve şişman kadında göğüs neyse zayıf erkekte karın kası odur... Ömründe ter dökmeden karın kaslarına sahip olman seni Brad Pitt yapmaz. Ve dostum biliyo musun vücudunda sadece karın bölgesinde kas yoktur, kolda da omuzda da vardır ama senin zerre umrunda değildir çünkü yıllardır televizyonda "baklavalı erkekleri kızlar çok beğenir" gibi cümleler duydun...
    Söyleyeceklerim bu kadar, sizden de rica ediyorum bu konuda olumlu-olumsuz her türlü yorumlarınızı aşağıya yazınız...

ArnoldBody bunu beğendi.
  2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    medyanın birazda suç fit diye zayıf erkekleri gösteriyorlar bakıyorsun adamın kollar çubuk gibi meydanda ağır hastalığa yakalanmış gibi dolaşıyor magazincide nasıl böyle fit duruyorsunuz formunuzu nasıl koruyorsunuz diye soruyor insanlarda kendilerini mr olympia sanıyor işte ben alıştım artık istediklerini desinler ben vg konusunda bilgili insanların dediğine bakarım önemserim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanları önemsemem zaten onlara işin doğrusunu anlatsanda dinlemezler

Lorethlorien, onur04, Bekci ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Aynen öyle, benim de canımı bu sıkıyor. Karın kaslarımı göstersem herkes direk zayıflamışsn diyor. Kola göğüse bakan da çok kilo almışsın nolmuş sana diyor :) Her ortamda da "O kol göğüs yağ değil kas kas" diyemiyorsun..

ArnoldBody, torifonta ve Leopara bunu beğendi.
  4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bulk döneminde bumu ideal vücut sen işi yanlış anlamışsın diyenler çok olurdu pis pis gülerlerdi :)ancak birde düzgün fizikli olup hani vücuda baksan o kesin bir şeyler biliyordur dediklerimizden konuşmaya başlayıncada bir halt bilmedikleri ortaya çıkıyor kaç tanesiyle konuştum daha süper seti bile bilmeyen var :)

egemennn bunu beğendi.
  5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Bilmemek neyse yine affederim onu da definasyonlu parçalı vücut görünce benden çok daha zayıf bile olsa insanların onun çok mukemmel vücut tipi olarak görmesi canımı sıkıyor..

ArnoldBody bunu beğendi.
  6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Valla bu konu böyle maalesef zaten ülkemizde spor bilinci ve hiç bir spor dalında başarı olmadığından böyle bir konudada böyle konuşulması normal.Eline ağırlık almadan eleştirenlere zaten bir cevap vermiyorum.Ancak bunu sürekli dile getirmeye başlarsalarda en ağır hakaretleride ederim.Çünkü ben ne kadar zamandır emek ve zaman veriyorum.Beslenmeme dikkat ediyorum , dinlenmeme dikkat ediyorum ama eline dambıl almamış birisi gelip seninle alay etmeye kalkarsa kimse kusura bakmasın sessiz kalamam.Sakın dediklerim yanlış anlamasın spor yapan birisi her türlü eleştiride bulunabilir saygı çerçevesinde vücudu benden iyi olsun ya da çok çok daha kötü olsun.Vücudunun kötü olması onu dinlemeyeceğim veya küçük göreceğim anlamına gelmez , emek veren herkesin görüşünü dikkate alırım ancak öyle eline ağırlık almamış veya 2 ay salona gidip yalandan ağırlık kaldırmış , adam gibi beslenmemiş biri gelip bana akıl veremez.

En basit örneği dışarıdaki öyle tipler genelde bumu ideal vücut derler.Ancak salona gittiğimde ciddi anlamda beslenmemi soran bile var.

7. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Bu durumu değiştirmek değil zaten amacım, kim ne düşünürse düşünsn biz ağırlıklarımz ile mutluyuz :) Bunu yazmamdaki amaç artık çok canımı sıkıyorlar özellikle facebookda felan vücut geliştirme- fitness sayfalarındaki yorumlara bakıyorum adam zayıflıktan karın kası var diye başımıza herkül kesiliyor, resim atıyor faceye Instagrama "No pain no Gain , asla vaz geçme , fitness yaşam tarzımdr" gibi... Millet de sanki çok buyuk bi başarı göstermiş gibi "helal kardeşim az kaldı Olimpia'ya , tek rakibin Arnold" tarzı saçma sapan şeyler yazıp bunların "burunlarını" kaldırıyor. Bu beni deli ediyor...

ArnoldBody bunu beğendi.
  8. Aksy

Aksy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Peki kızlarında gözüne hoş gelip bunların burunlarını kaldırmasına ne demeli :mad::mad:

9. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece karın kasıyla dolaşıp ben kasliyim diyene zavalli derim.baska bir sey demem.

10. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Ben sallamıyorum valla ya da kim ne dese doğru tabi diyorum trollediğimi anlıyorlar bi süre sonra:D Benim tanıdıklarım da var bunların arasında bende six pack var falan diyor tişört giyiyor adam içinde kayboluyor resmen. Six Pack'in varda çocuk reyonundan giyiniyorsun bunu napcaz? Dediğim gibi sallamam ben ama biraz daha da hırslanın millet böyle diyince hem iri hem parçalı olun normal aldığınızdan daha çok protein alın, daha sert antreman yapın kimse tek kelime edemesin. Yoruma açık bi vücudunuz olmasın yani hedefiniz bu olsun.

Shadow15, onur04 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen öyle bu yüzden benimde hedefim yoruma açık bir vücut olmaması hem iri hem define olmak inşallah öyle olucak

onur04 bunu beğendi.
  12. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Benimde böyle bir arkadaş var sürekli benden çok güçlü olduğu konusunda iddalaşır yok işte sen şişirdinde noldu önemli olan güç :D bir deri bir kemik kalmış bana güçten bahseden adama bakın yav
    bu tür tipler genelde 50 kilosuyla 20 barfiks çekiyorum diye hava atan tiplerdir bide nizami çekebilseler . Bana gelip kasların varsa icraata vardır barfiks demirine gel dediğinde
    ''ben ne şovmenim nede sirk maymunu'' dedim etraftaki kızlar fena güldü :D

ArnoldBody bunu beğendi.
  13. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Onuda geçtim böyle elemanlar banada böyle diyor.Gittim şınav çekebilicekmisin bakalım dedi 30 tane çekti :D ben çektim 42 tane :D 85 kiloyum hemde düşün yani eleman bir deri bir kemik.1 ay giden çocuklar senden iyiyim demeye başladı çok komik cidden :D

Savino89 ve KutsalSpartacus bunu beğendi.
  14. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Mesajlara güldüm epey, teşekkür ederim yorumlar için. Biliyordum benim gibi düşünen çok kişi olduğunu :) Bunlar genelde "vücut şırnak havası paris" tiplerdir ve kızların yoğun bulunduğu her ortamda zıplarlar ortaya. Kimsenin yorum yapamayacağı bir vücut yapmalıyız diyen arkadaşlar o da pek bir işe yaramaz, istediğin kadar hem hacimli hem parçalı vücut yap bu sefer de 'Sen çok şişmişsin" diyolar, ben de "72 kiloyum (180 boy) nerem şişmiş?" demiyorum tabi, istediğim vücut tipi bu deyip geçiyorum. Bunları görmezden gelmeden önce düzgünce konuşmayı da denedim ama sonuç sıfır. Ya arkadaşlar benden 15 kg zayıf adak benle bel ölçüsünü kıyaslıyor siz kime ne anlatmaktan bahsediyorsunuz? Ama yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi en iyisi şınav çekmeyi teklif etmek, gerçek güç ve kas çıkıyor meydana adam alıyor cevabını. Ben de çok denedim bunu ve iyi de şınav çekerim hiç kaybetmedim.
    Bir de bi laf var: Bir lafla kırk alimi susturdum da kırk lafla bir cahili susturamadm. Bizimki de tam o hesap bitmeyecek bir tartışma.
    Hepinize teşekkür ederim, cahillerle savaşımızda bol şans :)

ArnoldBody, torifonta ve neverbackdown. bunu beğendi.
  15. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    "ve dostum biliyor musun.."dediğin yerde bittim, iyi güldüm akşam akşam,) neyse güzel bir paylaşım doğru bir nokta,bende paylaşmak isterim; geçen bahsettiğin adamlardan birisi 'şöyle baklavalarım var, böyle şerbetim var şöyle "pazum" var,sıkınca daha da belli' diye diye show yaptı bana,sustum sonra bana geldi sıra yakın arkadaşlarımı,spor partnerimi gösterdim "aşk olsun yarım saatir burda bende kaslıyım diye geçiniyorum" dedi. "estağfurullah" dedim, fondüsünden yemeye devam etti.)

ArnoldBody ve KutsalSpartacus bunu beğendi.
  16. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Hic sorma arkadaş ya gecen salonda biriyle münakaşa ettik ben 1 yil 1.5 yila yakin zamandir bu spora emek veriyorum gideceğim yeri yiyeceğim yemeği herşeye dikkat ediyorum kışın millet evde otururken kalkip spora gidiyoruz arkadaşlarla otururken kqlkip evimize yemek yemeğe ogün atlamamaya calisiyoruz adamin teki gelmiş toplanan 50-55 kilo benim 8 tane baklavam var protein tozu bile icmiyorum sen boşa yapiyosun diyor gelde delirme çevrede zayifliktan karin kasi olan insanların yaptigi afra tafra kai de jay de yok :)

17. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    :) Sabret kardeşim tükenecekler inşallah, aslında biz sustukca onlar daha çok konuşuyor uygun dille cevaplarını vermek lazım, doğrusu bu. Bi de 8 tane baklava nasıl oluyomuş en fazla 6 tane olur, heralde bu arkadaş göğüsün bittiği noktadaki karın kaslarıyla aynı hizada ve baklavaların hemen üstündeki kemiği kas zannediyor :)

ArnoldBody bunu beğendi.
  18. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum bende 6 tane diye biliyordum fakat arastirdim 10 pack bile varmış :)

19. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    :) Güldürebildiysek ne mutlu bize :) Ömrümde spor salonuna gitmedim nasıl bir ortam bilmiyorum, memlekette salon yok mecbur evde çalışıyorum gerçekten sırf karın kası için gelen para ödeyen var mı salona? Bir de supplement kullanıyorlarsa çok fena kandırılıyorlar, "Yemezsen büyüyemezsin düşük kiloyla olmaz bu iş" demek lazım onlara :)
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Kasım 2014 ---
    Onlar hep tozdur biz toz kullansak biz de oluruz :p

ArnoldBody bunu beğendi.
  20. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    şimdi bende bir sene önce spora başladım ve evet para baydım bu işe neler neler:/ ama dediğin yola geldim sonra.. salona gitmeye gerek yok, workout,crossfit outside running vs . yapılabilir işin temelini ve doğrusunu öğrendikten sonra bize her yer salon;)

Sayfayı Paylaş